Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem mi lettünk a kereszt...

Miért nem mi lettünk a keresztszülei?

Figyelt kérdés

Párom első unokatesójáról van szó, akivel egy év van közöttük. A pasinak lett felesége, gyereke.

Azt hittük, mi leszünk a gyerek keresztszülei, mert lassan 5 éve vagyunk együtt és olyan párt szoktak keresztszülőnek, akik régóta vannak együtt.


És a legnagyobb meglepepetésünkre egyik haverja keresztelte meg, akinek a barátnője kb 2 hete van vele együtt...


Tudom, h le kéne sza.ni de engem bánt, hogy nem minket kért fel, együtt nőttek fel a barátommal szinte.


Sőt, meg se hívtak a keresztelőre...


2020. jún. 16. 10:14
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
39%
Mélyen vallásos család lehet, ha a haver keresztelte a gyereket. Ne keseredj el, talán a bérmálást majd te csinálhatod.
2020. jún. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ne akadj fent rajta. Van akinek a keresztelő csak egy szokás, nem vallási alapon működik. Simán lehet, hogy úgy voltak vele, hogy ti úgyis családtagok vagytok, mindenhogyan kapcsolatban lesztek a babával, a havert viszont így picit közelebb tudták hozni a családhoz, a gyereknek is több kapcsolata lesz később.
2020. jún. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
97%
Talán kérdezz rá. Ő biztos jobban tudja miért nem hívott meg titeket mint mi.
2020. jún. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
94%
Hát olyan jó kapcsolat nem lehet köztetek, ha még a keresztelőre se hívnak meg.
2020. jún. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
És te vallásos vagy? Mert a keresztszülőség enélkül egyenlő a semmivel.
2020. jún. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Nem hivtak senkit, csak a szüleiket + a keresztszülőket. Én 1x se láttam a babát, mert sose értek rá. ahaaa
2020. jún. 16. 11:01
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Akkor próbáld meg felfogni, hogy nem jó a kapcsolatotok és egyértelmű, hogy keresztszulonek olyat választanak, akivel jó a kapcsolat
2020. jún. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy tudom, hogy keresztszülőségnek vannak egyházi kritériumai.

Lehet, hogy azoknak nem feleltetek meg.

2020. jún. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Milyen kritériumok? Meg vagyunk keresztelve, voltunk elsőáldozók, bérmálkozók
2020. jún. 16. 11:08
 10/39 anonim ***** válasza:
73%

Én a helyedben inkább örülnék, hogy a párom helyett egy másik baromnak "illik" pénzelni a gyereket.


Mert a keresztszülőség manapság nem szól másról, csak, hogy anyuka tartja a markát, hogy +2 ember vegyen a gyereknek méregdrága ajándékokat, helyettük.


Rosszabb esetben a kereszt szülőkkel vezetik meg azt amire nekik nem telik.


Tisztelet a kivételnek.



(Van egy 2,5 éves lányom, aki nincs megkeresztelve, és augusztusban születik a második aki szintén nem lesz)

2020. jún. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!