Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? A lányom...

Mit csináljak? A lányom teljesen ellett kényesztettve. A férjem tehet róla.

Figyelt kérdés
Mindig nemet mondok de ő akkor az apjához megy és megkapja. Mindjárt veszekedés lesz.. Ő neki nike cípő kell jó mondom megkapod de később, nem neki most kell az apja 10 perc múlva elis vitte vásárolni, Felvetette hogy akar jogsit autóra, mondtam neki hogy még csak 16 éves várjon 2 hónapot 17 lesz és elkezdheti. nem nem. Ment megint az apjához levitte az autósiskolába és ot is ezt mondták amit én.. tele van márkás cuccokkal...stb És rám nem hallgat!! már teljesen kiborultam:'( Apjával ezeken mindig összeveszünk.. mondtam hogy ennek nem lesz jó vége. Erre apja miért fáj nekem stb... Mindent megakar adni a lányának amit ő nem kaphatott meg.. Ezt értem de ennyire nem kellene elkényeszettni teljesen tanácstalan vagyok.
2010. júl. 12. 19:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Nem a férjed tehet róla, hanem ketten együtt. Kezdetben nektek kéne leülni beszélgetni...
2010. júl. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez csak rosszabb lesz.Semmi tekintélyed nem lesz a lányod előtt, mert minden nyavalygásra ott van apa.Viszont ez nem lehet újkeletű probléma, hamarabb kellett volna észbe kapni.Ha mindent megkap füttyszóra, akkor súlyos gondok lesznek az értékítéletével, ezzel a hozzáállással az apja ártja neki a legtöbbet.Beszéld meg, (ha még meg lehet) a férjeddel a dolgot.
2010. júl. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Szeretnék a lányod lenni:))) Élvezzétek amíg van...az élet múlandó, a földi javak is..én is megadok mindent a fiamnak ha tehetem azonnal..ha nem akkor később..ő megérti ha nem azonnal..és nem lett elkényeztetve..nem követelőzik..de vannak vágyai és próbáljuk kielégíteni azokat....de mi közösen gondoljuk így ..volt egy gyerekkori barátnőm..volt a szüleinek pénze..de ők azt akarták, hogy tanuljon a gyerek spórolni és tanulja meg azt, hogy nem repül a szájába semmi ingyen..ültek a pénzükön..ők is mindig azt mondták..majd ,ezután..a barátnőm mindig nekem sírt..panaszkodott..és szegény 15 évesen egy balesetben meghalt..akkor már megadtak volna neki mindent amit kért..de nem lehetett...tudom igazán nem is a kérdésedre válaszolok mert arra nem tudom a választ..de gondoltam megosztom ezt veled..
2010. júl. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A férjeddel beszéld meg, hogy miért csinálja mindig a tök ellentétét annak, amit te akarsz. Mert ez direkt van, és így ellened fordítja a lányod. Ez tudatos. A lányod meg naná, hogy ahhoz a szülőjéhez megy, amelyik többet kedvez neki.

Meg kell állapodnotok a férjeddel, hogy bizonyos kompromisszumokra képesnek kell lenni, és mindig egy állásponton kell lenni a gyerek előtt, hogy a gyerek ne rangsorolja a szüleit.

Viszont tutira megvan az oka annak, hogy a férjed ennyire belesz@rik abba, amit te mondasz, az érveidre, véleményedre, és a megkérdezésed nélkül felülbírál. Ez a probléma kettőtök közt van, a ti párkapcsolati gondoltook, nem kezel egyenrangú döntéshozóként. Pedig annak a kölyöknek két szülője van, és amíg azok nem értenek egyet, nem működnek együtt, a gyerek választani fog köztetek.

