Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénz kell ahhoz, hogy...

Mennyi pénz kell ahhoz, hogy egész hónapban el tudd látni a háztartást? Ketten vagyunk, de mindennap ebédet vinni vacsi meg minden!

Figyelt kérdés
Nekem 16 ezer ft bol kell megoldanom egészhónapra mert nálunk nincs olyan hó közben hogy lemegyek boltba egy fej kelkáposztáért!Csak ennyit enged a férjem!Én vagyok hülye vagy mi van????
2008. nov. 15. 13:34
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
89%

Hát én ezt nem értem, miért csak ennyit enged a férjed, mennyi a bevételetek ? Vagy valami nagydologra gyüjtötök? Vagy csak ö keres ? És mi van akkor ha olyanért kell lemenni a boltba ami hamar romlik, azt nem tudod megvenni ho elején .Gondolok itt tej, tejföl stb..

Amugy mi sem élünk fényesen, kb kettönk keresete / 20 éves munkaviszony után / 200 ezer, ebböl kiadás csekk

bérlet, iskola kb 120 ezer benzinnel, 80 bol élünk, és hidd el nem engedhetünk meg mindent magunknak. / 2 gyerek van / ebböl kaja meg a ruházkodás. tehát a 16 ezer szerintem nagyon kevés. Én nem zudnék belöle kijönni. Ti hogy jösztök ki ennyiböl ?

2008. nov. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
79%

Nem hülye,hanem művész vagy,ha te ezt meg tudod ebből a pénzből oldani.Nekem is írd le a titkot léccike.

Na komolyan,nekünk 3 gyerekünk van,de én a háztartást alig bírom havi 200-ból kihozni.Ebbe már tisztálkodó,tisztítószerek,kaja,bébiétel,pelus...stb..benne van,de a számlák,hitel..egyebek nincsenek.Ezenfelül ruházkodunk,plusz extrakiadások.

2008. nov. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Már szét bőgtem magam ahogy olvasom amiket irtok!Nem tudom hogy tudom ezt csinálni!Már nem birom!De bármit mondok az rossz!!!Én ugy gondolom elég volt!!!
2008. nov. 15. 14:41
 4/41 anonim ***** válasza:
93%

Elsö vagyok, de hova kell raknod a többi pénzt, meg mennyi a keresetetek, ebböl abszolut nem lehet kijönni. !

Nem irtad meg hogy gyüjtötök, vagy nincs sok bevétel vagy mi ? Vagy ö költi el a többit ? Ha irnál jobban belelátnánk, tudnák segiteni, bár a kérdésedre válastoltunk, amugy nekem például minden nap kell menni boltba, végül is kenyér is kell....stb...én nem tudnám megoldani az egyszeri bevásárlást, 2 gyerek+ a férjem mellett.

2008. nov. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Nálunk fizukor van egy bevásárlás!Nincs az ha az egyik boltba nincs far hát akkor majd két nap mulva vissza jövök ha lesz!Lakást vettünk,de én nem érzem rossznak az anyagi helyzetünket!Csak röviden:Más téma:Ha én akarok valahova menni kocsival akkor inkább menjek biciklivel!De ha a testvéréért kell hetente kimenni a vasútra arra mindig van benzin!!!!Egy regényt tudnék irni!!!De ugy érzem hogy azért hogy egy kg kenyérrel többet tudjak venni azért hazudjak vagy mert anyuékra költöttem 500 ft-ot!Na nem én ugy érzem kilépek!!!
2008. nov. 15. 15:08
 6/41 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon sajnállak a helyzeted miatt.Hallottam sok olyan háztartásról ahol a férfi szabja meg mire mennyi pénzt ad.Ez rettenetes,nem tudhtja ezt Ő kiszámítani,hiszen nem Ő főzi meg az ételt,nem neki kell lerakni az asztalra.Mi 4 en vagyunk 200 ból gazdálkodom.120 elmegy számlákra és a maradékból, ha nem vagyok nagyon ügyes, egy rajzszöget sem tudnánk venni a kaján kívül!!!Nekem 80000-ből is varázslónak kell lennem,hogy a két gyerek mellett mindíg mindenre jusson!Azt írtad nincs gyereketek,na ha én a te helyedben lennék komolyan elgondolkodnék azon,hogy továbbálok.Ha ennyire fafejű,és nem tisztel téged annyira,hogy figyelembe vegye a véleményedet, szerintem sok jóra ne számíts tőle az élet egyébb dolgaiban sem.Döbbenet,az én férjem meg mindíg csak azt mondja,hogy semmi pénzt ne sajnáljak a kajára.Ha már szórakozni nem járunk,akkor együnk legalább jól,mert akkor Ő ebből látja,hogy van értelme annak,hogy dolgozik!!!
2008. nov. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
88%
Megint az elsö vagyok, gondoltam, hogy itt más is itt a probléma, én a helyedbe gyorsan lépnék ebböl a kapcsolatból. Kicsit egos a férjed, neked meg semmi nem jár ? Én ezt nem hagynám, ez tul durva már.
2008. nov. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is úgy van, hogy fizetés után kifizetem a rezsit, a hiteleket, elmegyek bevásárolni, és marad kb. 30000 forint költőpénzem. A feleségem majd' 50000 ft-ot kap (GYES+családi pótlék) abból intézi a tandíját (16000), tankol néha (kb. 15000), és a maradék kb. 20000-ből intézi a napi tejet-kenyeret, egyebeket a mindennapi főzőcskéhez. Mondjuk én hétvégeken szoktam venni ezt-azt ami nem áll el egy hónapig, meg ha kell valami a vasárnapi ebédhez.


Szóval nálunk kb. 35-40 ezer, amit a napi kiadásokra költünk.


Azt ítrad nálatok is van havi bevásárlás, tehát a 16000 csak a napi kiadásokra van. Ez tényleg kevés kissé! Tudatosítsd a férjeddel, hogy minden drágul és ennek az összegnek legalább a duplája kell a mindennapi élethez!

2008. nov. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
89%

Nekeünk hetente 10 ezer ft a kaja.

Az albérlet 100 000 ft körül van.

autóhitel 30 000+tank 40 000.

bkv bérlet 10 ezer.

ovoda 10 ezer.

telszámla 20 ezer

upc 10 000

2 kutyus

és ezen kivül van 2 hitelem amit nem fizetek.

és még ruhat nem vettem ..

2008. nov. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
86%
mi mindig hétvégén vásárolunk be,a köv hétre.
2008. nov. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!