Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen eredetű név a Fróna...

Milyen eredetű név a Fróna vezetéknév?

Figyelt kérdés
Kérlek, segítsetek, nagyon fontos.
2017. jan. 5. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Há elég böszme

Én eléggé nem értem-elítélem azokat a 'szöket' akit ehhez hasonló hülyyê neveket adnak gyerekeiknek.

2017. jan. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Fróna névről még nem hallottam.Hallottam már Flóráról, asszem az latin eredetű név, a virágok és a tavasz római istennőjének a neve.Talán Azt jelenti hogy virág.

De nem vagyok benne biztos.

2017. jan. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A Fróna családi név ez esetben és nem keresztnév. Ezért is érdekelne, hogy milyen eredetű.
2017. jan. 5. 21:43
 4/8 anonim válasza:
Akkor a jóbarátod, Google segít neked :)
2017. jan. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos eddig semmire nem jutottam érdemben, azért is írtam ki a kérdést ide, ebbe a kategóriába.
2017. jan. 5. 21:46
 6/8 anonim válasza:
Oké.Van egy olyan könyv amiben Magyarország összes családneve le van jegyezve, és le is van írva az eredete.(Általában szokott a háztartásakban lenni, ha nincs szerintem az is fent van a Google-n PDF formátumban.
2017. jan. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én nem ismerem az említett könyvet. Rákerestem neten is kulcsszavakkal, de nem találtam eddig.


Egy honlapot találtam, ahol állítólag utána lehetne olvasni ( [link] viszont ide nem enged regisztrálni.

2017. jan. 5. 22:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Angol oldalakon kerestem rá neked.

Görög eredetű név. Csak ugye "Frona".

Ámbár gondolom én, hogy az "ó" és "o" között csupán az idő közbeni magyarosítás a különbség.

Itt talán találhatsz hasznos infókat:

[link]


Láthatod, hogy "Meaning: Self controlled. First and Last name"

Szóval mint vezetéknév is.


Ha ostobaságot írtam volna, akkor elnézést.

2017. jan. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!