Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülőktől elvárható, hogy a...

A szülőktől elvárható, hogy a felnőtt gyereküket ne csak havi 60ezerrel támogassák?

Figyelt kérdés
Átlagos ketesetűek

2021. ápr. 25. 12:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
Nem elvárható, egy átlagos keresettel rendelkező ember örül ha a saját költségeit rendezni tudja,nem hogy a felnőtt gyerekéét. Hidd el a 60ezer forint is valószínű nagy kiesés a számukra ha nem is mondják.
2021. ápr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
a felnott gyereknek van munkaja, amibol rendszeres fizetest kap? mert ha igen, akkor nem varhato el szerintem semmi tamogatas
2021. ápr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

A szülőnek a gyerek 18 éves koráig kötelessége a gyereket ellátni.

Amíg tanul a gyerek, addig azt finanszírozzák, ha tudják.

Ha nem tudják, akkor nem tanul tovább a gyerek.

Felnőtt embert semmilyen szinten nem kötelességük támogatni, különösen akkor nem, ha maguk is átlagon élnek.


Hogy aztán ezek után ki és mit ad a gyerekének, akár erőn felül is, az már magánügy, de el nem várható!

2021. ápr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ne várj el semmit, örülj, hogy ennyit adnak. Felneveltek, eltartottak, már ideje lenne saját magad gondoskodni az életedről. Az megint más, hogy ha jól keres a szülő és támogatja a gyermekét, ameddig tudja, de semmiképp sem elvárható, hogy adni kell neki.
2021. ápr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%
A kérdés provokatív jellegű, jelentve
2021. ápr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
Trollkérdés.
2021. ápr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy "ne csak"? Semennyire sem elvárható. Abban az esetben tudnám csak elképzelni, ha a "gyerek" fogyatékos lenne. Bár már egyik szülő sem él, de lesülne a bőr a képemről, ha egyáltalán támogatniuk kellene felnőtt létemre.
2021. ápr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
98%
Nem értelek. Ha egy gyerek felnőtt, van munkája, akkor inkább neki kéne a szülőket pénzügyileg támogatnia. Legalábbis, ha a mamahotelban lakik még mindig.
2021. ápr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
97%
Hacsak nem egyetemista, aki rászorul még a szülőkre akkor nem elvárható. Felnőtt ember, tudjon megélni egyedül. Nyilván egy ház vásárlásba vagy hasonlóba ha beszállnak a szülők és támogatják, az oké, de, hogy havi szinten adják az apanázst azt szerintem gáz
2021. ápr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%

Komám 28 éves vagyok, 24eves koromig laktam otthon... nem hogy nem tamogattak, de míg otthon laktam, az én fizetesemmel is ők gazdálkodtak.. különben mehettem volna a hid alá...


2ezer ftal és a ruháimmal költöztem el, úgy hogy a számlájukon milliók csücsültek...


1x nem kértem, vartam el tőlük pénzt...

2021. ápr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!