Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Jogosan vagyok...

Mit csináljak? Jogosan vagyok felháborodva?

Figyelt kérdés
Férjemmel vettünk egy nagyobb lakást. Én részem a több millió (szüleimtől) férjem része pár százezer lenne/lett volna. Nagymamája (anyós anyja) megígérte, hogy kipótolja. Lenne miből, de valahogy mégis terelik a témát. Napokon belül fizetni kellene az utolsó 400 ezret, de csak a sunnyogás megy. Mondtam anyósomnak 2 napja, hogy nagyon kellene a segítség, mert az összes pénzem, még az e havi fizetésem is beletettem a lakás árába, konkrétan 5000 ft-unk maradt, se csekkek befizetve, se kaja, se a tanszerek a gyereknek. Annyit mondott, kérjek anyukámtól. Azóta felénk se jön, várja hogy a probléma magától megoldódjon. Nem tudom férjem nagyija mitől gondolta meg magát, bár van sejtésem, hogy anyós tett róla, de szégyenlek rákérdezni. ezek után már el sem fogadnám. viszont ott a kérdés, miből fogjuk kifizetni, hiszen számítottunk rá?
2010. aug. 10. 13:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
remélem, a lakás a te neveden van :S
2010. aug. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mennjetek el a nagyihoz és u´jra kérjétek a segítségét!
2010. aug. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A férjedtől kérdezted már ezt? Ő mit mond? Együtt kéne megoldanotok a problémát, ne bujdokoljon el, ő is vegye ki a részét.
2010. aug. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Jogosan vagy felháborodva. Nem értem,a férjed ilyenkor hol van ? MIntha őt nem is érdekelné ez az egész ?Nem neki kellene legalább az általa megigért részt biztositani? Nem lettél becsapva egy kicsit ? Ugye, a lakás a te nevedre került, vagy mint közös szerzemény, mindegy ?
2010. aug. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
a férjem megsértődött ezen, és nem hajlandó beszélni a nagyival. én mondjuk egészen biztos vagyok abban, hogy anyós hátulról irányít, és ő nem akarja, hogy adjon.
2010. aug. 10. 13:55
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha sunnyogásról van szó, jogosan vagy felháborodva.

Úgy gondolom, nem a nagyanyóssal kéne egyezkedned, hanem a férjeddel. Ha ő azt mondta, hogy a családjától szerez x pénzt a lakásvásárlásra, akkor szerezze meg, vagy szóljon, hogy mégsem megy.

Mit csinálj?

Öntsetek tiszta vizet a pohárba. A párod kérdezd meg, hogy mennyi pénzt tud szerezni, és miután válaszolt, nézzétek meg, hogy ezzel milyen anyagi és jogi helyzetbe kerültetek, és válasszátok ki a legértelmesebb megoldást.

Ahhoz nincs jogod, hogy a férjed nagymamájától pénzt követlej. Nem írt alá semmi erről szóló szerződést. Más tészta, hogyha esetleg ilyesmit ígért. Zárjátok le a lakással kapcsolatos kérdést, és majd utána kitaláljátok, hogy mihez kezdtek az emberi problémával.

2010. aug. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
jogos a felháborodás. Kérdezd meg férjed h most mi van,vagy mi lesz?
2010. aug. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
az előző kisebb lakás az enyém volt, szüleim révén. eladása után egy nagyobbat néztünk, egy kicsivel, összesen 400 ezerrel került többe, mint az én régi lakásom ára. ezt az összeget igérte meg a mama.
2010. aug. 10. 13:57
 9/15 anonim ***** válasza:
de a te neveden van az új lakás is, ugye????
2010. aug. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A férjed sértődése érthető, de ebben a helyzetben nem megengedhető, hogy egyedül hagyjon a problémával. Próbáljatok meg részletfizetést vagy haladékot kérni a hátralevő összegre, hátha az idegen eladó emberségesebb, mint anyósod, aki ezek szerint a saját fiának is ellensége?
2010. aug. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!