Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek a párja...

Van itt olyan, akinek a párja külföldi állampolgár, nem házasok, de van közös gyerekük? Milyen tartózkodási kártyával van itt?

Figyelt kérdés

Párom több mint 3 éve van itt sima munkavállaláshoz szükséges kártyával, ami októberben lejárt. Tavaly született babánk, és mivel a családtagja és szüksége van az apjára a gyereknek, júniusban akartunk intézni neki egy családegyesítő kártyát. Mások segítettek neki intézni, amiket kellett, amiért persze ki lett fizetve egy csomó pénz, aztán mentek a bevándorlási hivatalba. Úgy alakult, hogy véletlenül mi is mentünk a babával, pedig nem mentünk volna, tehát hallottam, amiket mondták (természetesen elég bunkó stílusban). Nem lehet gyerek után kérvényezni tartózkodási engedélyt... Még az a személy is meglepődött, aki segített a páromnak, mondta, hogy a honlapon ott van, hogy lehet. És igen, én is találtam ilyet a felsorolásban, hogy kik igényelhetik az olyan kártyát: "a kiskorú magyar állampolgár felett szülői felügyeleti joggal rendelkező személy". Van apasági, ő az apja, természetesen gondoskodni akar a gyerekéről, a gyereknek is szüksége van az apjára, akkor meg miért mondták azt nekünk, hogy nem lehet gyerek miatt tartózkodási kártyát igényelni?


Most meg ott tartunk, hogy októberben mentek intézni az olyat, ami előtte is volt neki, mivel lejárt, meg amúgy is másik helyre ment dolgozni, kapott egy 3 hónapig érvényeset, amíg megjön a rendes, az viszont ma lejár, a másiknak se híre, se hamva. És most nem tudjuk, mi lesz. Megkapja - e egyáltalán, vagy a végén kitoloncolják innen, amiért nincs érvényes tartózkodási engedélye, és apa nélkül nő fel a gyerekünk? Nem kapott semmit arról sem, hogy elutasítanák, pedig én úgy láttam, hogy küldenek olyat, ha nem kapja meg valami miatt. Azt is láttam, hogy a lejárat előtt 30 nappal intézni kell az újat, de amikor a másik helyre ment dolgozni, a főnöke azt mondta, még raér, nem lesz baj, ha azelőtt intézik, hogy lejárna. Ez lehet a baj mégis?


Félek, hogy a végén vissza kell mennie a hazájába, és nem jöhet többé ide, a terveinkből pedig semmi nem lesz. És mi lesz a gyerekkel? :( remélem, csak én látom ilyen negatívan a dolgokat, de hát itt nem csak róla meg rólam van szó, hanem egy kisbabáról is... Ez aztán család barát Magyarország...!!! 👏👏👏


Előre is köszönöm, ha valaki normálisan válaszol, nem köt belém. Az olyanok kíméljenek, akik csak beszólogatni tudnak és semmi értelmeset nem fűznek hozzá a kérdéshez......



2020. jan. 17. 10:58
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
96%
Rövidítsd le a történetedet. Házasodjatok össze és utána indítsátok el a csaladegyesitest. Miután a reg3nyedbol nem derül ki, hova való a partnered, ennél többet nem tudok segíteni.
2020. jan. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

1. Nem regény, hanem leírtam, részletesen, mert ha nem teszem, akkor meg az a baj, hiszen úgy nem lehet megérteni a helyzetet... Nem tudom, mi a baj azzal, ha valaki normálisan akarja elmagyarázni a problémát...


2. Az tökmindegy, milyen származású, gondolom ugyanúgy kell intézni minden külföldi esetében. Max akkor lehet egyszerűbb, ha európai az illető. Nem, nem az.


3. Nem olyan egyszerű külföldivel házasodni... Egyébként tervben van, de most nincs erre lehetőségünk. És a kérdés sem erre vonatkozott.

2020. jan. 17. 11:55
 3/38 anonim ***** válasza:
98%
A házasság miért nem opció?
2020. jan. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
90%

1, De, regeny, tele felesleges marhasággal, ellenben semmi lényeges informacio nincs benne.

2, Nem, nem mindegy. Mondjuk eleve EU állampolgárnak -tartózkodási engedélyre sincs szüksége, de mivel a világért se akarod kinyögni, honnan valonapuci, egyértelmű, hohy nigériai.

3,De, Külföldivel nagyon egyszerű házasságot kötni.

2020. jan. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
55%
Gondolom nem lehet házasodni mert muszlim, a kérdező még nem akarja felvenni a vallást.
2020. jan. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
91%

Mi az, hogy külföldi el nem olyan egyszerű házasságot kötni? Dehogynem. Szereztek 2 tanút, kértek időpontot, kifizetitek a 10.000 ftos illetéket, és összeházasodtok.


Esetleg hivatalból kimennek párszor ellenőrizni, hogy nem csak a tartózkodási engedély miatt vagytok házasok, de ha együtt éltek, és van egy közös gyereketek, akkor ezzel nem lesz probléma.


Házasodjatok össze és még van oldva a probléma.


Ha van pénzetek rá, és nem akartok házasodni, akkor kérjétek ki egy ügyvéd tanácsát aki erre szakosodott. Ha igazatok van, és a gyerek miatt megkaphatja a tartózkodásit, akkor ő harcba tud szállni értetek, és a perrel húzhatjátok az időt, mert amíg a per tart, nem toloncolhatják ki.

2020. jan. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
89%
Utóbbi idő tapasztalata: család ide vagy oda, kitoloncolják.
2020. jan. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
79%

Miért ne lehetne házasodni?

Max akkor ha ö vagy te házasok vagytok már akkor nem lehet házasodni.

Habár ha te lennél házas akkor amúgy is a gyerek a férjed nevére menne. ìgy meg valószínü az úriember házas az országában. Habár még innen is kezdeményeztethetne vállást...


Amúgy meg ha nincsenek papírjai hajadonságot igazolásról, akkor el kell menni egy közjegyzöhöz és ott kell nyilatkozatot tenni, hogy nem házas...

Ilyenben már segétkeztem. Ott pont az ellenkezöje kellett, a pár iraki volt és házas, de itt Europában a házasság levelüket nem fogadják el mert csak egyházi. Ès nekik is közjegyzö elött kellett nyilatkozniuk, hogy ök házasok.

Ugyan ez müködik vissza fele is.

2020. jan. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
81%

Nem jár automatikusan a tartozkodási engedély, mert kisbaba született. Lehet régen járt, de már rég nem jár.

Házasodni meg sokkal könnyebb mint gondolnád. Csak időpontot kell kérni, meg kell várni a 30 napos türelmi időt, és utána 2 tanúval kimondjátok az igent. A 30 napos türelmi idő alatt a párod a saját hazájából tud kérvényezni olyan dokumentumot ami igazolja, hogy nem nős ember.

Csak akkor nem tudtok házasodni ha a párod

1. nős ember

2. muszlim.

2020. jan. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
86%
Hazasodjatok össze. Csak ugy nem fog tudni itt maradni, mert nem kizarolagos gyamja a gyereketeknek, szoval mivel a jog szerint, o neked pont olyan idegen, mint pl. barmelyik itt valaszolo, nem fogtok tudni csaladot egyesiteni, hiszen jogilag nem vagytok csalad. Az a hazassaggal jon letre, utana lehet csak csaladegyesiteni. Menjen el az orszaga nagykovetsegere, aztan szerezze be a papirokat es hazasodjatok össze. Nem nehez egyaltalan. Vagy van valami amit itt elhallgatsz a kerdesben.
2020. jan. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!