Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bocsánatot kellene kérnem?

Bocsánatot kellene kérnem?

Figyelt kérdés

Tegnap este anyámmal és a nagyanyámmal össze vesztem. Vettem MAGAMNAK csípős zacskós levest...Megcsináltam de otthagytam néhány percre a konyha asztalon mert volt egy kis dolgom...Ők pedig úgy voltak vele hogy miért ne belekostolnak (előre szóltam hogy ez CSÍPŐS. Amit ők nem bírnak). Amikor vissza jöttem az fogadott hogy kiöntötték és arról beszéltek mennyire nem vagyok normális na meg ebbe fogok belehalni mint egy nem tudom milyen férfi aki állandóan csípős paprikát evett.


Nincs saját szobám (azaz lenne de azon járkál át mindenki) szóval anyumhoz mentem be. Ekkor még csak annyit mondtam nekik hogy oké és hagyjanak békén ezzel. Bő fél óra múlva nagyanyám jön be a szobába hogy figyeljek rá...Na ekkor pattantam fel a székből és mondtam azt hogy köszönöm de nem vagyok kíváncsi rá! Nem érdekel hogy ki mibe halt bele és nem mindennap eszem ilyen dolgokat...Miután kijöttem hallottam ahogy szidni kezdett anyámmal együtt ami nekem rosszul is esett meg nem is voltam jól (pánikbeteg vagyok és tegnap megint pánikrohamom volt) szóval felemelve a hangom mondtam nekik hogy hagyják már abba és néhányszor belevertem a falba (sokszor ha nem érzem jól magam vagy dühös vagyok ezt csinálom mert lenyugtat...).


Ezután kint aludtam a kis átjáró szobában a földön. Reggel pedig hallottam hogy ahogy arról beszélnek addig nem fognak hozzám szólni amíg nem kérek bocsánatot a viselkedésem miatt..


Én nem érzem úgy hogy rosszat tettem...3 nap múlva betöltöm a 18at de még mindig beleszólnak abba mit vegyek fel,mit egyek vagy kivel találkozzak stb. Voltam pszichiátrián és pszichológusnál is...Mind kettő azt mondta hogy a családi helyzetből alakult ki nálam szorongás és pánikbetegség...


Miért nekem kell mindenért bocsánatot kérnem? Tőlük egyszer sem hallottam még ezt a szót pedig volt amikor én is megérdemeltem volna! Állandóan nekem kell megalázkodnom és ebből elegem van de nagyon...Apám szerint muszáj ezt csinálnom amíg anyujékkal lakom mert csak így lesz béke hisz ők sosem ismerik be ha hibáznak és ő is ezért lépett le....


2020. nov. 29. 09:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
8%
Költözz apádhoz! Ja, az nem megy, mert gondolom, oda nem kellesz.
2020. nov. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Ne kérj bocsánatot, legalább nyugtod lesz!
2020. nov. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1

Apum albérletben lakik a baratnőjével ahol csupán egy szoba van. Tartozása is van és hónap végén már ételre is alig van pénzük:D

2020. nov. 29. 09:40
 4/16 A kérdező kommentje:

Ha még engem is elkéne tartani mehetnénk hárman együtt a híd alá. Persze jövőre szeretnék elmenni dolgozni!!

Szóval ha úgy lesz a helyzet majd segítek rajtuk ne aggódj:D

2020. nov. 29. 09:42
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Mármint nem téged kérdező. Hanem az olyan család tagokat akik úgy érzik jól magukat hogy mindenbe bele kötnek.
2020. nov. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Jesszus, egy leves miatt ekkora balhé?

Ha a lelkednek vagy az együtt élés miatt jobb lenne, akkor kérj bocsánatot. Ha meg nem kérsz bocsánatot akkor szerintem csak pár napig lesznek sértődöttek, de utána szerintem úgyis leül a dolog.

2020. nov. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ezzel nem mondok újat, hogy lépj le onnan amilyen gyorsan csak tudsz.

Ennél szerintem még egy munkás szálló is jobb.

Anyám is eléggé ilyen lett idős korára. Csak vendégségbe jár hozzánk, de meg akarja mondani mikor mit együnk, meg ilyen kész hisztérika.

Pl csinált valami levest nekünk, aminek örültem is, de azért én reggelire csináltam magunknak a szokásos piritós, tojás stb cuccott. És így beszólt hogy miért azt a sz*rt eszem mikor ott a leves.

Hiába magyaráztam neki, hogy majd ebédre tök jó lesz, de reggelire mi ezt szoktuk stb, akkor meg besértődött.

És anyum tényleg csak vendégségbe jön ritkán, de az ilyen hülyeségeit akkor is nehezen viselem. El sem tudom képzelni milyen lehet így élni

2020. nov. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%

Változtass a kommunikációdon. Kerüld az indulatkitöréseket! Viszont jelöld ki a határaidat! Nyugodj meg. Mondd anyádnak és a nagymamádnak a következőt:

Sajnálom, hogy indulatosan viselkedtem, de nagyon ideges lettem, amiért kiöntöttétek a levest, amit magamnak vettem és főztem. Ehhez nem volt jogotok! Ha meghalok tőle, az az én bajom lesz. A jövőben ne szóljatok bele a dolgaimba, én sem mondom meg nektek, hogy mit egyetek vagy mit vegyetek fel. Fogadjátok el, hogy nem akarok mindent úgy csinálni, ahogy ti elképzelitek!

Legközelebb, ha bármibe beleszólnak, mindig jelöld ki a határaidat: "Lehet, hogy igazad van, de én akkor is így fogom csinálni, ez az én felelősségem." Ha nagymamád kéri, hogy hallgasd meg, akkor hallgasd végig, majd mondd: "Rendben, meghallgattalak, de nem értek egyet, nem így fogom csinálni, fogadd el, nem tehetsz mást."

2020. nov. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 grafno ***** válasza:
83%
Az a zacskosleves meg szerintem csak a 10es Skala aljan van. Szerintem ök kezdtek az egeszet a kaja belezabalasaba, kiöntesebe meg a feszultseget is. Gondold at realisan ki hibazott. Ha erzed a felelössegedet akkor kerj, ha nem akkor mond el nekik miert nem kersz bocsanatot es ha tudsz egyeb ervet magad melle allitani, hogy mi miatt de ök kerjenek bocsanatot. Stb
2020. nov. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Van pár dolog amit bevethetsz, nem fogja őket megváltoztatni csak téged fog kicsit megnyugtatni. Csinálhatod azt amit 9-es válaszoló írt,de ehhez el kell döntened hogy tényleg nem érdekel a véleményük mert csak akkor lesz sikeres.

Ha ugyanúgy felbosszantod magad akkor feleslegesen vitáztál velük. Azt kellene megértened hogy nem fogod tudni őket meggyőzni. Innentől kezdve teljesen felesleges a veszekedés. Akkor érdemes belemenni ha úgy érezzük meg tudjuk győzni a másikat. De te nem tudod őket meggyőzni. Ha rájuk hagyod és ki ész a szobából egy idő után látni fogják hogy nem tudnak belédkötni.

Tudatosan is tudod kontrollálni a dühödet. Vegyél egy nagy levegő és számolj párat mielőtt cselekszel. Ez alatt pl ki is mehetsz a szobából, ennyi idő elég ahhoz higy kicsit lehiggadj mielőtt a falba vered a kezed.

2020. nov. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!