Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan rendezzem el magamban...

Hogyan rendezzem el magamban a kiskoromban apám részéről ért durva sérelmeket?

Figyelt kérdés
A gond, hogy egészen kiskoromtól kb. úgy 17-18 éves koromig folyamatosan bántalmazott, vert, de olyan nagyon durván. Anyummal is ezt tette. Sokáig el akartak válni, mégis együtt maradtak, talán csak miattam. Mostanra apum lenyugodott, biztos az öregkori "fáradtság" teszi, és most elvárná azt, hogy hozzá is ugyanúgy viszonyuljak, mint anyumhoz (aki mindig kiállt mellettem és megvédett, nyilván hozzá húz a szívem), azonban soha nem fogom tudni elfelejteni mindazt, amit tett velem és édesanyámmal. Talán megbocsátani sem nagyon akarom, mindenesetre ez nem állapot, hogy ha mellette vagyok, szinte kiver a víz is, és képtelen vagyok vele két szónál többet váltani, még ha épp lenne is miről. Szerintetek hogyan kezeljem magamban a dolgot. Az, hogy megbeszéljem vele, reménytelen, szóval ez felejtős... Köszönöm mindenkinek, aki leírja a konstruktív véleményét, és esetleg tanácsokat ad.
2008. nov. 15. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanigy vagyok mint te, en nem tartom vele a kapcsolatot, a szukseges szia, mi ujsag? Semmi! Ennyi.

Az eletemet tonkre tette! Megalazott, vert, az egesz csaladomat, a tesomat, az edesanyam mar nem is el, mert tonkre tett mindenkit! Ugyhogy en gyulolom, megmondom neked oszinten. Nincs mit neked ezen filozofalni. Azt kapja, amit megerdemel. Tudod visszaadnam neki amit o adott nekunk. A vereseket! Mert azt erdemlik az ilyen allatok!

Szeresd anyukadat, a masikat (mert nincs mas szo ra) pedig hanyagold! Megis mit kellene vele tenned? Kulfoldon az ilyeneket bortonbe zarjak, hogy gondolkozzanak (ha tudnak). De sajnos Magyarorszag messze van meg ettol! Pedig sok no, gyermek szabadulhatna meg a lelki, testi terrortol, pokoltol!

Minden jot neked, es ra se rants, mert semmit, de semmit nem erdemelnek ezek meg!!!

2008. nov. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz, nekem is nagyon rossz gyerekkorom volt, bár minket (van egy nővérem és egy bátyám), nem vert apu de minden nap részeg volt. Szó szerint minden nap, állandó veszekedés minden este órákig. Verés nem volt, de egyszer anyu nyakához tette apám a kést, többször menekültünk el mert vagy fel akarta akasztani, vagy elvágni a torkát. Sokszor bújkáltunk éjszaka vagy a szomszédoknál, vagy a padláson, amíg el nem aludt. Sajnos nem volt hová mennie anyukámnak velünk.Nem tudtam megbocsájtani neki sosem, ma már 32 éves vagyok, anyu meghalt 14 éve daganatban, akkor apám megváltozott, abbahagyta az ivást és hónapokig csak zokogott, mindazért amit tett. Mára már mintaapa.. Eleinte alig tudtunk néhány szót váltani, de ahogyan teltek az évek halványultak az emlékek, és tudom hogy ő most jobban szenved mert sosem bocsájtja meg magának, amit anyu ellen tett. Az hogy ellenünk is, talán nekem már nem számít, mert mindig mardosó bűntudata lesz.

Nem hiszem hogy rendezni tudod maradéktalanul a múltadat, túl hosszú és fájdalmas volt testileg és lelkileg is. A verést kiheveri az ember, de a lelkedet nem tudod meggyógyítani teljesen. Ha a férjem kicsit ittas, már remegek és idegbeteg leszek, pedig egy évben 2* iszik talán. Egyébként most pszichiáterhez járok a traumák miatt, próbálom kibeszélni magamból mindazt ami ért, hogy megértsem mindazokat a dolgokat amik történtek. 2 hónapja járok, de már most látom hogy ezzel együtt kell élni, nem lehet meg nem történtté tenni. Sírhatok éveket, akkor is megmaradnak az emlékek, amik még halványan is felorzolják az ember idegeit.

