Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vagytok úgy, hogy végleg...

Vagytok úgy, hogy végleg megszüntettétek a kapcsolatot a sógorral/sógornővel?

Figyelt kérdés

Borzasztó szemét a sogorom. Noveremet folyton ellenem fordítja. Most pedig a szüleimet,de ők kiálltak mellettem. Ferfi létére élete a pletykálkodás, masok életében vajkalas, igy az enyémben is es a kis városunkban mar több embernek engem szapult, ami visszajut hozzam,es mindig tagad. Tobbszor hazugságon kaptam,de mindig kimagyarazza magát es en maradok alul, o pedig mindig karörvend.

Most pedig egy szívességet hantorgatott fel es családi vitat gerjesztett belole. Szüleimet nem tudja megvezetni,de engem megis lelkileg teljesen tönkretesz. Nem tudom megvédeni magam, okosan érvelni,mindig o jon ki jol es mar mesteri fokon uzi mindezt. Nem vagyok szimpatikus neki,de hogy ennyire Es ennyiszer atgazol rajtam mar őrjítő!


Nem szólok hozza, es kizartam a vonzáskörzetembol, az életemből. De ugy latom ez se zavarja, élvezi, még jobban dagad tole. Sajnos családi összejöveteleken muszaj látnom,de ott is szellemnek nezem.


Ezt lehet orokéleten at csinalni? Mas is jart igy??? Képtelen vagyok vele bármit is rendezni! Ez mennyire fogja megölni a családom? Szüleim mar most nehezen viselik ezt a legkört,de en nem hódolok be neki az is biztos!!



2020. febr. 29. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

ha lúzer akarsz lenni akkor nézz át rajta. Ugyanis ha nem véded magad mások előtt azt terjeszt rólad amit akar és ő áll nyerésre.

Egyszer alázd meg mindenki előtt és utána már nyugodtan átnézhetsz a komplett családon, sőt családi összejövetelre nem kell menned ha ő is ott van (én így oldottam meg).

2020. febr. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszod.


Sajnos nálunk minden vasárnapi ebéd ugy mond kötelező közös ebéd. Összegyűlunk anyaeknal es ott Mindig talalkozunk.


Tudom, iszonyat gyenge vagyok,ha a magam megvedeserol van szo. Leblokkolok, összeszedetlenul érvelek es o ezt élvezi. Simán belém lehet rúgni ilyenkor.

Igazándiból, Mindig visszaszolok,ha megsert,de 10bol 10szer alul maradok. Olyan rafinált, talpraesetten kivagja magát,hogy az mar művészi. Ezert valamiféle elfáradas lett úrra rajtam es igy jobbnak latom a levegőnek nézést.

Az utolso vitánknal oly szinten durván megragalmazott es lejáratott,hogy ket napig sirtam. Nem tudtam megvédeni magam. Magyarazkodtam mindenkinek es ott, akkor eldontottem,hogy számomra o meghalt!

Tesom a hatására nem beszel velem, igy a gyerekeiket is csak vasárnap láthatom.

A szüleim nehezen viselik, kerlelik,hogy tegyem felre a büszkeségem. De azt Aztan nem!!! Nagyon faj,hogy a szüleim ezt élik at es ez a szemet nekik is vigasztaloan hangoztatja, hogy minden miattam van..

2020. febr. 29. 17:55
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem lehet, mivel családtag - pedig jó lenne, mert annyira negatív, rossz kisugárzású és aljas, hogy megfagy körülötte a levegő és szinte akkor lehet levegőhöz jutni, amikor végre eltűnik. Szörnyű egy helyzet, de a szülőkre tekintettel ki kell bírni!


Sajnos az ember nem válogathatja meg a rokonait.


A te helyzeted annyiból jobb szerintem, hogy nem függsz a párodtól, tehát simán leönthetnéd legközelebb egy tányér levessel is, ha beszól neked valamit, aztán előbb-utóbb csak lenne valami, ha már ennyire elviselhetetlen a helyzet. Én tuti meglépném. Nem behódolni kell, hanem bemosni, aztán had lepődjön meg! :)

2020. febr. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Am. nem lehet, hogy tetszel, bejössz a sógornak, azért csinálja? Mint az oviban.


Legközelebbi családi banzájnál én ott mindenki előtt a helyedben jó hangosan elkiáltanám, hogy tuti azért nem szállsz le rólam, mert rám vagy izgulva és már unod a nejed. :D

2020. febr. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem is az jutott az eszembe, hogy teztszel neki.Locsold szembe egy pohár vizzel,amikor nem számit rá.
2020. febr. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
nem kell védekezned, simán elmondod fejezze be, mert ez már neked megalázó, hogy annyira nincs önbizalma, hogy csak akkor érzi jól magát ha beléd rúghat. Ha semmi más módszerrel nem tudja elérni csak ezzel, hogy teljes ember legyen akkor csak szánni tudod(mondd neki ezt). és ha a család az ő pártján áll akkor szüleid bármikor átmehetnek hozzád vasárnapi ebédre vagy mifenére,de rád ne számítsanak. Akik ennyire4 nem állnak ki melletted azokért ne teperj ennyire, nem éri meg-.-"
2020. márc. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Megerősítettétek bennem,hogy nem epp a legjobb módszer ez a levegőnek nézés. Ezt nem lehet minden egyes alkalommal csinalni, muszaj lesz okosabban visszavagnom. Hiába olvastam az asszertivitasrol, hatha azután jobban megy a szóbeli kommunikáció, a kiállás magamert,de nem. Egyelore nem tudom hogy tudnek jobban kiállni magamert. Biztos fejleszthető.

