Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20éves vagyok. Édesanyámmal...

20éves vagyok. Édesanyámmal lakok. Miért történik ez? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

20éves lány vagyok. Van két nővérem. Ők amikor elköltöztek itthonról minden jól ment nekik. Nem vitatkozott velük édesanyám. Pedig ők is kb 20évesek voltak akkor. Engem viszont rendszeresen fenyeget édesanyám. "Ha elmész hívom a rendőrséget!" Pedig már nagykorú vagyok. "Ha mész annyi cuccot vihetsz ami épp rajtad van!" és még sorolhatnám. Önálló keresettel rendelkezem! Elvégeztem az iskolát! Van egy élelmiszer és vegyiárú eladói szakmám. Dolgozom.

Hogy lehetne mégis megoldanom, hogy végre saját életem legyen? Amikor hármn összeüllünk (én meg a 2nővérem) és beszélgetünk mindig arra jutunk hogy a pénz miatt nem enged. Amég otthon vagyok minden pénzemet ELVESZI. 2évig kaptam gyakorlati pénzt. Havi 24et! 1Ft-ot se kaptam belőle.

Már nem tudom mit csinálhatnék. Vélemény? :(

Előre is köszönöm!


2010. júl. 27. 14:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%
Szökj el, amíg nincs otthon, ennyi...
2010. júl. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
Én lelépnék a francba a helyedben, amikor épp nincs otthon. Az ilyesmiket hogy lakás, el tudod intézni nélküle, tehát megszerveznék mindent, és mennék.
2010. júl. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
De hová nem enged? Hogy elköltözz? Ha van rá lehetőséged (úgy értem, dolgozol, és tudsz albérletet fizetni) költözz el nyugodtan. 20 éves vagy, ha hívja a rendőrséget, te megmondod nekik, hogy elköltöztél otthonról, azzal kész. Sőt, édesanyádnak még az új címedet sem adhatják meg, ha te nem akarod...
2010. júl. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Én is csak ezt tudom tanácsolni. Ha nincs otthon, szedd össze a holmid, és menj el. Nagyon durva, hogy anyád azért tart otthon, hogy az övé legyen a pénzed. Kérd meg a testvéreidet, hogy segítsenek elhurcolkodni és menj el, épp elég idős vagy hozzá, hogy megállj a magad lábán. Bár úgy veszem ki a szavaidból, hogy anyukád nem is az aggódás miatt nem akarja, hogy elmenj. Önző egy hozzáállása van, az biztos.
2010. júl. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

A rendőrséget ugyan hiába hívja, 20 évesen semmit nem tesznek, csak kiröhögik. Ezt meg is mondhatod neki.

Most is elszedi az összes pénzed? Mostantól ne adj neki, csak a rezsi, kaja felét. A többit tartalékold, nyiss saját bankszámlát, onnan nem tudja kivenni. Ha van ilyened, ne vedd ki az összes pénzt.


Amúgy poénból elköltözni nincs értelme, tök nagy pazarlás, akkor költözz, ha a barátoddal összeköltöznél. (Persze ha munkahely vagy suli miatt más városba kéne költöznöd, akkor költözz!)

2010. júl. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
12%

Havi 24 ezer ft köszönő viszonyban sincs azzal, amennyit anyukád havonta rád költ!

Egyszerűen, csak nem akar egyedül maradni. Te vagy a legkisebb, az utolsó esélye arra, hogy maradjon mellette valaki, ha már a két nővéred kirepült.

2010. júl. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

a saját cuccaidat nyilván viheted, de ha ilyen elviselhetetlen, vagy netán elvenné a holmijaidat akkor költözz el, amíg nincs otthon, már ha van hova menned.


már 2 éve felnőtt vagy, a pénzedet betehetted volna egy bankszámlára, ahhoz ő nem férhet hozzá.

2010. júl. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Ha megteheted, koltozz. Fenyegetozik, mert egyedul marad. Jogod van a sajat eletedhez. De jol gondold meg, mert ha egyszer kirepulsz, vissza ne kelljen menned, mert pokol lesz az eleted.
2010. júl. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

A helyedben én is lelépnék mihamarabb. Idővel talán majd megenyhül és később lehet, hogy sokkal jobb lesz a viszonyotok mint most.


Amúgy szerintem vele is le kellenne ülnöd és beszélgetni. Mond el az érzéseid, miért akarsz elmenni, hogy úgy gondolod felnőttél. Ha szeret akkor megérti majd és elenged. Valamint akkor talán te is meg tudod miért akar otthon tartani.


Ha ezekután is köti az ebet a karóhoz és nem akar elengedni, nem ért meg téged, akkor nyomás.

Semmiképp se maradj tovább otthon amikor épp nincs otthon pakolj össze és menj.

2010. júl. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Barátommal költöznék össze! Ő is dolgozik van önálló keresete. Ám igen mai napig minden forintomat elvesz. Ha nem adom oda olyanokat csinál, hogy a laptopomat kihuzza és elveszi. De hangsúlyozom az én nevemen van a gép. Ha eldugom a pénzem kutat amég meg nem találja.

Nagyon nehéz vele és az a baj, már szó szerint retteget mikor köt belém valamiért. A nap 24órájában minimum 22t végig idegeskedem. Kezdek nagyon kiborulni

2010. júl. 27. 14:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!