Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viseltétek családtag...

Hogyan viseltétek családtag halálat? mi az ami segít a továbblépésben? hogyan tereljem el a gondolataim?

Figyelt kérdés
2020. aug. 24. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Szarul. Az idő valamelyest segít (évekről beszélünk). Hozzá fogsz szokni, amihez meg az kell, hogy ne tereld el róla a figyelmedet. Szembe kell nézned az esettel, akár 100x is, ha ez kell ahhoz, hogy lenyugodj.


Ha eltemeted és úgy csinálsz mintha meg sem történt volna, nem is fájna, az sok-sok elfojtott dolgot fog benned keletkeztetni.


Beszélj az elhunytról olyan emberekkel akik szintén ismerték és nyitottak arra, hogy beszéljenek róla. Beszéljetek! Ki mit érez. Ki mit bánt meg vele kapcsolatban? Ki mit szeretett benne, vagy mit rühellt nagyon (senki sem szent).


Ha rájöttél, hogy bánt valami, nem mondtál el neki valamit vagy hasonló, akkkor fogod magad, elvonulsz a világ elől és akár hangosan, akár magadban elkezdesz hozzá beszélni (főleg ha friss az eltávozás). Mondj ki mindent, amit úgy érzel ki kell neki mondanod. Sokan úgy vélik ez a halottnak is jó, mert kevesebb szál köti akkor a földi életéhez, ami visszahúzná őt. Meg neked is jobb lesz, mert kimondtad végre amit akár évekig nem mertél.


Ne legyenek tabuk és ne hazudj magadnak!


Erőt és kitartást kívánok a folyamathoz!

2020. aug. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, hatalmas segítség volt!
2020. aug. 24. 20:34
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Én pszichológushoz járok.
2020. aug. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 babyboom567 ***** válasza:
93%

Én egyszer olvastam egy anyuka történetét, nem tudom pontosan idézni, de a lényeg az volt hogy

"azt mondják az idő segít, ez hülyeség, a fájdalom nem múlik el, mindig ott lesz,csak szép lassan körbenövi az élet,mert minden megy tovább,mert mindennek mennie kell tovább"

2020. aug. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Ez nagyon sok mindentől függ. Hány évesen hal meg, egészségesen halt e meg vagy betegséggel, hirtelen halállal, mennyire voltatok jóban, te mennyire vagy érzelmes...stb. Nagyok sok minden meghatározza. Ha általános válaszra vársz, akkor azt tudom mondani, hogy ilyen az élet. Amikor megszületünk onnantól ketyeg visszafelé már az óra, amikor meg fogsz halni. Sajnos ilyen az élet, az ember véges teremtmény, mint minden más. Ezt próbáld magadba tudatosítani már az elejétől fogva és úgy könnyebb megemészteni egy családtagod halálát, bármennyire is fájó. Illetve próbáld a pozitívként tekinteni előre, még ha nehéz is, hogy aki meghalt, az ugyanúgy tovább él a szívedben és az emlékeid közé, és emlékezzél rá, hogy mindig azt akarta, hogy boldog legyél és nagyon szeretett. Minden gondolkodásmódtól függ.
2020. aug. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Megkönnyebbüléssel. Mondjuk nálam a nagyapám volt az első, aki meghalt, ő pedig hosszú, romboló betegség, Alzheimer után. A halála előtti egy-másfél évben kommunikációra és bármiféle mozgásra képtelenül, kb egy darab faként feküdt az ágyban. Jobb volt, hohy elment, mint szenvedni látni.

A nagymamám is hosszú betegség után hunyt el, neki fajdalmasak voltak az utolso hetei sok vizsgálat es kezelesek miatt, így itt is a megkönnyebbülés volt a legerősebb érzés. Hiányzik mindkettő, nem sok nap múlik el úgy, hogy valamelyikük eszembe ne jutna valamiről.

2020. aug. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az #5 válaszolót lepontozták, de én mégis igazat adok neki.

Gondolkozz ez azon, hogy minden élet egyszer véget ér: az emberi, állati, növényi is. Nem könnyű egy szeretett közeli családtag elvesztését feldolgozni, de előbb-utóbb úgyis sor kerül erre is. Azt mondják, hogy legjobb orvos az idő. Igen, de van akinek ilyen esetben egy nap is hosszú, másiknak (ne ítéljük őt el ezért) ez egy év után áll elő.

