Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek neki ha...

Hogyan segítsek neki ha "ellenségnek" néz?

Figyelt kérdés

Van egy fiú akivel régebben jó kapcsolatunk volt (csak jó barátok voltunk, semmi több). Már amikor gyerek volt akkor is ismertem (szomszédok voltunk) és valljuk be, nem volt jó gyerekkora. 12 volt amikor megszületett legkisebb tesója (rajta kívül 2 tesója volt még, azok is tőle kisebbek). Ha történt valami akkor mindig ő volt leszidva, mindig őt verték meg a szülei és ő szinte nem is tehetett semmiről. Ameddig más gyerek nyugodtan játszott neki dolgozni kellett és ha valami nem tetszett a szüleinek akkor megverték de nagyon.

Régebben mondtam neki, hogy nekem nyugodtan elmondhat bármit nem mondom el senkinek. Ő el is mondott nekem pár dolgot. De már bennem sem bízik, így nem tudok vele beszélni. Még mindig ő a hibás mindenért ahogy észre veszem (most pont egy utcában lakunk :D). Még csak 22 éves de már volt börtönben is :( utána gyorsan beszéltem is vele és azt mondta, hogy azért csinálta mert őt nem értik meg és így jobb volt neki is meg mindenkinek. Szerintem időre volt szüksége. Igazából az a baj, hogy szinte mindenki félreérti és nem értik meg valamiért. Én nagyon szeretnék neki segíteni mert igazából ő egy kedves fiú. Ő ezt nem érdemli meg. Attól félek, hogy csinál valami nagy hülyeséget és örökre börtönbe kerül. Szerinte nincs értelme az egésznek. Mivel még nem tudna fenntartani egy házat ezért egy kis időre elköltözött de semmi sem változott.

Barátok voltunk és segíteni szeretnék neki, de már engem is ellenségnek néz. Így hogyan segítsek neki?

21/L


2010. júl. 15. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbálj beszélni vele,hogy te csak jót akarsz neki..mondd el,hogy benned megbízhat!Adjon egy esélyt legalább..:)
2010. júl. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Magyar származású...
2010. júl. 15. 22:42
 3/4 anonim válasza:
mint mondtad 12 éves volt amikor megszületett a LEGKISEBB testvére szóval azóta ő is már 11 éves és a másik 2 tesója meg kitudja mennyi és még mindig neki vigyázni rájuk v mi már nem kisgyerekek szóval ezt nem nagyon értem
2010. júl. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Inkább elmegy otthonról. De azért még mindig ő a hibás mindenért.
2010. júl. 17. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!