Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem szülei nap mint nap...

A férjem szülei nap mint nap keresik telefonon a férjemet átlagos hétköznapi kérdésekkel válaszokkal eu miért van? Többi lent.

Figyelt kérdés
Egy városban élünk a férjem szüleivel ha nem találkozunk nap mint nap akkor telefon hivasok vannak, van olyan kb hogy mi jot csináltok? Merre vagytok? Stb átlagos kérdések magán élet aligha van állandó beszélgetés es mozgás.... Már lassan azt is mondjuk mikor megyünk el wc re :) miert van ez? Hogy lehet ezen változtatni?
2020. jún. 21. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Jóban vannak, beszélgetnek. Ez csak téged zavar?
2020. jún. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez annyira nem durva, én is legtöbb este szoktam telefonálni a szüleimmel, mégiscsak érdekel, hogy mi van a másikkal. Nekem ez így kényelmes, este belefér ez a pár perc.

Nyilván ha nem csak napi egyszer van ez, meg nincs egyáltalán nyugtotok tőlük, akkor le kell őket állítani, pl. nem kell felvenni a telefont.

2020. jún. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Ti tudtok vàltoztatni csak.
2020. jún. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Azért érdeklődnek mert nem mentek hozzájuk sokszor.Mondjuk ebbe nem lehet beleszólni.Ha a férjedet zavarja neki kell valamit tenni.Megmondani, hogy most nem érek rá beszélgetni stb.majd este hívlak.Közbe meg elfelejti hívni mert este elaludt olyan fáradt volt.Stb.Szép lassan rájönnek, hogy zavaró a sok telefon.
2020. jún. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

Csak érdeklődnek felőleletek. Ahogy idősödnek a szülők, még nagyobb szükségük van arra, hogy tartsák a kapcsolatot a gyerekeikkel és családjuk. Ez sosem baj, inkább, minthogy rájuk se bagózzanak - mert van ilyenre is példa.

Az más dolog, hogy titeket ez zavar (vagy csak téged). Finoman meg lehet mondani, hogy most sajnos nem tudtok bedzélni, majd valamikor visszahívjátok őket. A párom és én is napi szinten beszélünk a szüleinkkel, és nálunk is előfordul, hogy pont rosszkor hívnak. Akkor nem vesszük fel, később visszahívjuk őket, vagy megmondjuk máskor alkalmasabb.

Buta dolog megkérdőjelezni, hogy egy szülő miért kíváncsi a gyerekére, akár mindennap. Hiszen egy szülő minden percben gondol a saját gyerekére :)

2020. jún. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

De miről lehet beszélgetni MINDEN NAP?

Engem tényleg érdekel.

De pl.egy átlagos nap nálunk: felkelunk, ovi, meló, délután játszó vagy kisbarát( nem minden nap) itthon főzés, mosás, takarítás, alvás a gyereknek, szex és vége a napnak. Nem történik minden nap valami amit el kéne mesélni. Vagy azt is elmeséli aki minden nap telefonál, hogy... Mit tudom én.. Kimostam a függönyt? De most nem rosszindulat, csak kérdem. Mert engem is zavarna ha MINDEN egyes nap telefonálás lenne... Olyan heti 2szer simán belefér... Talán még akkor lehet is mit mondani 🤷‍♀️

2020. jún. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%

Az anyósom is ilyen

Minden nap írogat a fiának

Pl hogy vagytok jól vagytok

Mit főzött az asszony

Én is most főzök

És ilyen semmit mondó dolgok

2020. jún. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Fuuu ettől a mit főzöttől kiakadok. 😅

Mintha csak a nő dolga lenne a főzés... Már szerencsére a párom is belátja, hogy ez nem mehet tovább, hogy az anyja szekál a főzéssel. Vagyis szoktam főzni, többnyire én csinálom.. De azt se lehetett elmondani ha rendeltünk, vagy ha ő főzött, vagy nem főztünk, vagy még csak főtt a kaja, mert mindenre csak a megjegyzés ment. 🙄 Szóval max azt mondta el h mit tudom én... Babfőzelék..de azt már nem tette hozzá hogy a munkahelyi menzán vette magának.. De pl a mai napról mit mesélhetne? Gyerek biciklizett, én takarítottam.. Mert kb ennyi történt 🤷‍♀️

2020. jún. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Aki kérdezte mit lehet beszélni minden nap:

Hogy vagy, milyen volt a munka, párod hogy van, macskák hogy vannak és mit csinálnak, kutyák hogy vannak és mit csinálnak, mit ettél ma, mi van a sulival. Mi ilyenekről szoktunk. Meg ha van valami közös ismerősről pletyka akkor azt. Nyilván az ilyen beszélgetéseknek nem az információcsere a fő lényege, hanem csak a kapcsolat fenntartása, meg egyfajta nyugtázás, hogy minden oké mindenkivel.

Van aki szereti az ilyen small talk-ot és van aki nem bírja. De ennyi erővel a pároddal vagy a gyerekeddel is mit tudsz minden nap beszélni, hát semmi nem történik.

2020. jún. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"nap mint nap keresik telefonon"


Eszerint naponta egyszer? Ennyit el kéne viselned szájhúzogatás nélkül. Ez nem az a kategória, hogy "magánélet aligha van".

És természetesen férjed döntése, hogy mit, mennyit, milyen hosszan mond el nekik. Ha ő olyan részletességgel beszámol az életetekről, hogy már lassan azt is mondja mikor mentek el wc-re, akkor férjeddel kell megbeszélni (de finoman, nem támadólag), hogy nem kéne, hogy a szülei minden apróságba belelássanak a ti életetekben.

2020. jún. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!