Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megérett a nővérem egy fejmosá...

Megérett a nővérem egy fejmosásra, vagy hagyjam hogy csalódjon és legyek "jó testvér" akire számíthat?

Figyelt kérdés

Nővérem 6 év együttélés után összeházasodott az élettársával, ám a 2. házassági évforduló előtt elváltak. A volt főnökével kerültek kapcsolatba, sokszor szakítottak és kibékültek. Legutóbb összeköltöztek, de alig bírták 3-4 hétig, szakítottak.

Múlthéten nővérem szabadságon volt, a 7 napból 4 nap anyuék vigyáztak a kislányra. (4 éves a lány)

Nem érdekelte hogy a lányával kellene lennie (mert amúgy is hanyagolja), inkább a pasijának könyörgött hogy béküljenek ki, vagy épp otthon sírdogált.

Vagy dolgozik, vagy valami mást csinál, ritkán van ideje a lányára. Ha a kislány beteg, anyu vigyáz rá (munkanélküli, volt munkája 2 hétig, a kislány lebetegedett, és anyunak fel kellett mondania, hogy a kislányra tudjon vigyázni). Ha tesóm nem ér rá, a kislány anyuéknál van.

Nővérem egy alkalommal szemtanúja volt, hogy a kislány sírdogál, mert fáj a hasa (2 nap múlva orvoshoz kellett vinni, mert megbetegedett), persze szerinte ez csak hiszti volt. Anyu meg akarta vigasztalni, erre nővérem lecseszte, hogy nem kell elkényeztetni, meg hogy anyuék nem tudják következetesen nevelni a gyereket, meg hogy ő milyen rossz szülő, mert nekem is mennyi mindent megengedett. Erre apu (ő nővéremnek csak nevelőapja) beszólt neki, hogy nem más ágyába kéne hemperegni, hanem a gyerekével törődni, eléggé megviselte a válás, meg hogy mind2 szülőjének hol van partnere, hol nincs.

Erre nővérem annyira megbántotta őket, hogy egész este sírt anyu, apu is maga alatt volt.

Legszívesebben beszóltam volna neki, hogy miért passzolja le mindig a gyereket, ha szerinte anyuék csak elrontják? A volt anyósával is összeveszett, arra sem bízza a kislányt, mindig csak anyu.

Anyu örül, hogy ennyit lehet az unokájával, de rosszul esett neki, hogy azt kapja cserébe azért hogy lehet rá mindig számítani, hogy a nagyobbik lánya elhordja minden alkoholistának (anyu max 1 pohár vörösbort iszik, mert vérszegény, többet soha), meg hogy milyen rossz szülő, mert nem kell mindent ráhagyni a gyerekre.

Nem szóltam semmit, de úgy érzem igazán fel kéne ébreszteni a nővéremet. Látszik, hogy neki is és a volt férjének is csak nyűg a gyerek, mindig anyuhoz odaviszik, hogy ő biztos mindig ráér.

Anyu ne menjen se dolgozni, se nyaralni, ne menjen sehová, mert bármikor jöhet a kislány.

Anyuék is látják, hogy nővérem "szerelmes", ezért minden dolgát hátrébb helyezi. A férfi részéről meg úgy tűnik, hogy kell neki egy ágyas, és nővérem épp megfelelő.

Én eddig dolgoztam, 1,5 múlva főiskola, nem tudom a kislányt pátyolgatni, sőt nem is az én, vagy anyu dolga lenne.


Szerintetek szólnom kéne neki? Elegem van, hogy anyut elhordja mindennek, de ha segítségre van szüksége, akkor jön. Anyuék semmit nem várnak viszonzásképp, csak némi szülői tiszteletet.


2010. aug. 26. 12:48
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Persze nem azzal van a bajom, hogy válás után próbálja összeszedni magát, hanem hogy a férfi az életében miért fontosabb mint a gyereke?


Én mikor apu elmondta a véleményét, nővérem csak annyit reagált rá, hogy "sok gyerek nő fel így, hogy elválnak a szülei, és a szülőknek sokszor nem jön össze egy újabb kapcsolat".

De ez nem mentség, nem ezzel kéne takaróznia, nem? Érzi a gyerek is, hogy el van hanyagolva.

2010. aug. 26. 12:53
 2/20 anonim ***** válasza:
sz.tem beszélgess el vele, de a reakciói alapján nem fog ez sem rá hatni!
2010. aug. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha a nővéred a szüleire nem hallgat, akkor rád sem fog. :-( Neki kell rájönnie arra, hogy mit művel a gyerekével. Persze amikor anyukádat fogja anyának hívni a baba, akkor majd megint ti lesztek a hibásak.

2010. aug. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem mondd azt neki, hogy talán jobb helyen lenne az apjánál az a gyerek, mert láthatóan nem minden anya képes a gyereknevelésre. Na ha ettől nem kap észbe, akkor semmitől sem.
2010. aug. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Azért 4 évesen már nem anyut hívja az anyjának. Csak sokszor sír, hogy "mikor jön már anya?"... Nem akar oviba menni, az anyjával szeretne lenni.

Ma is anyu megy a gyerekért, mert nővérem "dolgozik".

Ilyenkor este 7kor jön a gyerekért.


Volt már olyan, hogy azt mondta 1-2 órát kéne vigyázni a kislányra, reggel 8kor idehozta (hétvégén) és este 9kor anyu vitte haza a kislányt, mert nővérem telefonált hogy "észre se vettem hogy így elszaladt az idő!"

2010. aug. 26. 13:12
 6/20 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos a nők 70%-a abszolút társfüggő és kapcsolatorientált, ezzel csak ilyen esetekben van gond például, mint a tiéd. A természetes metúdus ugyanis az, hogy miután egy nőnek gyermeke születik, a család a legfontosabb számára, de legalábbis előrébb áll a gyerek, mint a férfi. És jobbik esetben ezt a férfinak is így kellene gondolnia. Bár lehet, hogy a nővérednek csak válás utáni depressziója van, az mindenesetre senkinek sem segít, hogyha szó nélkül tűritek a hülyeségeit, legkevésbé az ebben a helyzetben legérzékenyebb félnek, a kislányának. Tapintatos, de határozott módon kellene vele beszélgetni erről egy olyan személynek, akire valamelyest hallgat. Szerintem, ha vagytok olyan kapcsolatban, te is nyugodtan megteheted, bár nem tudom, mennyire tart téged érettnek ehhez. Legjobb lenne, ha anyukád beszélne vele erről, mert az nem állapot, hogy az ő gondjai miatt mindenki felrúgja az életét, de megbántani sem kell, mert nyilvánvalóan kellemetlen időszak ez az életében. Beszéljetek vele!!
2010. aug. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Az apja sem foglalkozik vele többet.

2hetente hétvégén elviszi. Péntek este jön érte, szombaton együtt vannak, majd vasárnap délelőtt már hozza is hozzánk, hogy neki dolga van.

2010. aug. 26. 13:14
 8/20 A kérdező kommentje:
Már majdnem 3 éve elváltak.
2010. aug. 26. 13:15
 9/20 anonim ***** válasza:
Hát, akkor meg simán olvass be neki. Te milyen idős vagy? Mármint gondolom nem 16 éves, mert akkor simán leoszt, hogy ne szólj bele, de ha idősebb, akkor nyugodtan.
2010. aug. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ő 30, én 20.
2010. aug. 26. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!