Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet átvészelni a...

Hogyan lehet átvészelni a magánszféra teljes hiányát egy ilyen családban? Mindjárt megőrülök!

Figyelt kérdés

Hát, hol is kezdjem...

16 éves lány vagyok, nulla személyes térrel megátkozva. Heten vagyunk testvérek, én vagyok a hatodik a sorban, öt nővérem és egy öcsém van. Bár elméletileg négy tesóm is úgyszólván "kirepült" már, egy sajnálatos eset miatt a legidősebb nővérem kénytelen-kelletlen hazaköltözött, immár két gyerekkel az oldalán; a nagyobbik öt, míg a kisebbik még csak egy éves. Lakhatási körülmények: két és fél szoba. Hány emberre: nyolc. Közel egy éve tart ez az állapot, és úgy érzem, nem bírom ki már idegekkel. Anyámmal és az idősebbik nővéremmel lakom abban a félszobának titulált lyukban, úgy, hogy a nővérem és az anyám egy ágyban alszanak. Mivel ez a kis "szoba" eredetileg konyha volt, sajna mellé épült a család éléskamrája is, úgyhogy egy rohadt perc nyugtom/nyugtunk sincsen, mert a család valamennyi tagja szükségesnek érzi, hogy kb. másodpercenként tiszteletét tegye a spájzban, vagy éppen itt lebzseljen... Kínomban már nem egyszer elgondolkoztam azon, mi lenne, ha fognám azt a kevés pénzemet, és lelécelnék egy időre otthonról, de végül midig sikerült lebeszélnem magam róla, talán az ismeretlentől való félelmem vagy mi miatt, lényegtelen. A legidősebb nővérem is egy basáskodó alak, legszívesebben a fejemet verném a falba miatta, folyton lepasszolja nekem meg anyámnak a kölkeit, van, hogy egész napra (ráadásul a születésnapom is gyerekpesztrálással telt, no meg takarítással és sok-sok bőgéssel.), míg ő éli a világát. Emellett sosem hagy nekem, sem másnak nyugtot, szinte kényszerét érzi annak, hogy ott tegyen keresztbe nekünk, ahol tud (hiszen, ha neki is rossz, nekünk miért legyen jó? Önző szemét.) Reggel hatkor takarít, ugráltat, csicskáztat minket, zsarnokoskodik, emellett olyan bunkó, hogy azt sokan megirigyelhetnék tőle. Ha ő főz, nem szívesen ad belőle (közben a MI alapanyagainkat használja fel, de semmi gond...), ha pedig mi készítünk valamit, akkor egyből jusson neki is, különben kitör az Apokalipszis. A kisujját nem mozdítaná semmiért, mégis mi vagyunk lusták az ő szemében, na meg hálátlan kis görények, ha nem ugrunk füttyszóra a segítségére. Voltak azért olyan stiklijei, amiket sosem fogok megbocsátani neki, például amikor nagyon beteg voltam még olyan november környékén, és már a tanáraim mondták, hogy menjek haza, annyira rosszul voltam. Persze "drága" nővérem jól megörült ennek a lehetőségnek, és amint hazaértem, már nyomta volna a kezembe a babáját (aki akkortájt olyan 6-7 hónapos lehetett maybe), mire én mondtam, hogy nem igazán vagyok olyan állapotban, egyrészt a betegségem, másrészt két óra buszozás miatt (kollégista vagyok). Erre ő felcsattant, hogy őt ez nem érdekli, és ott hagyta a gyerekét a nyakamon, persze bőgött, mint az állat. Izmozott bennem a láz rendesen, szédültem, a fejem majd' szétrobbant, ráadásul még ez is... Nem csoda, hogy utána a lehető legkeresetlenebb szavaimmal adtam a tudtára, velem nem teheti ezt meg, és mennyire elegem van már belőle. Neki erre mi volt a reakciója? Konkrétan fogott, és kitett a házból, majd rám zárta az ajtót. Egy szál pulcsiban, a hidegben, vagy tíz percen keresztül. :D És még nekem kellett bocsánatot kérnem... Vicc az a némber.