2008. nov. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja meg a másik, hogy nekem egyáltalán nincsenek testvéreim. Szóval talán ti mindketten (már ha lehet így mondani) könnyebb helyzetben voltatok, mert volt hová menekülnötök. Nekem viszont, ha egyszer meghal anyum, akkor hiába van barátnőm (akinek egyébként a legkevesebb mértékben sem merek beszélni ezekről), attól félek, hogy olyan szinten kiborulok, hogy oda minden élet belőlem :-( :-( :-( Pedig talán jobb lenne ezt megosztani valakivel, de egyszerűen nem megy.
2008. nov. 15. 23:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem irigyellek, de nem vagy ezzel egyedül (tudom, ez nem nyugtat).

Az én szitum se egyszerű, nálunk apám kedvence az öcsém, akivel egyébként nem vagyok rossz kapcsolatban, de neki mindent szabad, nekem semmit, anyum és apám kapcsolata alaposan megromlott, gyakoriak a veszekedések, de minden hétvégén, ez biztos, és nem tudok még elköltözni, mert nincs miből, fiatalabb koromban a barátaim előtt megalázott, nem veréssel, hanem a nyakamra járt, és annak ellenére, hogy biztosították, hogy nem ér bántódás, hazakísérnek, ha késő van, nem tágított, a föld alá süllyedtem volna legszívesebben, aztán nem akartam elrontani a többiek hangulatát, elindultam, de nem szívesen, lelki terror, gyerekkoromtól kezdve, zsarolás, gyógyszert is erőltetett rám, a karomat kicsavarta, megütött, elzavart innen mindenkit, aki fontos, anyumat pedig befolyásolta sokáig, míg anyu meg nem erősödött (az utóbbi 1-2 évben), egyébként anyuval is úgy bánik, mint ha nem is a felesége lenne, csak egy cseléd, kívülre meg mutatja a "szépet", ide én már nem hívok barátokat.

Idegileg már kezdek elfáradni ebben, már fizikai tüneteim (fájdalmak) is vannak a folyamatos balhék miatt. Mivel már nagykorú vagyok, segítséget hivatalos szervtől nem kapok, de apám úgy tud hazudni, mint a vízfolyás, és sajnos vannak kapcsolatai hivatalokban, de én már bármit vállalnék, ami bizonyíték lehet, a hipnózist is, elmenni anyagi okok miatt nem tudok, nem tudom, meddig bírom.

De úgy rendeztem el magamban, hogy úgyse tudok változtatni rajta, tudomásul vettem, hogy ilyen, de megbocsátani csak akkor tudok, ha őszintén bocsánatot kér, és elismeri a hibáit, szemtől szembe, én akkor megbocsátok neki, de tudni fogom, ha hazudik, és ha hazudik, akkor bár megbocsátok, de megvetem, de a továbbiakat már Istennel rendezze el...

2008. nov. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem tudom mi lehetett az oka annak, hogy édesapád fizikailag bántalmazott. Valójában nem is lehet ezt okkal magyarázni. Mégis én a megbékélésre, a megbocsátásra bátorítanálak. Tudom, nem sok szeretnivalót látsz benne, de próbálj vele beszélgetni a jónapoton kívül többet...


Próbálkozz vele, ha van esetleg valami tapasztalat eredmény, akár pozitiv, akár negatív, szívesen meghalgatnálak privátban.


Hidd el, van megolda!


Őszinte megértéssel

2008. nov. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt mondom,édesapád nem várhatja el tőled a bizalmadat,sőt a szereteted sem azért,mert csunyán szolva ő csinált téged (mert az iylet nem nevezem apának) majd kiverte belőled a lelket gyerekkorodban.Szerintem a találkozások számát csökkentsd minél kevesebbre,nemtudom mennyi idős vagy most,de ha lever a viz apád láttán ,ne vegye természetesnek,hogy te ugy teszel mintha minden rendben volna.bezsélni nem is érdemes vele,kutyából nem lesz szalonna.Keserű tapasztalat.Üdv
2008. dec. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
28 éves vagyok, de a mai napig nem tudtam ezeket elrendezni magamban, és attól tartok ezt már csak a koporsó veszi el tőlem. Igazából amitől sokkal inkább tartok az az, hogy én is ilyen leszek, ugyanis tény, hogy valamilyen szinten az illető ha akarja, ha nem, hasonlítani fog arra a viselkedésre, ami a szülei produkáltak előtte. Jelen esetben az apám. TUDOM, hogy nem akarok olyan lenni, mégis, olykor annyi indulat halmozódik fel bennem, hogy félek, ezt ugyanúgy fogom levezetni, akár egy hirtelen elpattant döntés alapján is, mint ő. Lényeg a lényeg, sosem fogom tudni neki megbocsátani ezeket, azt hiszem nem is akarom, mert valahogy nem veszem emberszámba.
2008. dec. 24. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!