Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hozzánk költözött az idióta...

Hozzánk költözött az idióta sógorom. Hogy kezeljük ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz. Idáig hármam éltünk egy 45 négyzetméteres albérletben: én, párom és az anyósom. Nagyon ritkán volt veszekedés köztünk, bírjuk egymást. Decemberben az anyós a mi megkérdezésünk nélkül beköltöztette a párom tesóját. A gondok ott kezdõdnek, hogy a tesó összevissza jár munkába, leginkább éjjelre fél 1 körül, viszont reggel 7-re már otthon van. 8-tól délig alszik, 2-tõl 5-ig alszik és végül 7-8 táján

MÁR megint alszik. Amikor alszik, muszáj lábujjhegyen járkálni. Amikor nem alszik összebas.za a konyhát, el nem mosogat maga után, meg osztja az eszet, fõleg akkor, amikor már a sokadik füves cigiét szívta el. Ezzel az a gond, hogy mi varrásból élünk jelenleg míg tart a covid19. Durván napi max 3 órát tudánk varrni, azt is megszakításokkal, de aki szab az tudja h ez szarra se elég, sokszor neki se kezdek inkább,mert nincs értelme. Tegnap este 8-kor az volt a baja, hogy a sült cukkini szagától nem tud aludni. Hallottuk az ajtón keresztül, ahogy picsog. A párom és én találtunk egy 85 négyzetméteres albit egy utcával odébb. Mondtuk, hogy se helyünk, se magánéletünk nincs itt, költözünk, erre anyós nekem esik, hogy miért költözünk, nem ebben voltunk megegyezve, és különben is, ha mi elmegyünk a tesó nem fogja tudni fizetni a lakbért.(mert, amikor ideköltöztünk az volt, hogy 3 évig itt maradunk vele, csak abban nem egyeztünk meg h +1 személy is lesz). Szerintetek én vagyok a szemét, mert leszarom hogy fogja-e tudni fizetni a lakbért és normális életet akarok élni? 28/f


2020. ápr. 28. 07:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Költözzetek. Amúgy albérlet esetén nem úgy működik, hogy csak odacuccol valaki, mert a tulajdonos x főnek adja ki a lakást. Amúgy kinek a nevén van a bérleti szerződés?
2020. ápr. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%

Anyós volt az, aki felrúgta a megállapodást, és nem is kíván változtatni rajta, akkor egye meg, amit főzött! Mondjuk eleve 45 nm-re három felnőtt...egy negyedik még akkor is iszonyatos butaság, ha meghúzza magát, nemhogy még ha így viselkedik, ahogy a testvér. Tudod, ki asszsiztálna ehhez...

Ha ti boldogultok egyedül egy másik albiban, akkor mennék. Az élet rövid, tudok én is hibákat elkövetni, amiért utána viselem a felelősséget, de nem ugrálnék más hülyeségének, és nem is akarnám más elcseszett döntéseinek a levét inni. Nektek ez a helyzet már nem jó, nincs előnye az együttlakásnak, csak egyoldalú hátrányai. Akkor miért is tennétek ennek ki magatokat?

2020. ápr. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
A tulaj kiadta 4 személynek, de felemelte a lakbért. A szerzõdés anyós nevén van. Köszönöm a válaszokat.
2020. ápr. 28. 07:12
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Én simán megmondanám, hogy vagy mi megyünk vagy a tesó. Így nem lehet élni. Szükségetek van nyilván a bevételre is. Ezt a mamának is meg kellene értenie.
2020. ápr. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%
Neked van igagad, meneküljetek. Anyós meg kavargassa a főztjét.
2020. ápr. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%
Nehogy kulcsot adjatok az anyósnak az új helyen, mert oda is beviszi a drogos tesót, és nem tudjátok kirakni. Meg fognak odajárni pénzt kérni, azt is el kell tudni utasítani.
2020. ápr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%
Ez tényleg felmerül kérdésként egy 28 éves fejében?
2020. ápr. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonymousreview60 ***** válasza:
96%
Költözzetek el! Ha az anyósé a kégli, akkor azt költöztet be a megkérdezésetek nélkül, akit akar, de ekkor ti is az ő megkérdezése nélkül jogosultak vagytok elmenni. Ha megegyeztettek, akkor viszont kérdezni kellett volna. Ráadásul te, párod, anyós + gyerek(ek)re ez kicsi lesz, sógorral főleg. Költözzetek!
2020. ápr. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
73%

A gond az volt, hogy az albárletben eleve ott volt anyós. nem szabad! A kedves nejed (abarátnő anyja nem anyós) váljon le az anyjáról és válasszon téged! Egy tohonya, önző ember és a fiacskája miatt ti menjetek szét? Mert az lesz a vége, ha nem cuccolsz azonnal!


Költözni, ketten - csak te és a párod. Anyód marad a fiacskájával és nagyon ajánlom, hogy a továbbiakban SEMMI kapcsolat vele! Különben hamar azt veszed észre, hogy nem csak egy boszorkányt cipelsz a hátadon, de a fiát is.

2020. ápr. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem mindenkinek igaza van!

Anyós nyilván nem fogja kirakni a saját fiát. Ha a lányával (és annak párjával) együtt él, akkor a fiát miért tenné ki?

A fiú nem tehet arról, hogy nem olyan a munkaideje, ami nektek megfelelő lenne. És nyilván normális, hogy neki is szüksége van normális alvásra.

És nektek is igazatok van, hogy nem igazán lehet úgy élni, hogy a saját otthonodban meg se nyikkanhatsz.

Próbáljatok valami megoldást keresni.

Pl. anyós és fia elmegy egy kisebb, olcsóbb albiba. És ti is egy másikba. Vagy ti maradtok ebben, amíg nem jár le.

2020. ápr. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!