Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszinte családi szeretet ez...

Őszinte családi szeretet ez tőle? Erős elgondolkodni azon, hogy? 24N

Figyelt kérdés

Apukám testvére (nő) nem mondom mindketten erős személyiségek vagyunk, viszont akit szeretek azt teljes szívemből becsülöm. Sokszor vannak összezördüléseink.

Azt tudni kell, hogy ő gyermekként nagy önállóságra kényszerült és a gyerekét is így nevelte. Engem meg anyukám egy szem gyermekként tény, hogy elkényeztetett. Ez szúrja a szemét. Felvezetésről ennyit. Szituáció, hogy megkértem múltkor is, hogy ugorjon be nekem valamiért a boltba mert ott ment el előtte. A válasza az volt, hogy emeljem fel a pici seggem és menjek el. 8km-re van a bolt, ha tömegközlekedem átszállással az nem egy perc, autóval meg benzinpénz, készüljek stb. mindegy tehát nekem evidens lett volna ha tőlem kérnek ilyet, hogy akkor én szívesen megteszem.

Minap megint kértem volna tőle tanácsot, mert ő sokkal jobban ért hozzá mint én. A végén kikanyarodtunk oda, hogy ha nekem lenne annyi problémája mint neki, de nekem semmi, és inkább kussoljak. Ezt fogalmazta meg finoman. Ez nem az első eset volt. Merthogy én egyetemre járok, most végzek és eddig csak diákmunkáim voltak nyáron. Erre is vonatkozott a beszólása. Szinte mindig kritizál.

Ez normális? Persze ő csak jót akar, de most már nem ezt érzem, hanem, hogy egy önző ember. Ezek csak egy-két kiragadott dolog volt. Megszakítanátok vele a kapcsolatot? Újabban azt érzem, hogy jobb lenne nem is tudnom felőle. Egyszer összevesztünk úgy, hogy 3 hónapig nem szóltunk egymáshoz. Aztán jött a szülinapja, így én kezdeményeztem a békét. De valahogy jó volt nem beszélni vele. Túlreagálom szerintetek?


2022. márc. 29. 11:03
1 2 3 4
 1/34 NTBS ***** válasza:
85%
Szerintem enged el. Ismered a mondást: "Két dudás egy csárdában nem fér el". Segítséget pedig ne tőle kérj.
2022. márc. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
81%

Nézd, én azt mondom, hogy ezek nem a szeretet megnyilvánulásai feléd az ő részéről. Volt hasonló rokonom (nekem anyám nővére volt). Az érdekes az, hogy kiskoromban szeretett (legalábbis úgy éreztem), és hasonló korban voltam, mint Te, amikor elkezdett így kóstolgatni, beszólogatni. Én évekig hagytam, aztán egyszer ráb...sztam a telefont, és utána 17 évig nem beszéltünk, (utána meghalt). Én csak azt sajnálom, hogy nem előbb tettem ki az életemből, jobb volt sokkal utána az életem, amikor már nem volt vele kapcsolatom.

Te meg már ki is próbáltad, hogy milyen, amikor nem része az életednek. Szerintem már tudod a döntést.

2022. márc. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
74%

Ha a lányom megkérdezné, hogy tudnék-e neki adni egy pohár vizet, és tudom, hogy mindenféle sértődés nélkül válaszolhatom azt is, hogy most légyszi tölts magadnak, akkor szívesen adok, ha épp ráérek.

Ha azt mondaná, hogy adjál már egy pohár vizet, mert úgyis épp a konyhába mész, és ha nemet mondok, akkor azt érzem rajta, hogy megsértődik, mert szerinte ennyit igazán megtehetnék, akkor azt gondolnám, hogy mégha tudném, se adnék, minek néz engem, házi cselédnek?

Kérni úgy kell, hogy elfogadd, ha nemet mondanak. Ha nem fogadod el, az nem kérés, hanem követelés, elvárás. A nagynénéd nem tartozik neked semmivel, nem fogalmazhatsz meg elvárásokat vele szemben. Ha megteszed, lehetőséget adsz rá, hogy ilyen bántó mondatokban törjenek ki az ellenérzései. Ami nyilván, hiba, de a te hozzáállásod sem helyénvaló.