Ha egyedül nem boldogulsz, akkor valóban menj pszichológushoz (ne pszichiáterhez, mert nem egy a kettő).

2020. aug. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Engem a vallási nézetem vigasztal - ami nem azt jelenti, hogy nem fáj. De bele tudok kapaszkodni.


Amúgy meg az segít, ha "rendesen" zajlik le a gyászfolyamat, nem akad meg. Pl. ha a gyászoló nincs ott a temetésen valamiért, akkor a gyászfolyamat megakad.

Mostanában divat, hogy gallyakat tesznek a koporsóra, hogy ne kopogjanak a rögök, mert azt rossz hallani. Igen, nagyon rossz, de muszáj hallani, mert később ez is visszahúz a meggyászolásban, ha nem tudatosul (így is), hogy az szeretted sajnos meghalt.


És igen, nagyon kell, hogy tudj valakivel beszélni róla, ne legyen tabu a meghalása.


Fontos még, hogy temetés után mindenki azt hiszi, hogy mostantól könnyebb. Hát nem. Sőt, kb. három hét után a legnehezebb, addigra ülepszik le, ami történt, és akkor már kevésbé keresik, pátyolgatják mások a gyászolót. Ezért jó, ha valaki veled van, pl egy barát, aki nem azt mondogatja, hogy most már tedd túl magad, vagy ilyesmi, hanem tényleg megért és nem sietteti az érzéseid alakulását.


Őszinte részvétem Neked!

2020. aug. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 csak_nari válasza:
90%

Egy éve és kilenc napja ment el az édesanyám. Ő 57 volt, én 28.

A gyász mindenkinek más.

Szerintem az egyik legfontosabb, hogy szembe merj nézni a fájdalommal. Merd kimondani, hogy piszkosul fáj, rettenetesen hiányzik. A gyászév kifejezés sem véletlen. Bölcsek voltak a felmenőink. Egyszer körbe kell érnie a ciklusnak ahhoz, hogy megtanuld, hogy lehet így élni és hogy hogyan lehet így élni.


Fontos, hogy beszélgess róla valakivel, rokonnal, idegennel, bárkivel. Minél többet beszélsz róla, annál könnyebb lesz. Soha nem lesz ugyanolyan az életed, mint előtte, de együtt fogsz tudni élni a hiányával.


Én azt mondom, hogy elment az illető, nem azt, hogy meghalt. Mert számomra él. Nem "nincs már köztünk", hanem "másként van köztünk".

Beszélgetek vele, minden reggel köszönök neki. Kérdéseket teszek fel és kérem, hogy ha tud, jelezzen valahogy. Ilyesmire kaptam már felhők közül fényesen előbújó Napot és szivárványt is.


Még spirituálisabb lettem, mint annakelőtte. Ugyanazt a könyvet olvasom, amit Ő, amikor elment az apukája. (Ő 56 volt, anyukám akkor 32).

R.A. Moody - Élet az élet után.


Azt tedd, ami neked a legjobb akkor, abban a pillanatban.

Szintén nagyon fontos, hogy senki, de senki nem bélyegezhet meg azért, mert Te másképp gyászolsz, mint ő.


Ha szeretnéd, hogy meghallgassalak, írj nyugodtan.

2020. aug. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
nekem mikor meg halt a nagypapám, nagyon rosszul viseltem, hetekig sírtam nem volt semmihez kedvem, de ami nagyon sokat segített az az volt hogy, olvasgattam ilyen leveleket üzeneteket olvastam, és így nem éreztem magam egyedül ebben a témában , de ami a legfontosabb hogy valami rokonodnak legjobb barátodnak meséld el hogy mi történt és beszélgess róla az érzéseid ne rejtsd el nyugodtan sírd el magad valaki vállán vagy nyugodtan ordítsd el magad egy párnába de magadba semmi féleképpen ne tegyél kárt, gondolj szép dolgokra, nézz vicces videókat vagy csináld azt amit szeretsz ,de ne hanyagold el magad , az a család tagod aki meg halt fentről néz téged és hidd el nekem ő se szeretne téged szomorúan látni, vedd fel azt amit a leg kényelmesebnek találsz , és sétálj sokat legyél a levegőn , csinálj sok butaságot (de azért tudd hogy hol a határ) , csinálj bármit csak érezd jól magad,
2020. szept. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!