Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön alvás, vagy együtt...

Külön alvás, vagy együtt alvás? Szerintetek?

Figyelt kérdés
17 éves házasok vagyunk, semmi probléma nincsen köztünk, a házaséletünk is jó, de- és most jön a de,- nem bírunk az utóbbi időben egy szobában aludni.Van hely bőven, egy 16 éves fiunk van,és a ház 5 szobás.Ő szereti nézni a tv-t éjjel,én nem.Őneki kell a klíma, nekem nem.Ő leengedi a rolót, mert reggel a sötétet szereti, én nem.Csutkán hallgatja a sportot, engem idegesít.Ma mondtam Neki, átmegyek este egy másik szobába, erre Ő:Akkor ez nem házasélet, ha én külön alszom.Vagy már nem is szeretsz?Van valakid, hogy másik szobába mész?Dehogy, nem, csak pihenésre mindenkinek szüksége van.Sőt hallottam egy barátnőmtől, hogy ők így még jobban fel tudták hozni a házaséletüket.Kopogni kell, vajon mit csinálhat, stb.szerintetek menjek, vagy maradjak?
2010. júl. 14. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz aludni, akkor egy kis időre kipróbálhatnátok, hogy te átmész egy másik szobába. Vagy köthettek komprumisszumokat. Attól még van háza sélet, hogy te külön alszol. Magyarázd meg a férjednek, hogy ez semmit sem jelent.
2010. júl. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ha nem ugyan azok az alvási igényeitek akkor aludjatok külön. ettől nem lesz rosszabb a házasságotok. nálunk is ez a probléma, szertjük egymást, nagyon jó minden de egyszerűen más a bioritmusunk. én szeretek 11 körül lefeküdni, hogy kipihenhessem magam. addig oké, hogy lefekszem korábban de ha a párom is jön aludni tuti felébredek mert nem vagyok méyalvó, utána meg nagyon nehezen alszom vissza van hogy egy órát is fenn vagyok :S. a másik problémánk pedig a redőny, ő csak teljes sötétségben bír aludni én meg csak úgy ha félig fel van húzva, és van egy kis utcai fény.. szóval nagyon nehéz így. én sem örülök annak,hogy külön kéne aludnunk de az az egyetlen módja ,hogy rendesen kipihenjük magunkat. általában együtt alsznuk de van, hogy én átmegyek inkább a másik szobába (ha már napok óta nem tudtam rendesen aludni)
2010. júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Menj.


Nekem két jó baráti család is így csinálja.


Az egyiknél nincs gyerek de 40 felettiek, ésa nö horkol igen nagyon. Az új házukat már úgy rendezték be hogy egyértelmü külön háló. Mire persze a nö mondta hogy ök rendes sexuális életet élnek. ès látszik is rajtuk hogy szeretik egymást, de egyszerüen képtelenek együtt aludni.


A másik pár igen fiatal 30 körüliek, 2 kisgyerek van. A srác hajnalig nézett tv-t de az elsö gyerek aki a háloban aludt megjövetelétöl nem csinálhatta és mindig a nappaliban aludt el. A végén ott is maradt telejesen. Nekik is remek sexuális életük van, semmi gond a házaságukkal.


Nálunk ilyen gond nincs, mert egyikünk sem hálószoba tv párti, max olvasunk ha nem vagyunk álmosak.


Szerintem ha ennyire ellenzi az urad a kiköltözést akkor rakd ki a Tv-t a szobából, egyböl ö fog kiköltözni.

Amúgy a kopogást durvának tartom a két fél között.

2010. júl. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

CSAk ettöl nem menne tönkre a házasságotok, de ha a férjed ezt sértésnek veszik, akkor igen.

A legjobb lenne, ha elmondanád neki, hogy miért nem tudsz ugyanabban a szobában aludni, mármint hogy NEM vele, hanem a körülményekkel van bajod. (Habár az nem egészen világos, hogy ha 17 évig ment, akkor most miért nem, mi változott?) Próbáljatok valami megegyezésre jutni, valami megoldás csak van. Esetleg este meg reggel összebujtok és csak alundi mégy a másik szobába - nálunk akkor violt igy, amikor a gyerekek kicsik voltak és nagyon sokszor fel kellett hozzájuk kelnem, akkor én is ott aludtam náluk.

