Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek 21 évesen sajnálat...

Szerintetek 21 évesen sajnálatos hogy még a szüleimmel élek?

Figyelt kérdés

Nincs párom, jelenleg még nem is dolgozok. Most kezdem majd az érettségit, ez lesz az utolsó évem.

Amiben tudok besegítek otthon, mosogatok, főzök de jelenleg még mem tudok beleadni a családi kasszába. Már tudom hol fogok dolgozni, de addig még van 1 év. Úgy érzem a szüleim nyakán lógok.

Persze nem mondják, de tudom hogy 21 évesen már nem itt kéne tartani.


2021. aug. 27. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Na, hány 21 éves jut még mára ilyen kérdéssel?
2021. aug. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem az a ciki, ha a felnott gyerek otthon lakik, hanem az, ha nem dolgozik, nem is tanul, nem segit semmiben es csak ugy lezeng celtalanul.

Ez a problema, nem az, ha valaki otthon lakik.

2021. aug. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg tanulsz, addig semmi gond. Ha dolgozol, és jól megvagy a szüleiddel, akkor sem kell elköltözni. Legfeljebb beszállsz a rezsibe, vagy időnként bevásárolsz a saját pénzeden.
2021. aug. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

amit a kettes írt.

mindegy mi miatt, milyen szinten, de még mindig tanulsz. Amíg tanulsz és nem tudsz dolgozni miből kéne elköltöznöd?

Nagyon sokan vagyunk akik egyetem alatt még mindig otthon lakunk a szülökkel, vagy kollégiumban (ha esetleg másik városban tanulunk tovább) de anyagilag még mindig tőlük függünk.

Szerintem az elköltözésnek nem kortól függőnek kell lennie, hanem anyagi függetlenségtől. Hogy költözzön el egy gyerek (és hogy akarhatn áegy szülő hogy elköltözzön a gyerek) ha nem tudja fenntarrani magát?

És amit leírsz az alapján nem arról van szó hogy szarsz mindenbe és nincs kedved dolgozni ezért még a szüleid nyakán lógsz. Ha tanulsz akkor természetes hogy otthon laksz a szüleiddel.

22 éves koromig én is a szüleimmel laktam, utána az ő vidékre költözésük miatt kezdtem egyedül élni, de mivel még tanultam egyetemen és nem tudtam teljes munkaidőben dolgozni ezért anyagilag tőlük függtem (amiért hálás vagyok hogy tudtak támogatni).


Van célod, vannak terveid, van egy jövőképed, amiért éppen dolgozol. Ha ez a dolgozás jelenleg azt jelenti hogy még suliba jársz és készülsz az érettségire, akkor ez tökéletes, és jó után haladsz. NE szégyenkezz e miatt.

2021. aug. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
98%
Egyáltalán nem ciki, ha besegítesz otthon.
2021. aug. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Tartsd fenn magad havi nettó 150-180ból. Könnyű ezt mondani bárkinek....
2021. aug. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Még a középiskolát sem fejezted be, honnan is lehetne kereted rá, hogy elköltözz?

Leérettségizel, dolgozol, spórolsz lehetőleg bérleti díjra+kaucióra valót, majd utána visszatérhetsz a kérdésre. Most még teljesen felesleges ezen izgulnod, elvégre nem csak úgy vagy céltalanul, hanem tanulsz és kiveszed a részed a házimunkából is.

2021. aug. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Ez csak rátok tartozik.
2021. aug. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 vagyok, szintén a szüleimmel. Ahhoz hogy albérletbe tudjak menni, minimum fél évet kéne itthon lennem és dolgoznom(jelenleg tanulok), mivel nem állunk túl jól anyagilag. Szóval nem, nem gáz.
2021. aug. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

NEM.

Senkire sem tartozik. Én idősebb vagyok nálad, van párom az is sőt bátyám is otthon él. Akinek nem tetszik leszarom.

2021. aug. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!