Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják így?

Miért gondolják így?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, 2 beteg testvérem van. Majdnem minden nap főzök, takarítok. Azért, hogy a legkisebb tesómra vigyázzak amikor a másik tesómmal kórházban van anyukám, nem mentem vissza az iskolába így be kell majd vállalnom egy osztályozó vizsgát mindenből. Egyetlen egy esetben járok el itthonról, amikor a barátommal szeretnék találkozni. Ma elvitt volna egész napra, de a tesómmal voltam 2-ig itthon, és le kellett mondanom, pedig már 2 hete nem láttam. És még én vagyok a rossz, mert szomorú vagyok ma. Hogy én nem tudom megérteni a dolgokat és még a barátom volt a hibás, hogy mért pont mára tervezte. Szerintem eléggé feláldozom az életem így is, de ennek ellenére mindenért én vagyok a rossz.

2021. máj. 23. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

Teljesen érthető, hogy így érzel, abszolút jogos. De anyukádon még nagyobb teher van, mint rajtad, ezért nem megértő veled. Gondolj bele, rajtad is van bőven nyomás, ezt gondolatban duplázd meg, sőt meg is háromszorozhatod, ilyen nyomás alatt valószínűleg te is veszekednél mindenkivel.

Szörnyű helyzetben vagytok. A vírus előtt hogy oldottátok meg a dolgokat?

2021. máj. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert eddig a kényük-kedvük szerint ugráltál és most is elvárták volna. Ha meg voltál olyan hülye, hogy be add a derekad és magadat (ismételten) a legutolsó helyre soroltad, minden mást, mindenki mást előre mit vársz?

Te szülted a gyereket? Te vállaltál minden felelősséget? Nem? Akkor nem a te dolgod! Szép dolog, hogy segítesz, de ez már bőven nem a segítség szint...

2021. máj. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Soha sem tennek a gyerekemre ekkora tehert. Segitessz, oke. De eld a sajat életed is. Mi lesz majd ha elkoltozol?
2021. máj. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Amint teheted, költözz el! Mégpedig azért, mert soha nem fogják elismerni, amit a család ért teszel, ha most így viselkednek veled. Ha mindig meg akarsz felelni nekik, elvállalod ami nem is a te feladatod, akkor tönkre fog menni a saját életed, elveszted a párod, egyszerűen megy az életed a levesbe, és még te leszel a rossz, ha nem tapsikolsz is hozzá. A testvéreid problémáját a szüleidnek kell megoldani. Vannak otthonok, házi ápolás.
2021. máj. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Költözz el! NEM te vállaltál be két beteg gyereket, nem a te dolgod őket pesztrálni és gondozni.


Oldják meg a szüleid, ők akartak annyira még kettőt utánad.

2021. máj. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 1Léna ***** válasza:

Nehéz helyzetben van az egész család. Nagyszerű lány, és jó testvér vagy. Áldás vagy a családod számára.

A problémádat és a fájdalmadat megértem.

Tartsatok egy családi megbeszélést. Újra kell tervezni a családi feladatmegosztást, hogy a te életed is teret kapjon.

2021. máj. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!