Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Bekövetkezett amitől féltem,...

Bekövetkezett amitől féltem, mit tegyek? Hogy dolgozzam fel?

Figyelt kérdés

Egyszer írtam már nektek akkor azt írtam ki:"Anyukám megfog halni,mit tegyek?„

Sajnos ez ma bekövetkezett.

Apu jobban fogadta mint vártam ,én teljesen ki vagyok. Minden rá emlékeztet.

A legnagyobb baj hogy van egy 7 éves kistestvérem akinek nemtudjuk hogy hogy mondjuk el..



2016. júl. 22. 12:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
17 éves fiú vagyok.
2016. júl. 22. 12:16
 2/11 anonim ***** válasza:
linkeld be az előző kérdésed
2016. júl. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2016. júl. 22. 12:18
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem!


Az idő fog segíteni csak, ma halt meg, ez még nagyon friss. Találkozz egy barátoddal/pároddal és próbálj nem erre gondolni. Ne legyél otthon.


A tesód nem tudom mennyire fogja felfogni.

2016. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
hát nagyot csalódnék, ha a gyerekem első dolga a gyakori lenne a halálom után.
2016. júl. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Igen én is a kistestvérem miatt aggódom,d e énis nagyon rossz vagyok... a fejem majd szét robban,a hasam is fáj,a barátnőm még persze most hagyott egyedül :(

2016. júl. 22. 12:24
 7/11 A kérdező kommentje:

Gratulálok... mit kéne tennem?? Mond meg!

Tanácsot kérni jöttem!

2016. júl. 22. 12:26
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem...

Megértem a helyzetet, sajnos, én is voltam úgy, hogy ötéves kisgyereknek kellett elmondanom az imádott édesapja halálhírét. Mindenképp úgy tegyétek, hogy egyértelmű legyen számára, mi történt, és anya nem fog már visszajönni. Hagyjátok, hadd sírja ki magát (úgyis sírni fogtok ti is), öleljétek át egymást, apud biztosítsa róla, hogy ő itt van, mindig itt lesz neki.

A gyász feldolgozásában segít az, ha el tudtok búcsúzni attól, akit szerettek. Legyen ott a temetésen a kisöcséd is! El kell engednie az édesanyját végérvényesen ahhoz, hogy tovább tudjon lépni. A temetés, és utána a tor, amikor már akár vicces történeteket is mesélnek az elhunytról, pont azért jó, mert segít elköszönni, elfogadni a veszteséget, lezárni a múltat és a jövő felé fordulni.

Az intéznivalókban segíts be te is édesapádnak, az is tereli a figyelmet. Pár nap múlva, legkésőbb a temetés után kezdjétek el összerakni anyukád holmiját, ajándékozzátok el, vagy legalább tárolóba, padlásra tegyétek el. Fénykép lehet kint, de ne pakoljátok vele tele a házat, ne a gyász legyen az elsődleges! Tudom, hogy szörnyen hangzik, de az életetek folytatódik nélküle is. Beszélgessetek hétköznapi dolgokról, jövőbeni tervekről, fontos, hogy ne a múlton és a veszteségen merengjetek.

Még egyszer fogadd őszinte együttérzésemet, hidd el, időbe telik, de túl fogsz jutni ezen.

2016. júl. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. júl. 22. 17:20
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó... :-( Legyél együtt sokat az öcséddel, beszélgessetek róla apukáddal is. Valahogy próbáljátok meg együtt feldolgozni és elfogadni. Borzalmas így elmenni, még belegondolni is elképesztő. :-( Emlékezzetek, de csak a jóra. Az megszépíti és mindig veletek lesz. Néha én is szoktam beszélni a nagymamámhoz.
2016. júl. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!