Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Katona rokonok, katonák!...

Katona rokonok, katonák! Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

A férjem 4 évig volt katona és az utóbbi időkben nagyon furán viselkedik. Néha még képzelődik is, viszont orvosról hallani se akar. Például tegnap délután azt próbálta megmagyarázni nekem, hogy egy katonát látott az udvaron és nézzem meg én is de én nem láttam. Meg ilyen dolgokat lát. A múltkor az úton is látott valamit, gyorsan elnézett utána vissza és amikor megkérdeztem, hogy mi van akkor azt mondta, hogy semmi. És amúgy is furán viselkedik. Félek, hogy valami baja lett...és mi van ha a katonasággal kapcsolatos?

Nem hiszek a szellemekben, de nem is mondom, hogy nem léteznek. Szóval ez jutott eszembe amikor látta azt a katonát: pár éve meghalt az egyik társa. Arra gondoltam, hogy esetleg a szellemét látta...

Már mondták neki, hogy menjen orvoshoz de ő hallani se akar róla. 29 éves.


2010. júl. 23. 11:17
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
A kérdés az lenne, hogy a rokonotokkal/veletek nem történt hasonló?
2010. júl. 23. 11:17
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A férjem katona, túl van már egy-két misszión, némelyik elég necces volt, de semmi ilyet nem tapasztaltam.
2010. júl. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

"A férjem 4 évig volt katona"

Most mit csinál? (Lehet hülye kérdésnek tűnik, de fontos!)

2010. júl. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia, ez nagyon nagy sokkot tud okozni az embernek, és néha igen képzelődhet. Nagyon sok ember szenved ilyenben aki katona volt, rendőr stb és meghalt egy társa, vagy esetleg túl sok brutális dolgot látott .
2010. júl. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen katona rokonom, de ez akkor is orvosért kiált.Menj el te a háziorvosotokhoz, kérj tanácsot, mert mi van ha komolyabbra fordul a dolog, és kárt tesz magában, vagy benned?Halottam már, hogy a katonák között sok a poszttraumás stresszes, de annak más tünetei vannak.
2010. júl. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A párom katona, volt misszióban is, de még hasonló tünetet nem produkált.

Sokszor úgy jön haza mint a mosott rongy, de mindig megbeszéljük.

Én inkább orvoshoz fordulnék ezzel a tünetegyüttessel.

2010. júl. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz ugye nem akar menni de ha belegondolsz ő is beszél vele. Beszélj te is.Sokszor könnyebb az embernek ha kibeszélheti magából. Amugy mikor hagyta ott a katonaságot?És miota vannak ilyen furcsa látomásai?
2010. júl. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi történt az én első férjemmel a katonaságnál anno nagyon régen. De más emberként tért vissza hozzám, mint amikor bevonult. Nagy szerelem volt a miénk, de ott történt vele valami, mert soha többé nem volt a régi, vagyis azt aki megismertem. Nem beszélt velem az ott történtekről, mert nem beszélhetett.Lehet a párod kikészült idegileg és most jön ki rajta valami trauma. Csak el kellene kísérned egy pszichológushoz.
2010. júl. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Te is tudod, hogy nem normális.

És nem is biztos, hogy van összefüggés azzal, hogy 4 évig volt katona. Ha pék lett volna, pékeket látna, tök mindegy.


Orvos, mielőtt el nem hatalmasodik rajta.

2010. júl. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is PTSD, vagyis poszttraumás stressz szindróma. A katonaság alatt keletkezett traumákat ott helyben kénytelenek elfojtani, ami így később viszont visszaüt. Ebből a szempontból a jelenség normális, de ha az életvitelében súlyosan hátráltatja, akkor orvosi segítség kell.
2010. júl. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!