Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megvennénk és felújítanánk a...

Megvennénk és felújítanánk a szülői házat. Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés
Szüleink falun laknak egy elég nagy házban, volna hely bőven számunkra is. Két testvérem épített, nem valószínű, hogy igényt tartanának a házra, így arra gondoltunk, hogy kifiztenénk a részüket és felújítanánk a házat. Mi ennek a menete? Ár megbeszélés alapján, vagy hívni kell valakit, aki felbecsüli az árát? Igazából nem is tudom, hogyan hozakodjak elő a témával, akik hasonló helyzetbe vannak, hogy jártak el?
2021. máj. 29. 09:38
1 2
 1/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
87%

Először a szüleiddel kell megbeszélned, hogy egyáltalán megtűrnének-e titeket maguk mellett. Sok idős van úgy már vele, hogy hozzászokott a kis nyugis életéhez, nem adná azt fel, nem akarja felújítani a házát vagy átruházni a tulajdonjogot másra. Ha támogatnak a szüleid, akkor utána összehívod a családot, erre például tökéletes egy karácsonyi vagy szülinapi ünnepség. Felhozod a témát, hogy a pároddal úgy döntöttetek és a szüleitek támogatnak abban benneteket, hogy odaköltözzetek, felújítsátok a házukat, ott lakjatok és időskorukban gondoskodsz majd a szülőkről(!), cserébe kifizetjük a ház rátok eső részét és kvázi mi örököljük a házat.

Ugyanis jó bulinak tűnhet ez most, hogy a szüleid még fiatalok, tudnak segíteni a gyereknevelésben, takarításban, de idővel megöregszenek, gondoskodni kell róluk, akár 24 órás felügyeletet is igényelni fognak, ami embert próbáló feladat. Az ott lakó rokonnak ekkor szokott kiborulni a bili és elkezdi szidni a többit. Gondold át ezt!

Azt tudnod kell, hogy ilyenkor azért a szülők nevére illik haszonélvezeti jogot bejegyezni. Vagy végrendeletet írni.


"Ár megbeszélés alapján, vagy hívni kell valakit"


Megegyezés kérdése. Mármint az, hogy megegyeztek egy árban vagy az is lehet, hogy valamelyikőtök ragaszkodni fog egy értékbecsléshez.

2021. máj. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
És a szüleid akkor rátok iratják az egész házat, mindkettőtökre? Mert okos ember nem tesz pénzt olyan házba, ami nem az övé hivatalosan is.
2021. máj. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hogy gondoskodni fogok a szüleimről, ha szükségük lesz rá, az nekem egyértelmű. Gondolom igen, ránk iratnák... Nem tudombpontosan, hogy működik ez, azért kérdeztem 🙃

Amúgy is hetente minimum két napot itt tartózkodunk, úgy érzem, valahogy mindenki úgy tervezi, hogy mi maradunk itt. Miután összeházasodtunk, fel is ajánlották, de akkor a párom nem akarta, lakást szeretett volna a városban. Később belátta, hogy mégiscsak jobb volna mindenkinek falun.

2021. máj. 29. 10:14
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Egyáltalán eladó a ház?
2021. máj. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy szerintem, ha ti a szüleidről életük végéig gondoskodni fogtok majd, (és ezt írásban is rögzítitek ügyvéd előtt), akkor nem hiszem, hogy ki kellene fizetni a tesókat a házból. Azért ez elég sarkalatos pontja a dolognak.

Amikor pl. eltartásit köt valaki a szülőjével, akkor sem fizetgeti ki előtte a testvéreit.

Szerintem felmerülnek itt kérdések, nagyon beszéljétek át.

2021. máj. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

"Miután összeházasodtunk, fel is ajánlották"


Akkor ezt említve vetném föl a témát a szülőkkel. Mondjátok meg nekik, hogy nem annyira vált be a városi lakás, és hogy gondolkoztok azon, amit ők javasoltak az elején, hogy ide költözzetek, mit gondolnak róla. Ha azt mondják, hogy oké, akkor lehet tovább kérdezni hogy fel is újítanátok a házat, hogy lehetne ezt jól stb. (Jogilag az fontos, hogy végül ne az legyen, hogy ti vagytok a tulajok, a szülők meg a haszonélvezők az egész házra, mert akkor egy esetleges nézeteltérés esetén teljesen ki is rakhatnak titeket.)


Azért én utána is néznék az együttlakás témának, mert ez sokszor nehézségekkel jár. Lehet jól csinálni, de érdemes mások tapasztalatait elolvasni előre, hogy milyen szabályokat érdemes lefektetni.

2021. máj. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Én azt nem értem, hogy mit akarsz kifizetni a tesóknak, amikor a szüleid élnek és övék a ház? A tesóidnak semmi köze hozzá.
2021. máj. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

Kössetek eltartásit, és akkor ezzel a tesók is ki vannak fizetve. (Ti gondozzátok majd az idős szülőket, ti látjátok el őket anyagilag is, a testvéreknek nem lesz semmilyen kötelezettsége, ennek fejében tiétek a ház.)

Itt már bele lehet kombinálni, hogy most kerüljön a nevetekre.

Ügyvédi segítséget kérj mindenképp.

2021. máj. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
7- el értek egyet. Elvben ez aranyos, de a szüleid így tulajdonjog nélkul maradnának. A penz a tesókhoz menne, így ndkem ez furcsa. De inkabb keress egy ügyvédet.
2021. máj. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon hülyék lennétek..

Ha vásárlásról van szó, akkor kifizetitek a kért összeget, ők meg vesznek egy kisebbet az árából. Ez nem örökség, hiszen élnek, csak a haláluk után kell osztozni a testvéreiddel.

Ki tudtok tulajdonrészt vásárolni, lehet eltartásit kötni, ha a tulajdonjog nem cserél gazdát, akkor viszont minden felújításról meg kell tartani a számlát, hiszen ezzel az ingatlan értékét növelitek, és öröklésnél nagyot bukhattok ezen.

Ezt mindenképpen át kell beszélni a családdal, és ügyvéddel!

2021. máj. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!