Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyzolás, ha két szülinapi...

Nagyzolás, ha két szülinapi bulit szeretnék? Hogy kéne megoldani?

Figyelt kérdés

19 leszek, és az utóbbi 3 szülinapomon úgy csináltam, hogy magamnak szerveztem valamilyen téma köré bulit (pl CandyLand, vagy Harry Potter téma, vagy fekete-fehér buli). Itt ugye a barátaim voltak csak, külön helyiség volt kibérelve rá, így nem az volt, hogy egy szórakozóhelyen tartom, és egy óra múlva már szétszéled az egész csapat. Jól telt igazából az összes, mind reggelig tartott konkrétan. Utána/előtte pedig volt egy családi ebéd, ahol anyáékkal és a nagyszüleimmel voltam, a többiek meg csak úgy szállingóztak, amikor éppen ráértek. Csak ez nekem így tavaly pl már nagyon rossz volt, mert két héten át jöttek a vendégek, ugye mindenkit várni, legyen itthon süti, üdítő, akkor ugye itt vannak legalább 2 órát, beszélgessünk, stb. Nem teher, de azért lenne dolgom, ráadásul most egyetemre járok már, összevissza vannak az óráim, nincs így meg fixen, hogy akkor 2-től otthon vagyok. Ezért arra gondoltam, hogy lenne egy buli ugye a barátaimmal, az ilyen nagy ereszd el a hajam buli lenne, és lenne egy családi is, ahol ott van tényleg mindenki, kb 30-35 fő. De ugye az már nem az a szám, hogy csak úgy leültetjük őket nálunk egy ebédre, hanem ahhoz is kéne külön hely, díszítés, torta.


Anyu benne lenne, mert ugye neki van igazából ezzel a legtöbb baja, hogy mindig legyen itthon valami, ha jön valaki, előtte süssön-főzzön, takarítson ki és egyszerűbb lenne neki is egyben letudni. De anya férje meg ki van akadva, hogy mit fognak gondolni a tesójáék, vagy mamáék és hogy ez milyen felesleges. Szeretném, hogy mindenkinek jó legyen, de azt sem akarom, hogy "elfelejtődjön" a szülinapom. Nekem ez az egyik kedvenc ünnepem (a karácsonnyal egyetemben), és fontos számomra, hogy jó legyen, és ne csak én élvezzem, hanem a meghívottak is. Azt nem szeretném viszont, hogy a barátaim és a családom, családbarátok egyszerre köszöntsenek, mert az senkinek nem lenne jó. Különböző generációk, teljesen más ízlés, stílus.



2019. szept. 29. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Etiópia királyához nem járnak 2 héten át az alattvalók ha születésnapja van :D
2019. szept. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Példa volt, nyilván nem minden nap jön valaki, de ahol nagy a család, ott bizony megesik az, hogy szeretnének felköszönteni mondjuk szerdán, de nekem csak a következő hétfőn jó, stb.
2019. szept. 29. 20:04
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Körlevél/telefon: x napom y időben leszek otthon, ha felköszöntenél. Ennyi
2019. szept. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Barataidnak szervezd te az nem tema. Ha jol ertettem a problema a szallingozo csaladtagokkal van.

Ez utobbira nalunk a megoldas ugy szokott mukodni:

Anyu messengeren korbeir a rokonoknak, hogy szulinapi bulit szervezek a gyerekemnek. Mindenki valasszon az alabbi ketto idopnt kozul hogy melyik lenne neki jo. Sajnos egyeb alkalmakkor a gyereknek mar elfoglaltsaga van, igy csak ez a buli lenne a koszontes. Ha mar van mas porgramotok, akkor nem gond eleg ha kuldtok egy uzenetet neki, de mindenki szoljon aki biztos jonne.

Batyus bal lesz, miutan visszaszoltatok ki tud jonni, megbeszeljuk ki milyen sutit/uditot/egyebet hoz. En gondoskodom a tortarol es lesz egy veg voros bor es ket uveg kola.


