Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az isten van a mai fiatalok...

Mi az isten van a mai fiatalokkal? Komolyan le vagyok döbbenve!

Figyelt kérdés
Ma kb.: 6 olyan topikot olvastam, hogy 12-16 éves fiatalok orvosi utasításra szedik a Rivotrilt, Frontint,Andaxint, Xanaxot,Valeriannát, meg mit tudom még milyen szemetet.És a szülők?Hogy a p.csába lehet ezt engedni, mi történt amiért ilyet ír a doki?Én is anya vagyok, nem is öreg (33), a fiam nekem is 16 éves, de ami gyógyszert szed, az max.algopyrin, ha belázasodik.Ha ilyen "gyógyszert" szed most, mi lesz később?Persze vannak olyan esetek,betegségek, amikor nincsen más megoldás, de ez már kirívóan sok.Szerintem ez már nem normális.Mit gondoltok?
2010. júl. 26. 18:08
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
91%

16 évesen nekem is orvos javasolta a Valerianát, mert nehezen aludtam el, és sokat forgolódtam éjjel. anyám erre megörült és már rohant volna kiváltani/beszerezni, mire nem győztem tiltakozni, hogy az ég szerelmére, legalább nézzen utána, miket nem akar belém diktálni!

Így esett, hogy nem vettünk végül semmit, azóta is megvagyok ilyesmik nélkül. :)

Szerintem is hülyeség ilyen fiatal korban szedni ezeket a hülyeségeket, bőven ráér később is, mikor a szervezete már egyáltalán be tudja fogadni. És akkor sem muszáj. 22L

2010. júl. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
87%
Most erre mit lehet írni?Egészségügyis vagyok.Tény,hogy sok hülye orvos van,de sok mindent túlreagáló szülő is.Nem tudni kinél éppen mi áll fent.De azt a véleményt én is osztom,hogy pl egy gyereknek semmi szüksége pl nyugtatóra.
2010. júl. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Én 19 éves lány vagyok és egész életemben úgy voltam vele, hogy csak akkor vettem be Algopyrint, amikor már nagyon fájt a fejem, vagy nagyon görcsöltem. Kisebb görcsöknél nem veszek be gyógyszert, úgy vagyok vele, hogy előbb utóbb a gyenge nem hat és nem akarom a legerősebb gyógyszert szedni. Így is látom, hogy anyukám kb 10 gyógyszert vesz be (50 éves és csak "gyógyszerekkel tudják fenntartani azt az állapotot, ami fennáll nála")
2010. júl. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként engem inkább háborít fel az a tény,hogy sok 15éves már fogamzásgátló tablettát szed.Akkor még annyira érzékeny a hormonháztartásuk,hogy egy életre tönkrevághatja annak a szervezetét,aki érzékeny az ilyen szerekre.Na azoknak hol van az anyjuk?Egyáltalán nincsenek tisztában azzal,hogy mivel járhat ez.
2010. júl. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
67%
Hát inkább szedjen fogamzásgátló tablettát, mint évente kétszer abortuszra menjen :( Nem vagyok egy nagy tablettapárti, de az abortusz nagyon megviseli az embert testileg és lelkileg is. Nem az erkölcsi része a gond nekem, tudom, rémes, de szar lehet átélni, na.
2010. júl. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
100%

Szintén anya vagyok, 16 és 20 éves lányokkal. Szerencsére nálunk sincs ilyen probléma, és épp ezért én sem értem az egészet. Ezek nem könnyű kis gyógyszerek. Nálunk is max. láz- és fájdalomcsillapító van mindig itthon, a lányoknak No-spa, ha szükséges. Ha végignézed az egészség kategóriát, döbbenetes, milyen fiatalon, milyen betegségekkel küszködnek. Ami magas, a lányoknál a hüvelygomba, fiúknál a fitymaszűkület. A fiúknál sem akkor kellene, hogy kiderüljön, amikor már ivarérett. A lányok sem merik elmondani az anyujuknak, hogy valami fertőzést, (akár gombás, akár bakteriális) szedtek össze? Nem értem, milyen a viszonyuk a fiataloknak a szülőkkel? Egyszerűen nincs bizalom, vagy nem is érdeklődnek egymás iránt? Nálunk nincs tabu téma, bármelyik, bármikor, bármit megkérdezhet, ezt sok évvel ezelőtt tisztáztuk. Mindent meg tudunk beszélni, pedig ekkora lányokhoz már nem vagyok fiatal, de emlékszem, hogy voltam én is ebben a korban.

52/N

2010. júl. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos sok családban csak nyugtatózva lehet elviselni a helyzetet.Édesanyám gyermekvédelmis,uncsitesóm gyermekpszichiáter én ifjuságsegíték néha,ne tudd meg milyen családok vannak ahol a 11 éves kislány az fogorvosnál a legboldogabb,mert h ott beszélgettek vele,meg kérdezték hogy van?Na ezért tömik magukba a bogyót,hogy elviseljék a nemtörödőm,egymást gyilkoló családi háborút,lövészárkot.Csak sajnos sokan rácuppanak és akkor már csak a bogyó marad neki :S
2010. júl. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy én sem vagyok gyógyszer hivő csak ha múszáj akor szedem be migrénemre szedek relpaxot kvarelint,meg néha nyugtatókat:S 28 N
2010. júl. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:
Szerintem a fogamzásgátlót nem lehet az antidepresszánsokkal összehasonlítani.Ezek a fiatalok akkor hogy élik meg a mindennapokat, ha szinte le vannak szedálva?És hogy fog hozzáállni?Ha valami nem sikerül, vagy nem tudok ma aludni, vagy elhagyott a barátom/barátnőm, akkor bekapok egy Rivotrilt, mert az segít?Aztán majd kevés lesz, és akkor mi fog segíteni?Ezek olyan függőséget okozhatnak, hogy akkor tényleg orvos legyen a talpán aki kikezeli.
2010. júl. 26. 18:31
 10/56 A kérdező kommentje:

18:25

Egyetértek veled!

2010. júl. 26. 18:34
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!