Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen "kedvezményeket"...

Milyen "kedvezményeket" igényelhetünk?

Figyelt kérdés
Leginkább azok segítségét várom, akik hasonló gondokkal küszködnek. Édesapám 98%os rokkantnyugdíjas daganat miatt, édesanyám tegnaptól munkanélküli, hogy tudjon apummal foglalkozni. Szeretné megigényelni a lehető legtöbb "kedvezményt", támogatást, ami ilyenkor jár. Mik ezek, és milyen iratok kellenek hozzá? Én vagyok az egyetlen gyerekük, 3an vagyunk egy háztartásban, és 19 éves vagyok. Előre is köszi a segítséget!
2008. nov. 15. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik családtag elmehet apukád mellé ápolási segélyre, ezután utánanézhetsz a google-n.

Te mehetnél dolgozni , ha már nem jársz suliba, anyukád pedig otthonmaradhat ápolásin, de a munkanélküli lehet , hogy eleinte több.

A rokkantnyugdíjas családtag után kérhető , ha jóltudom családipótlék is.

Sőt , ha nagyobb lakásba mennétek igényelhető utána a félszocpol is.

2008. nov. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én még tanulok, most végzem az 5. évem a középsuliba. Anyum nem is engedné, hogy abbahagyjam a tanulást, de hétvégén segítek, amiben tudok, mert csak akkor vagyok itthon. Vmi további támogatás? Gyermekvédelmi igényelhető?
2008. nov. 15. 18:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Betegállományba mehet az ápoló családtag. Ezen kívül "jár" TB alapon ápolónő, napi 1-2 órára, hátha hasznos ez az infó is.
2008. nov. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Polgarmesteri Hivatalnal, Csaladsegito Szolgalatnal, haziorvosnal, es a TB-nel, munkaugyi hivatalnal (mert anyukad most lett munkanelkuli) erdeklodjetek meg, hogy milyen bevetelekre vagytok jogosultak!
2008. nov. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ápolási díj, lakásfenntartási támogatás, közgyógy, szociális étkeztetés, szoc. segély (ez mind önkormányzat) továbbá emelt szintű családi pótlék (Államkincstár)

Ha valamiben tudok segíteni, írjál privit!

2008. nov. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítségeket:) Utolsó válaszoló, ha lesz kérdésem, írni fogok. Anyum hétfőn intézi a dolgokat, de addig is várok további információkat.
2008. nov. 15. 19:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Apudnak 100%-os rokkantnyugdíj,és közgyógy fog járni alanyi jogon.A betegségére járó gyszereket ingyen kapja,és segédeszközöket is ingyen vehettek ha szükség lesz rá.Anyud elmehet munkanélkülire,és később ápolási díjat kaphat.Egyébb segélyeket is kaphattok,mert Te tanulsz.
2008. nov. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Gázártámogatás. Ha kaptatok idáig is, akkor is be kell jelenteni a megváltozott anyagi helyzetet.

ÜDv.

2008. nov. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!