Na erre kabe aki nem gondolja komolyan a koszontest es nincs kedve aprosutirol gondoskodnia az nem fog jonni, aki nem er ra nem jon. Ha szemet vagy nyugodtan varja ki anyud melyik isopontra jonnenek tobben majd kozolje upsz mivel neked nem szolt te akkor epp elmesz valahova es sajnos csak a masik isopont lesz jo de sebaj majd jovore!


Es igenis nem kell mindent a vendeglatonak allnia...nalunk is nagy a csalad de nem is varja el senki hogy akihez beallitunk az gebedjen bele a sutesbe fozesbe es itasson 20 fot...na meg mit nem. Ti is terjetek at erre a batyus dologra.

2019. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem elsőre az ugrott be,hogy lehet,ez a sok rokon nem is tud egymásról. Mármint ebbe még bele sem gondoltak,hogy téged 30-an köszöntelek fel 30 időpontban. Gondolom ez nálatok úgy megy,hogy a rokonok egymásnak adják a kilincset,és csak egy két ember van ott egyszerre,így le sem esik nekik az,hogy nektek ez teher is tud lenni.

Azt csak te tudod,hogy kapsz e olyan értékű ajándékokat,amiêrt megéri mindenkit külön megvendégelni.(én azért ezt is nézném).

2019. szept. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Már a múltkor is ez volt a problémád,azóta is ezen rágod magad?
2019. szept. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez büntetésből is sok lenne évente!

Egy hónapon keresztül ünneplik a haverok és a rokonság a te szülinapod, az év további hónapjaiban meg te járkálsz az övékre. És akkor még hol vannak a névnapok, évfordulók és egyéb alkalmak?

Akasztanám fel magam, ha erre kényszerítene valaki!

2019. szept. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#1 na, ezt nem is ide akartam írni.
2019. szept. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%
Lehet lepontozni de 19 évesen mar dolgoztam+suliba jartam egyszerre es nem a szuleimen eloskodve gondolkodtam azon hogy hany szulinapi bulim legyen, amit nyilvan a szuleid fizetnek. Gáz vagy. Ideje lenne felnőni,ha már korban az vagy. Legyen ez a legnagyobb gondod. Ezekbol lesznek a 30 evesen is a szulei nyakan elo 'penzszivok'
2019. szept. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Persze Utolsó, sőt, te az én koromban már 22 voltál ... :D Imádom az ilyen embereket, hogyha nektek sz..r életetek van, akkor be kell szólni a másiknak. A nagy munkában azt nem tanították meg neked, hogy úgy nem ítélkezünk, hogy nem ismerjük a részleteket?


Szerencsére a családomban, és az ismerettségi körömben sem az a divat, hogy dolgozni küldjük a gyereket, ahogy lekerül róla a pelenka. Hanem támogatnak minket, amíg nem lesz egy olyan diplománk, végzettségünk, amivel normálisan el lehet helyezkedni. De megnyugtatlak, már külön élek a szüleimtől, egyetemre járok, és teszek azért, hogy később is jó életem legyen, tőlük függetlenül. Szerencsére olyan alapokat kaptam, amik kicsit könnyítik az életemet. Ettől függetlenül nagyon hálás vagyok nekik, hogy segítenek és támogatnak, emiatt lehet még pár gondtalan diákévem, mert nem kell azon izgulnom, hogy vajon ha jelentkezek külföldi ösztöndíjra, ha hazajövök, akkor lesz-e újra állásom, vagy vizsgaidőszakban nem kell majd megszakadjak, hogy hazaérek a munkából, és tanuljak hajnal 3-4-ig.


De csak hogy ellenpéldát mondjak, hogy nem lesz mindenki "pénzszívó":

Az egyik unokatestvérem 26 éves, Bécsben végezte el az egyetemet a középiskola után, most pedig boldog feleség, és két kislány anyukája. Vagy itt van apukám, ma sikeres vállalkozása van, pedig 24 éves koráig egy forintot sem keresett.

2019. szept. 30. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!