Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy legyek jóban a mostoha...

Hogy legyek jóban a mostoha lányaimmal?

Figyelt kérdés

Röviden: férjemnek az első házasságából van két lanya, 18 éves és egy 21 éves. Mi nekünk is már van egy kislanyunk és úton van a második gyerkőc is. Volt egy időszak mikor megismertem őket, hogy jóban voltam velük. Rendszeresen jártak hozzank, de valahogy mindig vita alakult ki. Mindig szapultak az apjukat, lehordtak a sárga földig hogy milyen rossz apa szb(egyáltalán nem így van, tudjuk az éremnek 2 oldala van, nagyon türelmes szorgos típus.) én erre besokaltam, és elmagyaráztam nekik hogy erre nincs szükségünk, ha a haragot és a feszültséget képesek mindig generálni akkor hagyjunk egymásnak békén. Azóta tart ez az állapot, mivel az apjuk is elmagyarázta nekik hogy erre semmi szükség ninsc(mármint hogy mindig szapuljak, hol ot hol engem is már a vége fele, mindenbe bele szóltak, semmi nem volt nekik jó) így se vele nem hajlandóak beszelni sem velem. Ez van már több mint egy éve. Én kb 10 hónapja felkerestem mindkettőjüket, de továbbra sem hajlandóak velünk beszelni mert ok végig lettek sértve. Én próbálok tini fejjel gondolkodni, hogy mi a bajuk, de sose bántottam őket egy rossz szóval sem, ha szóltak segítettem nekik, együtt főztünk, sőt én tanítottam meg nekik több receptet is mert idézem “anya nem szeret főzni te meg finomakat csinálsz nagyon, főzzünk együtt mert jól érzem magam”. Mindig szépen beszéltem velük, mikor felhúzták az agyam a sok kibeszelo showal akkor is normálisan elmondtam nekik, nincs szükség erre és fejezzék be, elég nagyok már ahhoz hogy megértsék ezt a kapcsolatot.

Tudom kicsit össze vissza, de szeretném ha jóban lehetnek velük, meg ha az apjuk nem is akar feléjük így nyitni, mert mindig balheztak. Vagy esetleg jó ötlet ez? Hagyjam őket a fenébe, és ha egyszer úgy döntenek akkor úgyis jelentkeznek? Sajnálom igazából hogy ez lett, de tényleg mindig a “harc” ment, mert semmi nem volt jó.. valaki járt már hasonló cipőben ?


2022. febr. 27. 21:54
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
62%

"én erre besokaltam, és elmagyaráztam nekik hogy erre nincs szükségünk, ha a haragot és a feszültséget képesek mindig generálni akkor hagyjunk egymásnak békén."

Itt szúrtad el.

Nem az érdekelt, hogy mi a bajuk, és hogy lehetne megoldani, hanem elutasítottad őket.

2022. febr. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
82%

Minek akarsz mindenáron jóban lenni? A kutyának nem hiányzik ez a kapcsolat! Neked nincs jobb dolgod? Van saját gyereked!

(A stílusod megjegyzem olyan éretlen, mintha magad is 16 éves lennél!)

2022. febr. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

1,2 többször is megkérdeztük, a válasz mindig a semmi volt. Állandó kérdés volt és mindig ez volt az állandó válasz..

és baj ha érdekelne? Van jobb is de gondoltam megér egy próbát. A stílusommal sose volt baja senkinek képzeld el, nem értem ismeretlenül minek állsz belém. Nem ez volt a kérdés és választ sem tudtál adni csak kérdéseket teszed fel oktalanul🤫 úgyhogy gorgess tovább nem kötelező ide büffenteni

2022. febr. 27. 22:11
 4/41 anonim ***** válasza:
94%

Én jóban vagyok a "mostohámmal" pedig 20 múltam, amikor megismertem. Nem sűrűn vagyok náluk a távolság miatt, de nyáron egy hetet náluk vagyok a kistesóim miatt.

Engem anyám hangolt apám ellen, a második feleségével nem csíptük egymást, de mindenki változott.

