Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Legalább három-négy olyan...

Legalább három-négy olyan közeli rokonról is tudok, akik egész életükben egykék voltak, soha nem volt még barátnőjük sem. Nagyon úgy tűnik, hogy én is ebben a cipőben járok. Örökölhető ez a tulajdonság? (Például dédmamám öccse/bátyja? is ilyen volt.)

Figyelt kérdés
28 évesen szinte el sem tudom képzelni, hogy legyen valaha is párom. Valahogy olyan az életmódom, illetve a jellemem - nem tűri meg az ilyesféle kapcsolatokat.
2021. ápr. 12. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akinek nincs partnere, attól nem örököl genetikailag senki semmit.
2021. ápr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%
Orvos toth noemi orokolt sors cimu konyvet ajanlom.
2021. ápr. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első, az adott egyén nővérétől, vagyis például a dédmamámtól igenis, örökölhetek ezt-azt. Akinek hasonló a génkészlete.
2021. ápr. 12. 19:04
 4/10 A kérdező kommentje:

19:02

Köszönöm az ajánlásod.

2021. ápr. 12. 19:07
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Az egyke az, akinek nincs testvére. Ennek semmi köze a párkapcsolatokhoz.

Másrészt, ez nem szó szerint örökölhető, hanem családon belüli viselkedésmintázat. Olyan családban, ahol értékként van feltüntetve a családalapítás, a családtagok már gyerekkortól kondícionálva vannak arra, hogy ők is családot alapítsanak, ezért sokszor az is belemegy, aki lehet, hogy szíve szerint nem ezt választaná, de annyira ebben nőtt fel, hogy ezt veszi alapnak (sokkal gyakoribb, mint gondolnánk, ráadásul nem csak a családalapítással kapcsolatban, hanem kb bármivel).

Szóval valószínűleg a családodban elfogadottabb az, hogy egyedül maradjanak, ráadásul így ennyiből nem lehet tudni, hogy pontosan mi áll ennek a hátterében. Sikertelenség a nők terén, félénkség, akár pszichés problémák, stb. Amik szintén mintázatként továbbadódnak a családban.

2021. ápr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Örökölte a sorsát.... meg okkal születik a gyerek a családba. Ezt az új marhaság
2021. ápr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%
Aki nincs ilyen helyzetben, az nem értheti. Nem kell fujjogni.
2021. ápr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyke vagyok, de sosem volt gondom a párkapcsolatok kialakításával.

Nem függ össze a 2 dolog.

2021. ápr. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kettő között nincs egyértelmű összefüggés. Azonban én is ilyen vagyok, és így éltem mindig. Nem változtatnék rajta, problémám ebből sosem volt. Nem viselem el, ha parancsolgatnak és én sem írnám elő másnak, hogy hogyan éljen.


Az a kérdés, hogy téged ez az állapot zavar? Engem nem, és sosem panaszkodtam emiatt. Nem mindenki alkalmas rá, mint ahogy gyermeket nevelni sem.

2021. ápr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam: nem egyke, hanem egyedülálló.


19:31

Köszönöm a válaszod.

2021. ápr. 13. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!