Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Lehet ő az ősöm?

Lehet ő az ősöm?

Figyelt kérdés

Dédanyám sajnos már több évtizede nem él, így tőle személyesen soha nem tudtam megkérdezni, kik voltak az ősei. A családi történetek szerint dédanyám édesanyja megesett lány volt, aki korán meghalt, igazán nem is lehetett a dédanyám édesanyja, hiszem a dédanyám 3 éves volt, amikor meghalt. Dédanyámat ezt követően a nagyapja és mostoha nagyanyja nevelték, majd hamarosan a nagyapa is meghalt, dédanyám 5 éves korában. Ezt követően a mostoha nagyanyja újra megházasodott. Röviden ennyi a történet, kevés konkrétummal.


Családfakutatás során természetesen ezt az ágat is kutattam és sok érdekességre találtam, amiről nem szóltak a családi történetek. Itt már neveket is használok, hogy jobban érthető legyen. Dédanyám Fekete Erzsébet 1903-ban született édesanyja Fekete Julianna, valóban megesett cselédlány, aki 1906-ban elhunyt. Fekete Julianna 1878-ban született Fekete Katalin lányaként, aki szintén megesett lány volt, ükanyám után pedig még 5 gyermeke született, közöttük Fekete Mihály 1881-ben. Fekete Katalin 1890-ben hunyt el, halotti anyakönyvében pedig az szerepel, hogy Dezső Márton hitvese, annak a Dezső Mártonnak, aki bejelentette Fekete Julianna halálát, 1906-ban és nevelte Fekete Erzsébetet, dédanyámat. Dezső Márton valóban elhunyt dédanyám 5 éves korában, 1908-ban és a családban emlegetett foglalkozása (juhász) is egyezik az adataival. Második felesége Milkovics Erzsébet férje halála után valóban újból férjhez ment, így dédanyámat már a két mostoha nagyszülő nevelte.


Tovább csavar a történeten az, hogy Fekete Mihályt, 1905-ben örökbe fogadta Dezső Márton húga, Dezső Mári és férje, Csilléry Benő, akiknek a házassága gyermektelen volt. A Csilléry család egyébként egy jól szituált kisnemesi család volt, így nem igazán értem, ha vér szerint nem volt köze Dezső Mártonnak Fekete Katalin gyermekeihez, miért gondoskodott azokról a család és fogadták örökökbe az egyetlen életben maradt fiút.


Mit gondoltok? Elképzelhető, hogy Fekete Katalin gyermekeinek az édesapa valójában Dezső Márton volt? Ha igen miért nem törvényesítették kapcsolatukat, gyermekeiket?


Köszönöm a válaszokat!



2016. dec. 16. 23:28
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Hú, de bonyolult, alig tudtam követni. :D


Amúgy szerintem nem.

2016. dec. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Kérem válaszaitokat indokoljátok is, ha erre van lehetőség!


Köszönöm!

2016. dec. 17. 05:34
 3/4 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Ha igen miért nem törvényesítették kapcsolatukat, gyermekeiket? "


Törvényesítették, hiszen a hitvese volt. A gyerekek nem voltak közösek. Lenne rá teóriám, hogy a juhász miért vette el 5 törvénytelen gyerekkel a cselédet, de ez csak találgatás lenne (ha jól értettem a történteket).

2016. dec. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

(A Csilléryről nekem is rögtön a nemesség jutott eszembe, mert olvastam róluk.)


Lehet. Reviczky Gyulát sem törvényesítették. Egyszerűen feleslegesnek tartották, vagy lusták voltak.

2017. jan. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!