Ahogy többség is javasolta, ki kell jobban allni magamert, valahogy neki latok, egyelore fejben mar kezd eldőlni, koszonom!

2020. márc. 1. 06:50
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne is haragudj meg, de milyen az olyan testvér aki egy "jött ember" szavára ad, és nem a testvére mellett áll?. Engem soha senki nem tudott a testvéreim ellen fordítani. Bárki bármit mondott inkább védtem meg őket mint ellenük forduljak. Na de legalább ott vannak a szüleid, akik melléd állnak. Igazából az ilyen ember mint a sógorod EGY IGAZI SZÁNALMAS ALAK! Ahelyett hogy a saját életével foglalkozna, a máséval teszi inkább.. Nevetséges és elítélendő. Lehet gyerekes amit tanácsolok, de én a helyedbe már csak azért is kicsesznék vele. Ne tudja hogy te vagy. De had bosszankodjon ő is. Rühellem az ilyen embereket. Megérdemelné hogy ő is szenvedjen. Mire fel sirat meg téged?! Valamit találj ki. Kitartás!!
2020. márc. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem tudok tesomra haragudni.

Befolyásolja ez a szemét. Folyton intézkedik, elnyomja tesomat es mindig magát emeli piedesztálra, tesom a maradék önbizalmat is elvesztette mellette, ki se mer allni magáért. Tesom nagyon naiv es madzagon rángatja ez az ember. Ossze van zavarodva,mert annyira edes-mazasan, sajat magát bevédve adja elő neki a sztorikat rolam,hogy tesom elhisz mindent. Meg, Sokszor ugy latom, tesom is tudja,hogy alul marad vele a vitákban, ezert javarészt inkabb ra hagy mindent, tudva,hogy hiába is erolkodne. O meg ezt természetesen sajat javára írja es még inkabb dagad a melle,hogy mindig győztesen kerul ki. De apaval is csak azert kerul ki “győztesen” a vitákból,Mert egy ido utan mar nem szol vissza neki es sógor csak mondja,mondja... es igy öve marad az utolso szo. Apa utana a hata mögött mindig mondja nekünk,hogy kar hulyevel vitazni... csak ez se jo politika szerintem,mert mindig azt hiszi, azert szállnak ki szüleim is a vitából,mert neki van igaza, megfutamodnak, holott nem! Csupan tudjak,hogy egy konok, öntömjenezo emberrel kar harcba szállni. Elvárják,hogy en is nyeljek a béke kedvéért! Biztos is,hogy nem! Valahogy alá akarok tenni (a bosszú tudom nem célra vezető). A gyenge pontja tudom,hogy a szarva!! Ha azt valahogy megtornem vagy letörnem, akkor talán lenne egy kis meghunyaszkodas iranyomba. De ahhoz nekem is jobban kellene szóban kommunikálnom es nem dadogni.


Nem utolso sorban, szerintem o az a tipikus egyke gyerek, akik miatt az egykéket megbélyegzik. Az anyja mai napig körbe rajongja es ha pislog is mar megdicséri. Elvarja,hogy minden ember ugy korberajongja, mint az anyja es hogy mindenki magasba emelje,mint az anyja. Ha negatív kritikát kap, akkor addig beszéli ki magát, amig meg nem tudja nyugtatni magát,hogy o mar pedig tökéletes.

Muszaj volt kiírni magambol ezt az egeszet,hatha valaki találkozott hasonlo emberrel es tud segíteni ismeretlenül,hogy egy ilyen embert hogy lehetne a lóról lekényszeríteni.

2020. márc. 2. 09:07
 10/11 anonim ***** válasza:
8as vagyok! A véleményem továbbra is ugyanaz. Ez egy szánalmas ember! Sajnáltatra méltó! Elég szomorú, hogy az okoz neki örömet ha a másiknak fáj! Viszont az a baj, hogy a világ telis tele van ilyen emberekkel. Nekem is lenne mit mesélnem. De mindegy. Valami gond lehet az agyával egyébként. Nem hiszem hogy 100as. Én csak ilyenre tudok gondolni, ha valaki nem tud előállni egy magyarázattal, hogy miért bunkó, miért aláz stb stb. Szerintem kattos lehet 🤣🤣🤣
2020. márc. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!