Ne erőltesd, pláne ha az apjuk nem is akarja.

Nálunk nem volt gond, mostohaanyám támogatta, hogy vegye fel velem a kapcsolatot, egy próbát megér, akkor már meg volt az első közös gyerek, és úgy volt vele, hogy akárhogy is, de féltesók vagyunk.

2022. febr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
90%
Mondd meg nekik, hogy sajnálod, hogy elragadtattad magad, de dühös voltál és nem úgy gondoltad. Te mindig szeretettel fogod várni őket, ha esetleg meggondolják magukat és szeretnének újra jóban lenni. Te nagyon szeretnéd, ha jóban lennétek. Mást nem tehetsz, rajtuk áll. Felnőtt emberek már.
2022. febr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a két hasznos választ.

Sajnos itt is az van hogy az exe eléggé az apjuk ellen hangolja őket, meg persze ellenem is. Egyszer azt mondjak hogy anya örül ha mi ide járunk és jóban vagyunk utána meg azt hogy anya amúgy nem is szereti ha itt vagyunk, meg apát ő is szapulja stb. Én már elveszítettem sokszor a fonalat.

Az üzenetben ez állt, hogy sajnálom ha esetleg sértő volt számukra amiket mondtunk, nem akarunk vitat és nem akarunk haragot, de a válasz annyi volt hogy ok szerintük semmit nem hibáztak, az anyjuk mellett állnak és kész. Úgyhogy lehet esélyünk sincs pláne nem nekem, hiába voltunk valamikor jóban. Pedig jó lenne tudni miujsag van velük, de nem is ismerőseim, letoroltek.

2022. febr. 27. 22:44
 7/41 anonim ***** válasza:
92%
Ennél kicsit több infó kéne mert semmi konkrétumot nem írtál. Eddig azt tudjuk hogy egykor jóban voltatok, “valahogy mindig vita alakult ki”, “mindenbe” beleszóltak, “semmi” nem volt jó és azt mondták hogy az apjuk rossz apa. Ez nagyjából mindent jelenthet. A vita nem alakul ki magától, ki vitatkozott, miről, milyen stílusban, ki kezdte, a másik hogyan folytatta? Mibe szóltak bele, mi nem volt jó? Mikor, milyen indoklással, milyen témában állították hogy rossz apa? Nem hiszem hogy csak besétáltak az ajtón, “szia apu, rossz apa voltál” és kimentek. Milyen egyéb események történtek az életükben, a ti kapcsolatotokban amik befolyásolhatták a viszonyotokat, megtudhattak valamit, sérelem érte őket, új környezetbe kerültek?
2022. febr. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
85%

Én nem keresném őket. Te még csak vér szerinti rokonuk sem vagy. Ha jól értem, az apjuk sem keresi őket. Meg ők sem az apjukat.

Szeressétek a közös gyerekeiteket, velük pedig ne foglalkozzatok. Ha az apjuk akar valamit, majd lép. Ha ők akarnak valamit, akkor ők nyitnak. Ha senki nem nyit, akkor garantált otthon nálatok a béke. :-)))

2022. febr. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
63%
Muszáj volt gyerekes pasival összejönni? Gondolhattad, hogy ez lesz. Amúgy biztos szarul esik nekik, hogy az apjuk az új családdal foglalkozik, miközben még ők is jóformán gyerekek. Ráadásul ha az apjuk nem is próbál békülni, akkor szerinted tényleg jó apa? Most őszintén. K.rvára szeretheti a lányait.
2022. febr. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
59%
"exe eléggé az apjuk ellen hangolja őket, meg persze ellenem is." ez az esetek kilencven százalékában nem igaz, csak könnyebb az exre mutogatni. (amúgy tudnának két gyakorlatilag felnőtt nőt bárki ellen hangolni?) Ez a "gyerekek " saját érzései felétek, csak ugye könnyebb bűnbakot keresni, mint azt mondani hogy ez van, mi csesztünk el valamit.
2022. febr. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!