Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista-gyógyszeres...

Alkoholista-gyógyszeres gyerekkor után soha nem lesz normális életem? Soha nem fogom elfelejteni?

Figyelt kérdés

Apam alkoholista ,anyam gyogyszerezi magat.

Kb 6 eves korom ota magamra mostam a ruhaim, fott etel soha nem volt. Apa mindig reszeg volt, anya meg bevolt gyogyszerezve es napokig aludt. Nekik soha nem kellett volna ossze alniuk, sose szabadott volna nekik gyerek. Vannak nagyon megalazo emlekeim, meg sajnalom is oket hogy ilyenek lettek. Nem tudom valaha feltudom e ezt dolgozni, vagy orokke ilyen lelki beteg leszek.

Soha nem fogom ezeket elfelejteni? Egy reszem orokke boldogtalan lesz?


2022. márc. 15. 20:38
1 2
 1/11 anonim válasza:
90%
Azt magadnak kell eldöntened, hogy tudsz e felejteni. Lehet érzel némi haragot, de lehet a kulcs a megbocsátás. Talán akkor azt tudod majd mondani, hogy innentől új lapot kezdek és máshogy nézek a világra.
2022. márc. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem lehet, de fontos lenne hogy egy pszichiáterrel beszélj aki átsegít ezen a korszakodon.
2022. márc. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp fordulj pszichológushoz! Hasonló helyzetem volt nekem is, az idő oldotta meg végül. 20-30 év távlatából már nem bánt ahogy felnőttem.
2022. márc. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudott erről valaki a környezetedben?
2022. márc. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet normális életed még.
2022. márc. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem haragszom rajuk.....csak nem tudom feldolgozni azt hogy ilyenek.
2022. márc. 15. 21:18
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnalom oket
2022. márc. 15. 21:18
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Járj pszichológushoz, azt direkt erre találták ki. Nem épp olcsó dolog, de sokat tud segíteni. A fontos az, hogy őszinte legyél vele és vedd komolyan a folyamatot. A pszichológus nem olyan, mint az orvos, hogy csak bemész, felír valamit, azt beszeded és meggyógyulsz. A pszichológusnál neked is bele kell tenned a munkát a dologba. Lehet normális életed, csak dolgozni kell érte.
2022. márc. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is pszichológus.

Hidd el, aki úgy megy el oda, hogy "nekem semmi problémám nincs" még annak is sokat segít legalább 1-2 ilyen beszélgetés.

Én ilyen ismerőst küldtem el, kételkedett is, meg azt mondta neki nincs szüksége rá.

Van másik ismerős is akinek az apja szintén alkoholista volt.

Két eset van ahogy egy gyereknek alakulhat az élete, vagy az, hogy netudja feldolgozni, őket okolja mindenért és szintén az italba menekül, vagy az, hogy rá sem bír nézni az alkoholra, és azt mondja ő a gyerekeinek nem ezt a példát akarja mutatni, hanem különb apa lesz.

Ismerős az utóbbit választotta.

2022. márc. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejteni biztosan nem fogod. De jó lenne, ha az amnéziát korlátozhatnánk. Egyszeriben megszűnnének a lelki betegségek 80%-a. :(
2022. márc. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!