Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy adjak kölcsön? (fontos)

Hogy adjak kölcsön? (fontos)

Figyelt kérdés

Van egy lány akivel régebben sokat találkoztunk szóval én komolyabb kapcsolatot szeretem volna de ő a barátját választotta és megromlott a viszonyunk mostanra már elfogadtam és újra beszélünk , na de nem ez a lényeg nemrég betörtek hozzájuk és elvittek minden pénzt meg zárat feltörték és elég rossz helyzetbe vannak én segíteni szeretetnék nekik hogy adnék kölcsön pénzt de hogy csináljam ? mit mondjak ? vagy mennyi ajánljak ? én még ilyen sose csináltam tudna valaki segíteni ?

17/f


2010. júl. 20. 09:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%

Ha nem kérnek, ne adj! Segíts másképp!

Semmi sem tehet jobban tönkre egy barátságot, mint a kölcsön.

Kérdezd meg, miben segíthetsz. Ha kérnek, készüljön róla papír. Tudom, hogy ez bunkóságnak tűnik, de csak tapasztalatból tudok beszélni.

2010. júl. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
sehogy, nem a te dolgod...viszont egy közeli áldozatsegítő alapítvány/egyesület számát odaadhatnád nekik....
2010. júl. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Mondd azt neki, hogy tudod, hogy mi történt, és ha anyagi segítségre lenne szüksége az eset miatt, akkor rád számíthat.

Még az is lehet, hogy ugyan szüksége van rá, de nem akar tartozást felhalmozni, vagy nem tudja, hogy mikor tudja visszaadni, ezért nem fogadja el.

De arra neked is készülnöd kell, hogy lehet, hogy nem fogja visszaadni, akkor nehogy örök harag legyen belőle, csak úgy adj, ha tudod, hogy ez is benne van a pakliban.

2010. júl. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%
Ha segíteni akarsz, miért KÖLCSÖN adsz?
2010. júl. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok újra, én még közeli barátomnak sem adnék kölcsön ilyen esetben, de mondjuk egy közeli baráthoz az ember besétál egy zacskó tartós élelmiszerrel ilyen esetben, de kölcsönt nem ad ;)....
2010. júl. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Ha segíteni akarsz, miért KÖLCSÖN adsz?


mért mivel segítsek ?

2010. júl. 20. 09:16
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

EGYSZERŰ!!!Mit kell annyit komplikálni?!...

"Ha bármiben segithetek, légyszives szóljál, mert szivesen segitek amiben tudok!"

2010. júl. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%

Én adnék, mert pont ezért jó a barátság. Hogy segítsünk, ha baj van, ne csak addig legyünk barátok, amíg minden happy.


Kérdezd meg tőle, mivel segíthetnél, mire lenne a legnagyobb szükségük. Lehet, hogy már azzal is sokat segítesz. hogy kipanaszkodhatja magát. De ajánlhatod is azokat a lehetőségeket, amiket te adhatsz (pénz, ügyintézés hivatalos helyeken -az is támogatás, ha vele vagy stb.), szóval beszélj vele:)

2010. júl. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Hát ne kölcsönnel.

Azt meg kell adni, és gondolom nem lenne ellenedre, ha ez a csaj (akivel nem lett semmi, de jó lett volna) fizetne neked vissza pénzt. No mert ez a verzió is átsuhant az agyacskámon.

Inkább 2 szatyornyi tartós élelmiszert adj, ha szeretnél valamit adni, de akkor se kölcsönbe, hanem hogy hallottad gond volt, , leteszed, ennyi.

Mellesleg megjegyzem, hogy pénzt amúgy is csak nagyon közeli barátnak, rokonnak ad az ember.

2010. júl. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

de a lány sincs 18.. szóval. . én úgy gondoltam hogy úgy a családnak adom (lány,meg az anyja) .



de mennyit ? vagy kinek kell mondania az összeget ?

2010. júl. 20. 09:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!