Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A legutóbbi témában már...

A legutóbbi témában már segítségemre voltatok, úgyhogy most is Hozzátok fordulok családjogi témában: mit lehet tenni, ha a velem egy háztartásban élők zsarolnak és vernek (engem meg a kis kétévesem)?

Figyelt kérdés

Mi a járható út ebben az esetben jogilag: élettársam magunkra hagyott a gyerekemmel, ezért visszaköltöztem a szüleimhez, akik viszont mindkettőnket vernek, persze ügyelve arra, hogy ne maradjon nyolc napon túl nyoma.

Az örökségemből kiforgattak, épp azt intézem, hogy legalább a lakásom visszakapjam törvényes úton. De erre a zsarolós, pofozós és lökdösődős dologra nem tudok mit lépni. Terror az életem. Már pénzt is követelnek, amióta dolgozom, hogy náluk lakhassak. Nem kérnek, követelnek. Valakinek ötlete?


2010. aug. 24. 14:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Költözz, ha tudsz. Remélem keresel annyit, hogy meg tudod oldani. Minden követ mozgass meg, hogy el tudj költözni.
2010. aug. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szia! Jézusom. Menj albérletbe a gyerekeddel együtt, gondolom ha dolgozol akkor ki fogja futni a lakbért! Istenit, de miért bántanak, nameg egy 2 éves gyereket???? Albérletből is tudod intézni a lakás dolgot.
2010. aug. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
sajnálom hogy a saját családod ilyen. költözz valamerre. esetleg más rokonhoz akinek fizetsz szállásdíjat. vagy fordulj anyaotthonhoz, hátha ők tudnak segíteni.
2010. aug. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem keresek annyit, hogy az albérlet kijöjjön, egyelőre. De már keresek mellékállást. A bosszantó az, hogy jól sejtem, hogy a jog addig nem tehet semmit, amíg vér nem folyik?
2010. aug. 24. 14:53
 5/18 anonim ***** válasza:
Szia! Először is sajnálom, hogy ilyen körülmények között kell élned, felháborító a szülők viselkedése... másrészt én nem ajánlanám, hogy ott maradj, albérlet, ismerősök, vagy akár szociális családsegítők segítségét is igénybe venném, de sem magam, sem a gyerekem nem tenném ki ilyen terrornak. Mindenképpen szabaduljatok el onnan, próbálj meg minden segítséget (jó értelemben) kihasználni. Egyébként a 8 napon belül gyógyuló sebek is kell, hogy látszódjanak, vetess róluk látleletet, és fel tudod őket jelenteni.
2010. aug. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Keresd fel a Családsegítőt, úgy hallottam, abban is tudnak segíteni, hogy találj albérletet. Ne hagyd, hogy terrorizáljanak, főleg ne hagyd, hogy a kisgyereked rettegésben éljen!
2010. aug. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg anyaotthonok, ez nem hülyeség, ott biztosan befogadnak. GYES-t gondolom kapsz még, azzal együtt sem futná az albérlet? :( Nagyon sajnállak. Miért bántanak téged?
2010. aug. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
nincs esetleg más rokonod vagy olyan barátod aki "befogadna" titeket pár hétre? és közben keresd fel a családsegítőt. ők segítenek mindenképpen ha még nem folyik vér, akkor is. szörnyű, hogy ilyen emberek is vannak még mint a szüleid. esetleg a gyerek apja? nem tud addig segíteni rajtatok? legalább pár hétig ott lakni, vagy az albérlet első hónapjába besegíteni? ilyenkor muszáj segítséget kérni.... nagyon sajnállak titeket, remélem sok kitartásod lesz!
2010. aug. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
anyaotthon? amíg nem teremtesz ismét biztonságos körülményeket... más ötletem hirtelen nincs.
2010. aug. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mi az hogy a jog nem ved meg egy ket eves gyereket, veres es terror ellen? Jarj utana, koltozz ki, nem csak hogy Te, de a gyermeked nem erdemli meg. Te vagy az anyja, neked kell megvedened.
2010. aug. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!