2010. júl. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%

Ez írtó gáz.

Mármint az,hogy 17 év után nem próbáltatok megoldást találni.Plusz az,hogy mész a hülye barátnőd után.Már bocsánat.

1.Egyik lehető legrosszab hogy a hálószobában van TV.

2.Másik lehető legrosszab hogy külön szobába akarsz menni.

Megmagyarázom:

1. A hálószobába helyezett Tv egyenes útja annak,hogy inkább a Tv,mint a párom ölelése,mert ez meg ez megy műsoron.Mi a párommal egy szobás albárletben lakunk jelenleg,a Tv sajna a szobában van,de nemsokára elkezdünk saját otthon után dolgozni,de már most eldöntöttük,hogy a tv-nek a nappaliban a helye....

2.Ha külön szobába mész,jó esélyed van arra,hogy hosszabb távon oda is szokj..ez elhidegüléshez vezethet egymástól...nem alszotok együtt,akkor nincs szex,szeretkezés sem..vagy nincs olyan sűrűn..egyre ritkábbak lesznek,és jöna félrelépés..mert most gondolj bele,minden este átlopakodtok egymáshoz,ha szeretkezni akartok?

Plusz nemcsak a szex hanem egy összebújás sem nagyon lehet meg...bár,ki tudja...mi szeretünk este elalvás elött összebújni,ölelkezni és beszélgetni egy nagyot,vagy lelkizni-mikor mihez van kedvünk...persze kinek a pap,kinek a papné..harmadik pont itt az,hogy ha Istenneadja rosszul van az egyik,és nem tud kiabálni olyan hangosan,vagy nem td felkelni és kimenni a szobából,vagy nem hallja meg a másik a segélykérést,akkor milyen bajok történhetnek már...!?!?Persze,ezt nem kívánom Neked..egyáltalán senkinek...

Szóval,ha rám hallgatsz,nem mész külön szobába,hanem kerestek rá közösen megoldást...17 év alatt annyira ki kell h ismerjétek egymást,és ki kellett hogy alakuljon a megfelelő kommunikáció,hogy ezen a problémán könynedén átgördüljetek..

Sok sikert hozzá!

L/19

2010. júl. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk így kezdődött: külön ágy, külön szoba. külön asztal, külön kassza és végül külön ház. De alapvetően más bajok is voltak.

Visszatérve a te problémádra: ez megegyezés kérdése. Nem jelenti feltétlen a házasélet hanyatlását.

Churchill a feleségének minden egyes "látogatása" előtt levelet írt, melyben kifejezte szándákát és várta a választ. Ez is működött.

2010. júl. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Nekem egy 7 éves kapcsolatom ment tönkre azzal, hogy a tv KÜLÖN szobában volt, nem pedig a hálóban..amikor este már annyira sokáig néztük a tv-t, hogy valamelyikünk elálmosodott, átment a hálóba..persze aki tvzett még megvárta amíg vége a műsornak amibe belekezdett..így sosem bújtunk össze lefekvés előtt..aztán már máshol sem..ahogy ritkultak ezek a dolgok, úgy ritkult fel köztünk a kapcsolat is..
2010. júl. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amellett vagyok,ha eltérőek az igényeitek az alvásban,akkor ezen változtatni KELL.Ha én nem alszom ki magam rendesen,akkor másnap olyan elviselhetetlen vagyok,hogy élő embernek nem ajánlom a társaságom és dekoncentrált is,ezért a munkámat is nehezebben végzem el.

Az alvás fontos dolog,szüksége van rá a szervezetnek,a pihentető alvásra és nem a szó szerinti elájulásra a fáradtságtól.

A szexet megtudjátok így is oldani,a szerelmeskedés utáni összebújást és beszélgetést,de az alvás ideje alatt kínlódni nem érdemes.

2010. júl. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
Most nem írok indoklást, max. ha nagyon akarod, de azért egy házaséletben a különalvás nem jó dolog és szerintem a férjednek teljesen igaza van.
2010. júl. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nehéz egyeztetni az esti éjszakai igényeket, mindenhol így van, de szerintem sem jó ötlet s külön szoba, főleg ennyi idő után. Ha a férjem külön akarna aludni, nagyon bántana. Biztosan nem tesz jót a házaséletnek, ha nem együtt alusztok, nem bújhattok össze bármikor.
2010. júl. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!