Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha idős...

Mit lehet tenni ha idős anyuka állandóan úgyhagyja a gázt?

Figyelt kérdés
Én nem tudok rá figyelni, dolgozom napközben. Felmondtam, egy kicsit pihentem, most megyek új munkahelyre. Ez idő alatt vettem észre, hogy 5 ből 4x úgy marad a gáz. Én erre nem tudok figyelni, csak a ház a vagyonom, pénzem nincs arra, hogy beruházzak, és albérletre se. Csakhát eddig este aludni jártam haza, kutyát nem zavart.
2022. máj. 2. 10:03
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Nem lep meg mert a villanyszámla eddig is az egekben (hetvégente vettem észre reggel, hogy egész éjjel ment) csöpögő csap sem újdonság. De ezt még kinyögöm, viszont ha felrobban a ház, akkor nem tudok mit tenni.
2022. máj. 2. 10:05
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Demens az anyuka? Tiltsd meg neki, hogy gázt használjon. Én elzárnám a főcsapot is mikor elmegyek.
2022. máj. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
18%

ha égve hagyja, azon kívül, hogy magas a fogyasztás, semmi bajotok nem lesz.

Ha nem ég, de jön a gáz, akkor meg arról nem ő tehet, csináltasd meg a tűzhelyt.

2022. máj. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%
Én édesapám is csinált marhaságokat, mikor már nem tudta, hogy mit csinál sokszor, hiába mondtuk el neki, hogy mit szabad és mit nem, elfelejtette és teljesen össze-vissza viselkedett, nem nagyon lehetett kontrollálni, rosszabb volt a helyzet mint egy kisgyerekkel. Nem is lett jó vége a dolognak. Ha erről van szó, egész napos felügyelet kell mellé, mert hamar meglehet a baj.
2022. máj. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Úristen4 megijsztesz. Igen, a villanynál nagybetükkel kitettem az ajtóra, eleinte működött, majd mar nem fugyelte az is úgy maradt. hiába kapcsolom ki, visszakapcsolja, tudja hogyan kell. Van kis kerte tesz vesz kapálgat, tudja hogy kell főcsapot elzárni világ életébrn ő csinálta, ezt valahogy tudja. A boltba is elmegy, de azt már eszrevettem nem egyszer ha ő fiezett akkor többet adott a kelleténél, vagy meg se nézni mit kap, mert szamolni nyilvan már nem tud. Mondtam neki megyek én helyette, de nem, neki azonnal kell a főzéshez valami és menni kell boltba én meg csak este jövök. Tuti átbsszák mindenhol.
2022. máj. 2. 10:26
 6/23 anonim ***** válasza:
73%
Ideje lenne berakni egy otthonba.
2022. máj. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
94%
Kicserélni villanyosra. Vagy lezárni, hogy ne tudja használni, melegítsen mikroban!
2022. máj. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos el kell kezdeni neki otthont keresni. Demens már, ők pedig hirtelen bármikor rosszabbul lehetnek.

A nagy gond még az, hogy otthonba sokszor a ház ellenében veszik be az időseket, ha jól tudom :(

2022. máj. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%
Mikró is csak addig jó ötlet míg nem kezdi el belepakolni a fém cuccokat stb. Én nem megijeszteni akarlak, sajnos nem én döntöttem egyedül erről, de ha rajtam múlt volna, akkor otthonba lett volna helyezve édesapám is, de a többiek szerint joga volt ott élni, ahol megszokta már a dolgokat.
2022. máj. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Kijön az otthonból.

Mondom, minden másra van esze. Mondtam már neki ezt az otthonos dolgot, üvölteni kezdett velem, egész utca hallotta. De képes elmenni ide-oda, ha vérvételre vagy orvoshoz megy, azt is megoldja. Én nem tudok mindig kivenni szabit Úgyhogy szépen kisétálna az otthonból. Meg kommunikál, szóltam háziorvosnak hogy mit tegyek vele, elbeszélgetett vele mézesmázosan és az orvos engem nézett hülyének hogy anyukának semmi baja. Így ez is zsákutca volt. Nyilván ezenfelül rengetegmindet csinál, amivel lászik hogy nem jó már az esze. Megbont előre bekészített ajandékot (mikor egy nappal előtte mondtam neki hogy ez ajándékba megy, de már elfelejtette)

Van hogy az én rongyom veszi fel, bugyit is . Mindegy ezzzel már nem tudok mit tenni, a gáz neccesebb

2022. máj. 2. 10:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!