Ez az egyik legemlékezetesebb húzása, de sok ehhez hasonló volt még, szimplán csak azért, mivel ő a fejébe vette, hogy leteszi a jogsit meg elmegy fitneszezni, így sokszor megesett, hogy ránk hagyta a bőgőmasináit, míg ő élte a világát. Egy fikarcnyit nem érdekli senki más önmagán kívül, és a gyerekeivel is úgy beszél, hogy már nekem sül le a bőr a képemről (tegnap már ordítva közölte a nagyobbik, egyébként SNI-s gyerekével, hogy legszívesebben megölné mindkettejüket, de nem ritka a "földhöz csaplak", "megfojtalak" és ehhez hasonló rémes dolgok elhangzása sem...). A szüleinket mondhatni semmibe veszi, csak pénz- és kajaforrást, valamint az ingyenes lakhatás lehetőségét látja bennük. A gyerekei egész nap visítanak, ordítanak, ahogy körülbelül mindenki más is ebben a házban, mert ezeket a körülményeket ép ésszel már nem lehet kibírni. Gyűlölök itthon lenni, de a várost is, ahol lakunk, egyszerűen rühellem, mivel jóformán kihalt a lakosság, semmi program nincs közel s távol, maximum az öngyilkosságnak látom értelmét, annyira felidegesített már ez az egész szituáció. Ha valaki tud akár tanácsot, akár egy kevés vigaszt nyújtani számomra, írjon rám kommentben vagy privát levélben. Minden fajta segítségnek örülnék.



#őrület #öngyilkosság gondolata #idegesítő család #magánszféra hiánya #idióta nővér
2019. júl. 28. 16:06
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Jut eszembe: NEM vagyunk cigányok.
2019. júl. 28. 16:15
 2/24 anonim ***** válasza:
98%
Menj vissza a koliba
2019. júl. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Oh,te jó ég... ezt még olvasni is szörnyű, sajnálom,hogy így kell élned. Az írásod alapján intelligensnek, összeszedettnek tűnsz nekem, biztos,hogy ki fogsz törni ebből a helyzetből.
2019. júl. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
93%

Hát sajnos nagy ötlet vagy tippet nem tudok adni, de a nővéred valóban elég önző. És teljesen érthető hogy ennyi idősen kén egy kis tér és szabadidő, szóval szerintem abszolút igazad van. De egyébként ha kolis vagy akkor gondolom hétvégén vagy csak otthon. (bár megértem mert a koliban sem vagy egyedül) Esetleg próbálj meg elmeni sételni egy nagyot vagy futni ha már nagyon eleged van az emberekből én is ezt szoktam. Esetleg néha aludj valamelyik barátnődnél. Sajnos többet nem tudok segíteni. :( de ha beszélnék valakivel nyugodtan írj privátba.



És nyugi már csak 2 év és nyugodtan ott hagyható ezt az egész káoszt ami van és valóra váltható a saját álmaid.

Én teljesen megértelek és sok erőt. Puszi. <3

2019. júl. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
100%
Nekem is értelmesnek tűnsz és sajnálom,hogy ez a helyzet.Mikor vegzel az iskolaval?Ha tovább tanulsz mindenképp mas városba menj es kollégiumban.Ha most van ra lehetoseged dolgozz az iskola mellett,berelj egy szobát nem kell egy egesz lakást.Ne felj az ismeretlentol amit leirtal annal csak jobb lehet szerintem.Ongyilkossagon nehogy gondolkozz!Lesz ez meg sokkal jobb is sajat elettel ne aggodj!:)
2019. júl. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Hűűű, nem irigyellek! Hétvégente (mármint iskolaidőben) legalább minden második hétvégén maradnék a koliban. Valamennyit kell pluszban fizetni, de nekem megérné. Tudom, még csak most jön augusztus, de más ötletem nincs sajnos. Addig meg próbálj meg nap közben barátoknál, rokonoknál meghúzódni, esetleg ülj be a könyvtárba, vagy csak menj ki egyedül a parkba, ilyesmi!
2019. júl. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Metionin ***** válasza:
100%