Ha akarod, megszakíthatod a kapcsolatot vele, de itt nem egyértelműen ő a rossz, te az jó.

2022. márc. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
74%

Őszintén, ha nem olyan a családi berendezkedés, akkor semmi sem indokolja, hogy a nagynénédtől kérj dolgokat.


Mármint ezek a kérések, olyanok, amiket tesómnak, szülőnek mondanék, az én nagynéném már nem tartozik ebbe a kategóriába. Persze ahány ház, annyi szokás, ezért mondtam, hogy attól függ, eddig milyen szorosan éltetek egymással.


Ilyen természetű, nem azt jelenti, hogy utál, de mindenkinek meg van a maga baja. Kicsit azt érzem, hogy te is egy picit kákán a csomót, beleállós típus vagy.


Nem kell amúgy végleg megharagudni rá, meg nem köszönni, nem szóba állni vele, de ő már érzékeltette, hogy mit akar ettől a kapcsolattól. Ne zavard mindenfélével és akkor tök jól megfértek majd egymás mellett.


Ne gondolkodj végletekben.

2022. márc. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
70%

3-as, itt nem arról van szó, hanem arról, hogy folyamatosan leoltja, beszólogat, kritizálja.

(Tudom, hogy milyen, és azt is sejtem, hogy miért akkor jön ez mindig elő a másik, eddig szerető női rokon részéről, amikor fiatal-felnőtt lett az unokahúg)

2-es voltam.

2022. márc. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem bír téged, én nem erőltetném a kapcsolattartást a “kötelezőkön” felül.
2022. márc. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
84%

Biztos olyan is van, hogy a fiatal felnőtt nő boldogulása szúrja a megkeseredett nőrokon szemét.

De a kerdező leírasából, miszerint igenis be kellett volna mennie a nagynénjenek a boltba, nekem az a benyomásom, hogy túl sokat gondol arról, hogy mit kellene természetes módon megkapnia másoktól. Mondhatjuk elkényeztetettnek is.

Az állandó kritizálás tényleg gáz, de én bele tudok helyezkedni a nagynéni nézőpintjába is, mert nekem van olyan csaladtagom, aki egy csomószor vágja a fejemhez, hogy önző vagyok, vagy kritizálja más módon a segítőkészségemet, és ez kritikusabbá tesz a dolgai iránt, úgy általában rosszabbakat gondolok róla emiatt.

2022. márc. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
A kapcsolat elég szoros. Egy kisebb városban él mindkét család így heti szinten van pofavizit, és elsődleges segítségért egymáshoz fordulunk. Emiatt nehezen tudom megszakítani de tényleg jobban érezném magam. De az megnyugtató, hogy nem csak én látom ezt gázosnak.
2022. márc. 29. 11:41
 9/34 A kérdező kommentje:

7. Nem, igazságszerint itt csak egy-két esetet ragadtam ki, máskor is ilyen önző, így nem is kérdés valójában, már látom. Hiába költözöm majd el valamikor, ha a családi közös programokon ő is ott van. Szr helyzet, de megérdemelné. Van, hogy köszönés nélkül megy el, mert én épp bent vagyok a házban a többiek meg udvaron. Azoktól elköszön, én le vagyok szrva. Minek is ugye...

Múltkor is kértem, hogy álljunk meg egy 3 percre mikor egy autóban utaztunk. Húzta a száját én meg finoman közöltem vele, hogy csak nem hal bele. Na akkor mondta hogy ok de szedjem a lábam.

Hagyjuk már az ilyet, hogy ez nem érdek. 😑😑

2022. márc. 29. 11:47
 10/34 anonim ***** válasza:
73%
Tőlem is kértek ilyen kis szívességeket, és mindig az lett a vége, hogy eszük ágában se volt kifizetni, ami megvettem, biztos gondolták, nem egy nagy érték. Nálatok nem ez volt a baj? Amúgy meg azért sem szeretem, ha ilyen kis "szívességeket" tétetnek meg velem, mert nem magatehetetlen az illető, csak az látszik, hogy tényleg minden a feneked alá lett téve, és úgy gondolod, ma is jár neked a szívesség.
2022. márc. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!