Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az ha valaki gazdag,...

Miért van az ha valaki gazdag, mindjárt nagyképűnek, bunkónak hiszik? (fenyegtik. Irigykednek stb. )

Figyelt kérdés
Apámat nem valami sokan kedvelik.. Már fenyegették.. stb azért mert keményen dolgozik dolgozott valamiért, azért miért kell ezt csinálni? Sőt egyből megbélyegzik, pedig ha ismernék akkor rájönnének, hogy rendes. ő is szegény volt fiatal korában.. tudja hogy mit jelent az a szó. És Engem is elítélnek.. Kapok hideget meleget.. apuci kicsi elkényesztetett lánya .. Pedig én is segítek mindenbe, nem várom el csak adják a pénzt.. Pedig olyan jó lenne egyszer normális életbe bele csöppeni..:( Köszönöm a válaszokat. 17L
2010. júl. 19. 15:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen téged is nagyképűnek tarthatnak a barátnőid,ha sosem hívod meg őket hozzátok.Viselkedj szerényen,legyél te a nagyvonalúbb irántuk anyagilag .

az emberek pedig nem irígyek,csak elkeseredettek és dühösek,mert nagy százalékuk épp olyan keményen dolgozik,mint apukád,mégis minimálbérből kell tengődnie.Érthető,hogy szálka a szemükben mások gazdagsága.ez nagy igazságtalanság.

2010. júl. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%
Teljes mértékben megértelek. Mi is "gazdagok" vagyunk. Mármint nem vagyunk dúsgazdagok, de jól élünk. Nagyon sokan irigyek ránk meg beszólnak ezért. Pedig az én apám is úgy van mint a tiétek. Ő is szegény családból jött, egész életébn dolgozott meg most is persze. É nem egyszerű irodai munkát... Egyszer volt egy nagyon jó barátnő, és átjött hozzánk. Aztán többé nem beszélt velem ez miatt:S (ő szegény családból való volt) Szerintem az ilyen barátok nem igazi barátok. Ha azok lennének, ez nem lenne nekik probélma. Sose viselkedtem másként mint a többiek és mégis ez van mint veled... Szóval, hát, érdekes az emberi természet és határtalan az irigység és a rosszindulat az emberekben. Kitartás
2010. júl. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért,mert ez is egy sztereotípia.A tvben,és a legtöbb helyen ezt látni.Nekem is volt már szerncsém ahhoz a fajtához.Ahogy fenn hordja az orrát,mert nem fullos a házunk,és nincs az ablakkeret alatt márvány...Legyen boldog.Na legtöbbször ilyenekkel találkozhatunk,de azért találkoztam pozitív példával is,az egyik osztálytársnőm volt,és nagyon aranyos,okos,és soha nem kérkedett,hogy mennyi pénzük van,és mennyit költ erre-arra.Sokat nem nagyon tehetsz,mert ha meg bizonygatnád,hogy te nem ilyen vagy,akkor meg álszent vagy.Ne foglalkozz velük.Irigyek.
2010. júl. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
*szerencsém. Bocsi:D
2010. júl. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
8%

Ó jaj, egy újabb irigyes kérdés. Hát akkor, hogy mindenki meg legyen elégedve:


Irigyek az irigymagyarok.

Irigyek az irigymagyarok.

Irigyek az irigymagyarok.

Irigyek az irigymagyarok.

Irigyek az irigymagyarok.

Irigyek az irigymagyarok.

Irigyek az irigymagyarok.

Irigyek az irigymagyarok.

Irigyek az irigymagyarok.

Irigyek az irigymagyarok.

Irigyek az irigymagyarok.

Irigyek az irigymagyarok.

Irigyek az irigymagyarok.

Irigyek az irigymagyarok.

Irigyek az irigymagyarok.

Irigyek az irigymagyarok.

Irigyek az irigymagyarok.

Irigyek az irigymagyarok.

Irigyek az irigymagyarok.

Irigyek az irigymagyarok.

Irigyek az irigymagyarok.

Irigyek az irigymagyarok.

Irigyek az irigymagyarok.

Irigyek az irigymagyarok.

Irigyek az irigymagyarok.


Remélem az összes fórumtárs irigyezés-szükségletét kielégítettem :D

2010. júl. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, de azért nem akarom őket meghívni mert félek hgy látják jól élünk stb.. és utána nem úgy viszonyulának hozzám, és ez rosszul esik. Pedig teljesen normális ember vagyok!! nem vagyok nagyképű nem mutogatom hogy milyen ruhát vettem.. Gondolom te is sok barátot veszítettél el.. Engem is még egy páran kihasználtak ahol csak tudtak..:(
2010. júl. 19. 15:30
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a legtöbb ilyen féltékeny ember azt irigyli, hogy valakinek van lehetősége jó munkahelyre és így több a pénze.

legalábbis nekem eddig ez jött le. apukámnak is jó a munkája, a főnöke az egyik legjobb haverja volt régen is, és így került a céghez, de attól függetlenül ugyan úgy dolgozik, fél 8-ra megy be, 5ig van ott, szabija és a fizetése se több mint annak, aki nem volt régen a főnök haverja. de sokan csak azt látják, hogy a főnöke sokszor jön hozzánk csak úgy, beszélgetni... és akkor biztos azért van "sok" pénzünk, mert haver...

Rám is irigykednek a régi ismerősök, mert engem felvettek egyetemre, államira, őket nem, mert rosszabb tanulók voltak, a költségtérítést pedig a szüleik nem tudják fizetni... ha bunkó lennék azt mondanám, hogy tanultál volna jobban, téged is felvettek volna... de csak sír a szájuk, hogy így el van cseszve minden, nem lesz jó munkájuk, nekem bezzeg lesz, mert járhatok egyetemre és jó szakmám lesz... hát erre szoktam mondani, hogy ez nem azon múlt, hogy a szüleimnek mennyi a pénzük.

bocsi, kicsit elkalandoztam, de felbosszantanak az ilyen emberek!

2010. júl. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez a legnagyobb butaság. Ha valaki azért viszonyul hozzád másképp,.mert tehetősek vagytok, azok k*pják be. Nem a barátaid, szánalmas emberek.
2010. júl. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Találkoztam már én ilyen meg olyan gazdaggal is. amit viszont mindegyik esetben megfigyeltem: ők a hozzájuk hasonlókkal barátkoznak és ez rohadt egyszerű: aki szegény vagy kevésbé tehetős, nem engedhet meg magának olyan hobbikat, szórakozást, utazást, időtöltést, amit a gazdag. ezért van az, hogy hasonló a hasonlóhoz húz, és abban a körben szocializálódik. én átlagos körülmények közt élek, a szerelmem meg a barátaim is átlagos közt és ez így van rendjén. volt már gazdag (NAGYON gazdag) párom ő teljesen normális volt de ezek a különbségek egy idő után kiélezőtek.

barátkozz hasonló anyagi helyzetben lévőkkel és akkor nem lesz gond. de sose változz meg ne legyél az a tipikus "rongyrázó" tehetős.

2010. júl. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Én megyek hozzád, feleségül is veszlek, és nem lesz vége a kapcsolatunknak, mert gazdag vagy :D
2011. jún. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!