Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy házasságban csak kötelezet...

Egy házasságban csak kötelezettségeink vannak jogaink nincsenek(anyagi szempontból)?

Figyelt kérdés
Azért tettem fel így a kérdést, mert a férjem hasonlóan gondolkodik. Nem rég eladta a lakást amiben laktunk, ami egyébként az ő tulajdona volt, de az átalakításokban én is részt vettem. Az új lakáshoz némi hitelt is vett fel, én lettem a kezestárs és úgy gondolja, hogy együtt fogjuk majd visszafizetni. De a nevemre nem íratott semmit. A lakás 100 %-ban az övé lett. A későbbiekben is lesznek majd átalakítások a lakásban amit szintén közösen fogunk elvégezni. Ezt így igazságtalannak tartom. Szerinte közös a pénzünk, de akkor a lakás miért csak az ő tulajdona és nekem miért kötelességem költeni az ő lakására.
2021. júl. 19. 08:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/94 anonim ***** válasza:
91%
Hülye vagy ha ebbe belemész. A férjed egyértelműen csak kihasznál. Remélem gyereket azért nem szülsz egy ilyen tuskónak. Egyébként a nevedre szóló számlákkal igazolni tudod, hogy mennyit költöttél rá.
2021. júl. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/94 anonim ***** válasza:
93%

Ezt az előtt kellett volna vele megbeszélned mielőtt aláírod a szerződést. Volt szó erről? Mit mondott?


Ne legyen így, de szerintem kihasználja, hogy felújít amikor eléri a célját akkor kifog tenni.

2021. júl. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/94 anonim ***** válasza:
93%
És miért lettél kezestárs? Hisz nyilván tudtad hogy semmibe vesz.
2021. júl. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/94 anonim ***** válasza:
89%

Általánosan: Teljesen mindegy, kinek a nevén van, ha házasság alatt szerzett a vagyon, akkor közös.

A ti esetetek már neccesebb, mert váláskor a férjed mondhatja, hogy házasság előtti különvagyonból vásárolta az ingatlant. Ebben az esetben sincs veszve a dolog részedről: ha a nevedre szóló számlákkal igazolod a felújításra költött pénzt, azt váláskor követelheted. Tegyük fel, hogy az ingatlan 20 millió, amiből 10-et az eladásból fizetett, a maradék 10-et pedig közösen fizetitek hitelből. Váláskor követelheted a második fél felét, vagyis 5-öt.

Viszont a legtisztább dolog az lenne, ha írnátok róla egy szerződést, vagy rád íratná a felét. Ha szerinte közös amúgy is, akkor nem lenne értelme annak, hogy nem megy bele.

2021. júl. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/94 A kérdező kommentje:
Hitelt nem vettünk fel sokat csak 1,5 millió forintot. Ezért nem is szeretnék én sok tulajdonrészt csak egy minimálisat hiszen még úgyis fogok költeni arra a lakásra ha együtt maradunk. Egyébként minden számla az ő nevén van, én csak beleadtam minden átalakításba a fele összeget.
2021. júl. 19. 09:06
 6/94 anonim ***** válasza:
84%
2021. júl. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/94 anonim ***** válasza:
86%
Juj ez hatalmas butaság volt, kezesnek lenned. Ha nem fizetné a hitelt, rajtad fogják behajtani. Én egy haszonélvezetit azért kértem volna. De kezesnek még apámnak se mennék el, senkinek. Hülyének néz téged, ki fog rakni ha majd nem kellesz neki. Gyereket nehogy szülj neki.
2021. júl. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/94 anonim ***** válasza:
91%

"Hitelt nem vettünk fel sokat csak 1,5 millió forintot."

Akkor ez esetben kalkuláljátok ki, hogy te mennyit költöttél rá és várhatóan mennyit fogsz még. Számoljátok ki, az hány százalék és azt írassa rád. Ha nem tudod ezt vele megbeszélni, akkor az egy hatalmas jel arra, hogy csak kihasznál.

2021. júl. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/94 anonim ***** válasza:
92%
bocs hogy belekotyogok, de hogy lehetsz te a kezese? a házastársa vagy, vagyonközösséget alkottok.
2021. júl. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/94 anonim ***** válasza:
86%

#7: Haszonélvezet? SOHA!

Ha elválnak, a férj költözhetne ki a saját tulajdonú lakásából, és be se tehetné oda a lábát, amíg a nő él!


Viszont a ház értékétől függően egy minimális tulajdonrész illő volna. Konkrétan annak a fele, amennyibe a felújítás értéknövelő része került, illetve a felvett hitel fele.

Vagy erről írni egy külön megállapodást. És akkor ha neadjisten válásra kerül a sor, akkor megkapod, amit belefektettél.

2021. júl. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!