Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnál is így van? Már annyisz...

Másnál is így van? Már annyiszor átvágtak a barátaim. Így tehát érthető hogy senkibe sem bízok meg. Kivéve az anyámat. Neki majdnem mindent elmondok a többi az legyen az én titkom

Figyelt kérdés
És sajnos olyanokat is elutasítok akik barátkoznának velem, mert már annyian kihasználtak átvágtak.. Sokszor ilyenkor nagyon de nagyon bunkó tudok lenni.. és nem szólok senkihez sem. Hogy változhatnék?? Úgy értem hogy, hogy bízzak az emberekbe?? Köszönöm a válaszokat.! 17L
2010. aug. 7. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam már így....nehéz ez!először csak haverkodj emberekkel,ne avasd őket a bizalmadba rögtön.....ne tárulkozz ki túl korán.És ne légy bunkó!Lehet ,hogy rendes emberek lennének,ne mard el őket!
2010. aug. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Adj magadnak elég időt arra hogy megismerd a személyt.

Ha látod hogy csak kihasznál meg stb.. akkor hagyd!!

De ne légy bunkó mert nekem sem esne jól ha bunkóznának..

Ahogy neked sem

2010. aug. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

óóó engem is sokszor átvágtak már, meg kicsesztek velem nagy barátnők!

a lényeg, hogy pont eleget mondj el nekik! nem kell mindent tudniuk a barátoknak, főleg hogy van egy jófej anyukád, akivel bármit megbeszélhetsz! ritka kincs az ilyen, mert sok anya arra sem veszi a fáradtságot, h megismerje a gyerekét. és nem magamra gondolok!!!!!

2010. aug. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha az az alaphozzáállásod, higy megbízol az emberekben, akkor lesznek olyanok, akik visszaélnek vele. Ha mégis meg szeretnél bízni az emberekjben, a legfontosabb, hogy fogadd el, hogy ilyen volt, van és lesz.

Nagyon meglepő dolgot nem tudok neked mondani. Ha az a célod, hogy megbízz az emberekben, akkor döntsd el, hogy így teszel, és tegyél így. Bírd ki azt, amikor néha vagy gyakran mások visszaélnek a bizalmaddal. Hülyének nem kell lenni, de a bizalmon alapuló hozzáállás lényege, hogy nem szeretnéd mindenáron túlbiztosítani magad.

Amikor egy ember visszaél a másik bizalmával, általában az jár rosszul,akit kihasználtak, de érdemes belegondolnod a folytatásba is. Egy ilyen esemény gyakran a két személy között levő párkapcsolat, baráti kapcsolat, üzleti kapcsolat vagy bármilyen egyéb kötődés felbomlásához vezet. Ilyenkor az ember életében keletkezik egy űr,amit valaki mással próbál meg bepótolni, azaz új kapcsolatot keres. Akinek a bizalmon alapul a hozzáállása, és képes kitarttani mellette, az néhány csalódás után megtalálja azokat az embereket, akikkel kölcsönösen megbínak és megbízhatnak egymásban. Akinek meg kihasználni próbálja a többieket, annak esélye sincs ilyen kapcsolatokra, hacsak nem változtat a hozzáállásán.

2010. aug. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pontosan így vagyok mint te. Éppen tegnap vágott át megint valaki akiről azt hittem, hogy a barátom volt. Pár éve senki társaságát nem kerestem és megtartottam a 3 lépés távolságot. Most végre a családom is meglátta, hogy miért.

Azt nem tudom, hogy ezen hogy lehetne változtatni, talán nem szabad kötődni az emberekhez és mégis kell az a 3 lépés, így kisebb a csalódás.

25/N

2010. aug. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én azt mondom neked, h barátkozz.. ne avass senkit sem titkokba, magánéletedbe, csak barátkozz. Ha van egy anyukád, akinek mindent elmondhatsz, minek keresnél olyat, akinek elmondanál mindent, és később ezt felhasználná ellened, kihasználna?

Szóval haverkodj minden, de a titkaidat senkinek ne mond el. Ez a legjobb megoldás sztem. Manapság az emberek nagyon rosszindulatúak tudnak lenni. :/ Tapasztalat. Persze van egy kevés kivétel.. de a többség eléggé rosszakaró. :S

2010. aug. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fokozatosan:Barátkozz új emberekkel.először ne mondj el nekik semmi személyeset.Utána már igen de olyat ami nem annyira gáz ha visszahallod.És ha nem ver át akkor mondhatsz neki komolyabb dolgokat.
2010. aug. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!