Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok hivatalosan...

Hogyan tudok hivatalosan elköltözni otthonról 16 évesen?

Figyelt kérdés

Ezt találtam!

Nem szeretnék otthon maradni, elegem lett.. folyamatosan lelki terrorba vagyok, és mindenért szankciónálnak!


Suliba járok utána házimunkák... és mindent ki találnak hogy belém tudja ak kötni..


Elegem lett és nem szeretnék a nevelt szüleimmel együtt élni!

Ami otthon van az egy terror... és ezt elégeltem meg.. mielőtt bárki köpködne... annak azt javaslom lehet oda költözni!


Segítséget kérek... és nem a rosszindulatú gonosz megjegyzésekre vagyok kíváncsi!


A barátom lakóközösségébe szeretnék költözni, hárman lennénk akkor.. Mindenki rendezett életvitelt él!


Köszönöm!


Az eljárás jogi alapja*:

Csjt. 77. § (2) bek., Gyvt. 114. § g) pont, Gyer. 21. §


Hatáskör:

Városi Gyámhivatal


Illetékesség:

Lásd: Gyvt. 124. §, és 125.§ (11) bek: Ha a gyermek a gyámhivatal engedélyével a szülői házat elhagyta, ezt követően a gyámhivatal illetékességét a gyermek lakóhelye határozza meg.


Eljárás megindítására jogosult:

- 16. életévét betöltött gyermek (szülője beleegyezése nélkül is!)

- Szülői felügyeletet gyakorló szülő

- Gyermeket gondozó személy


Eljárás menete:

1. Kérelem (írásban vagy jegyzőkönyvbe mondva)

2. Meghallgatása a szülőnek - ha nem ő indította az eljárást -, a gyermeknek és annak a személynek, akihez a gyermek költözik

3. Környezettanulmány készítése ott, ahová a gyermek költözik

4. Vizsgálat: a megjelölt helyen a gyermek - gondozása, nevelése, lakhatása törvényes képviselete miképpen biztosítható

5. Határozathozatal


Ha a kérelmet a városi gyámhivatal elutasítja, de a gyermek már nem lakik otthon, az elutasító határozatban kötelezi a gyermeket, hogy költözzön haza.


Ha a szülői ház elhagyását a városi gyámhivatal engedélyezi, a határozatban meg kell állapítani, hogy a szülőnek a gondozás, nevelés kivételével a szülői felügyeleti joga és a tartási kötelezettsége továbbra is fennáll.


Ha a körülmények megváltoznak a gyámhivatal az engedélyt visszavonhatja.


2022. ápr. 24. 10:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
20%
Ha 16 elmúltál, menj be a jegyzőhöz és kérvényezd, hogy nagykorúsítsanak. Utána azt teszel, amit akarsz.
2022. ápr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 A kérdező kommentje:
Azt hogyan lehet kérni ?
2022. ápr. 24. 11:05
 3/82 anonim ***** válasza:
98%
Nem igazán értelek. Bemasoltad a vonatkozó eljárást, ergo tudod, mit kell tenned. Mi a kerdes?
2022. ápr. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
98%

"nevelt szüleimmel"

Ezen jót kacagtam :D Bocsi!


Amúgy én se értelek, ha ennyire utána jártál, akkor kezd el.

Vagy menj be tanácsért a gyámhivatalba, biztosan adnak pár tippet.

2022. ápr. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
28%
Kérj telefonon időpontot a jegyzőhöz. Majd bemész hozzá és előadod a problémádat, a terveidet és azt, hogy nagykorúsíttatni szeretnéd magad. A többiben segíteni fog.
2022. ápr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
15%
Házasodj meg, akkor egyből nagykorúsítva leszel.
2022. ápr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
36%

5!


Khm, nem létezik olyan, hogy nagykorusitas.

2022. ápr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
91%
Az hogy tanulsz, és házimunkát is csinálsz, nem terror. És mi az hogy nevelt szüleid? És nem, az nem indok a nagykorúsításra hogy összeköltöznél a csávóddal.
2022. ápr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
78%

Hm.. Én elgondolkodnék.


16 évesen elkerülni másik nevelőszülőhőz, új iskolát kezdeni a ballagás előtt.. Balgaság.


Szóval 16 évesen azért mert vannak szabályok, és házimunka (ami kérlek alap) elakarsz költőzni a bizonytalanságba..

Értem.

Szokásos tini teleregény hiszti.

2022. ápr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
76%
Majd biztos nagykorúsítani fogjak azt, akinek nem tetszik, hogy 16 évesen suliba kell járnia és házimunkát kell végeznie. Pláne úgy, hogy az épp aktuális pasikájához akar költözni, aki saját magát se tudja eltartani, nem hogy plusz egy főt.
2022. ápr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!