Na ezért nem kell 7 gyereket pottyantani a semmire :/

Bár kérdező, ez rajtad nem segít. Most nyárra jó lett volna valami olyan diákmunka amihez adnak szállást, esetleg jövő nyárra megpróbálhatsz ilyet keresni. Vagy csak sima diákmunkát, már akkor se vagy otthon egész nap. A maradék időben meg menj el otthonról sétálni, sportolni, ülj be a könyvtárba vagy akármi. Tanév közben még jó hogy van koli. Nem lehet esetleg hétvégéken bent maradni? (nekünk anno nem lehetett de ez már rég volt, hátha)

Érettségi után pedig nézz ki egy messzebb lévő intézményt és menj koliba. Ennyi tesóval tuti megkapod és rengeteg ösztöndíjat is pályázhatsz. Onnan már nem kötelező nyáron se hazamenni.

2019. júl. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Még jó, hogy odaírtad azt a kommentet, mert már nagyon kezdtem gondolkodóba esni :D

Egyébként meg, ha ilyen nehéz a helyzeted, én amint tehetném, azaz amint elmúltam 18, elmennék melózni, és valakivel együtt bérelnék egy lakást. Mert egyedül az ha csak nem vagy felcsúti gázszerelő, kb lehetetlen fenntartani. Oké, nem vagy egyedül, de miután ennyi emberrel éltél, egy emberhez egyszerűbb lesz alkalmazkodni. Meló mellett is tudsz tanulni. Még mindig jobban, mint ebben a káoszban. Addig meg valahogy kitartás. Emiatt butaság lenne akármit csinálnod, már csak két év. Munkát könnyen találsz majd, bár lehet költözni kell hozzá, de azt nem bánod gondolom.

2019. júl. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, jó érzés, hogy vannak támogatóim ebben az ügyben. :)

A kollégiumon már én is elgondolkodtam, mi lenne, ha visszamennék a nyárra, azonban sajna nem lehetséges, mivel egész nyárra kiadják szállónak a helyet, ráadásul még csak iskolaidő sincs, így még több pénzbe kerülne. Azon is eltöprengtem még májusban, hogy nyárra kéne szereznem valamilyen munkát szállással, a lehető legmesszebb a családomtól, de rá kellett jönnöm, ilyen munkákra nem 16 éves fruskákat képzelnek el munkaerőként, így maradt a jól bevált fekete munka apám egyik ismerősén keresztül (mezőgazdasági munka). Igaz, hogy nehéz és nem rendszeres, de százszor jobb, mint otthon lenni.

Amikor már nagyon elegem van belőlük, természetesen felveszem a nyúlcipőt, de ez nem mindig lehetséges (sokszor van bűntudatom anyám miatt ilyenkor, mert ha nem vagyok otthon, neki kell megcsinálnia mindent...), viszont olykor-olykor komolyan fontolóra veszem, hogy felülök az első buszra vagy vonatra, ami indul, és vissza sem nézek egy ideig.

Barátokkal meg nem igazán tudtam eddig találkozni a szünidőben, az egyik emitt, másik amott lófrál a nagyvilágban, csak az tartja bennem a lelket, hogy augusztusban két napra megyek a hozzám legközelebb álló barátaimmal a Balatonra. :)

2019. júl. 28. 16:49
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Hú, de sajnállak! Nem kötelességed a nővéred gyerekeire vigyázni, főleg ilyen körülmények között. A többiek jól leírták, miket lehet tenni. Talán még azt lehetne, hogy felveszel a telefonoddal párat a nővéred "gyöngyszemeiből", aztán megfenyegeted, hogy ha nem vesz vissza magából, akkor feljelented a területileg illetékes gyámhivatalnál, mivel kiskorú unokaöcsikéid / hugicáid, mellesleg saját testi-lelki fejlődésed nincs megfelelően biztosítva. Esetleg lépd is meg a dolgot, könnyen lehet, hogy kötelezni fogják a családodat a lakhatás rendezésére. A nővéred azért megpróbálhatna az önkormányzatnál szociális bérlakást igényelni.
2019. júl. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!