Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös vagy külön kassza?

Közös vagy külön kassza?

Figyelt kérdés
Nálatok hogyan működik és hogy alakult ki? Az én párom nem akar közös kasszát, de nekem ez így olyan fura...
2020. febr. 21. 19:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
99%

Közös, házasok vagyunk, de lényegében a kapcsolat elejétől az volt, sosem volt enyém - tiéd.


De ami a legfurabb, hogy magunknak sajnalunk vasarolni, egymasnak viszont nem. Teszem azt régi vagyam egy drága óra, magamnak sajnálnám megvenni, de a ferjemnek azonnal. Es ez fordítva is így van. 7 éve hazasok, harmic x évesek

2020. febr. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
99%

Nekünk közös kasszánk van 28 éve, és jól működik. Mindig tudtuk, hogy a párom többet keres, hiszen én voltam itthon a 3 gyerekkel 8 évig és utána is mindig hátrányban voltam a munka világában.

Mi a kezdetektől fogva úgy terveztünk, hogy a család az első, ott pedig enyém volt értelemszerűen a nagyobb munka.

Sajnos azt tudom mondani, nekem is furcsa lenne a külön kassza, olyan, mintha máris bebiztosítaná magát arra a helyzetre, hogy mi lesz vele, ha lelépne... :(

2020. febr. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
Olyan értelemben nálunk se közös a kassza, hogy egy számlára érkezik kettőnk fizetése, de elvont értelemben mégis talán az. Felesben fizetünk minden közös kiadást. A nagyobb dolgokra közösen teszünk félre, a maradék pénzt meg mindenki beosztja. Ha éppen nem akarok új cipőt a hónapban akkor beteszem a lakásra gyűjtött pénz közé, ha meg kinéztem a 28. pár strandpapucsot, akkor nyugodt szívvel megveszem, mert az én pénzemből van és nem ezért nem tud majd enni a párom. Ő minden hónapban cigarettát vesz, bosszantó lenne, ha ezt a közösből tenné, így viszont nem zavar
2020. febr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2-3x annyi a jövedelmem mint a feleségemnek, de természetesen közös kasszán vagyunk.

Viszont amikor még nem voltam házas és csak együtt éltem valakivel, részemről szóba sem jöhetett a közös kassza.

Még abban az esetben sem, ha a barátnőm keresett jobban, mert én még tanultam.

Szerintem házasságban, pláne ahol már gyerek vagy gyerekek vannak a közös kassza természetes, kapcsolatban csak a külön kassza.

2020. febr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
2020. febr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%
3x annyi a fizetésem, mint az asszonynak, de közös a kassza. a maszek pénzeim nálam vannak, de csak azért, h szükség esetén betegyem a közösbe. vagy együtt gondolkodtok, vagy sehogy...
2020. febr. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Metionin ***** válasza:
77%
Mi úgy csináljuk mint a 3-as válszoló és teljesen bevált. A külön kassza nem csak azt a szélsőséget jelenti hogy pl. akkor nem is vesznek a felek semmit csak saját maguknak. Egyszerűen megvan a 2 külön számla, a kiadások felesben mennek, vásárlást is nagyjából felesben fizetjük, hol ez, hol az fizeti a havi nagy bevásárlást. Ami marad, abból mindenki vesz magának amit akar vagy félreteszi. Szerintem teljesen jogos hogy pl. én könyveket veszek, a párom cigit, ezeket ne a másik pénzéből vegyük már meg ne kelljen engedélyt kérni hogy vehessek-e valamit. Ha a lakhatás, kaja, egyéb ki van fizetve, akkor mindenki szabadon gazdálkodik a maradékkal. Szerintem ahol nagyjából egyformán keresnek és nincs gyerek, ott ez a legegyszerűbb.
2020. febr. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%
Nem ömlesztjük a fizut (nincs közös számla), de közösen gazdálkodunk. Az én számlámról mennek a kártyás fizetések, net, telefonok (páromé is), ha bevásárlást rendelünk, stb., párom fizeti az albérletet meg amit még kell esetleg. Ha nálam elfogy a pénz a kötelezőkre, akkor simán veszek ki az ő pénzéből is, nyilván szólok, de nem kell elszámolni vele. Szóval közösen kezeljük a kettönk pénzét.
2020. febr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%
Közös kassza már az elején. Nekem fura lenne külön. Elvileg egy pár minden közös.
2020. febr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
94%

"Az én párom nem akar közös kasszát"

Valamit azért csináljatok: pl. havonta egy adott összeget rakjatok össze ketten, és ebből fizessétek a közöset.

Ha kevés, emeljétek meg.

Egy idő után kialakul, hogy mennyi kell.

2020. febr. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!