2010. júl. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Először is tisztázni kell valamit: egy házasságban nem szabad odáig eljutni, hogy a gyerek pórázon vezesse a szüleit. A gyereketek pont abban a korban van, hogy az ún. érzelmi terror fogalmát kimeríti. Ez ellen a legjobb ellenszer, ha Te és a férjed leültök beszélgetni, /a gyerek nélkül/ és kidolgoztok a jövőre nézve valamilyen "gyereknevelési stratégiát". Mert én a leírtak alapján arra következtetek, hogy eddig ez nem gyakran fordult elő./ Mármint a közös, meghitt beszélgetések./ Nem szabad idáig eljutni, hogy a gyerek közétek állva tönkretegye a kapcsolatotokat. Ezt a férjed is megértheti, hiába volt nehéz gyerekkora. Ti vagytok felelősök a gyerekért, és nem a gyerek felel tiértetek./Egyenlőre persze/ Ezt értsétek meg. Nálatok valami fordítva működik. Annak a gyereknek így lesz kegyetlen élete: ha ti nem nevelitek felelősség tudatra, majd a sors fogja nevelni. Ha most mindent megadtok neki, majd a sors fog tőle elvenni mindent... Te már észrevetted ezt a jövőképet, már csak az a kérdés a férjed mikor fogja ezt észrevenni...
2010. júl. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
17%
RickRoll'D
2010. júl. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Az én unokatesómnál is ez a helyzet, hogy mindent megkap. Mondjuk ő 19 éves. Vettek neki autót minden menő cuccot. Egyetemre jár és szállodában lakik, mert a kolesz neki snassz. De majd mi lesz vele, ha már nem lesznek ott a szülei, hogy segítsék?


A kérdésedre válaszolva: szerintem is meg kellene beszélnetek a pároddal a dolgot. Meg kell értetni vele, hogy ha most nem fogjátok vissza a lányotokat, akkor később sokkal rosszabb lesz neki felébrednie, hogy hoppá, mégsem úgy működik a világ, ahogy ő fütyül.

2010. júl. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
Itt konkrétan az a baj, hogy te mindenre nemet mondasz, így az apuka még jó hogy igent, mivel ez azért valljuk be őszintén szemétség Tőled :) Ezt csak akkor lehet megoldani, ha a férjeddel megbeszélitek, és megállapodtok egy kiegyensúlyozott "engedély-rendszerben".
2010. júl. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, sok hasznosat mondtak már, nem mindet olvastam el, nekem ami eszembe jutott: szerintem az is gond lehet egy kicsit, hogy néha esetleg csak azért tiltasz meg dolgokat, hogy éreztesd vele, hogy a korlátokat Te szabod, vagy hogy magaddal éreztesd ezt, nem tudom. Szóval önmagában azért, hogy kézbe fogd a gyeplőt.

És ilyenkor persze ő tud azzal játszani, hogy az apján keresztül "kicselez".

Szerintem sokkal célravezetőbb, ha nem megtiltasz neki dolgokat, hanem elmondod, hogy miért nem lehet/miért nem célszerű stb., viszont csak akkor mondasz nemet, ha valóban van ilyen külső ok. A nike cipő esete például eléggé úgy hangzik, mintha tulajdonképpen nektek nagyjából mindegy lett volna, hogy mikor kapja meg, pusztán csak azért tiltakoztál, hogy "ne kényeztesd el". Hiszen végül a férjed meg tudta venni. Lehet persze, hogy nincs így, csak nem mentél részletekbe. Ilyen korú gyerekkel viszont már nem lehet nagyon ilyen "játszmákat" játszani, hogy most akkor pusztán nevelési célzatból ezt mondom meg azt mondom, mert akkor ő is beszáll a játékba, és fellázad vagy kicselez.

A vezetős téma meg például tényleg olyan, hogy jó-jó, szeretted volna, ha elhiszi neked, hogy még nem kezdheti el, mert úgysem fogják engedni - de ha mégsem hitte, hát nyugodtan mondhattad volna, hogy akkor menjen, kérdezze meg maga... hiszen tudhattad, hogy igazad lesz. Mellesleg lehet, hogy pont azért gondolta, hogy nincs igazad, mert máskor "objektív ok" nélkül tiltottál meg neki dolgokat, és ezért úgy veszi, amit mondasz, hogy az egyszerűen egy legyűrendő akadály a céljai elérésében, nem pedig segítő szándékú tanács.


Ha hülyeséget hordtam össze, akkor bocs, csak ebből a pár sorból tippelgettem a helyzetre, nem ismerlek titeket...

2010. júl. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A lányodnak, és a férjednek van igaza. Te meg egyszer sem indokolod meg észérvekkel, hogy miért nem lehet ezt és ezt a dolgot megvenni, hanem a bajod a "most" megvenni-vel van. Tipikus és utálatos női dolog, hogy ha az ember, vagy a lánya kér valamit, akkor a válsz az, hogy most? Most nem. Várjál fiam még 2 órát. Vagy az a baj, hogy nem csak az kell neki, amit Te nagy kegyesen megveszel neki.
2010. júl. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!