Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a megoldás, ha nem tudom...

Mi a megoldás, ha nem tudom elviselni a párom húgát? Taszít egyenesen

Figyelt kérdés

Szülőkkel, nagyszülőkkel semmi gond. Barátnőivel is elbeszélgetek, ha úgy van. De a húga borzasztó. Teljesen ellentettje a barátnőmnek.

21 éves, "ki, ha nem én" típus. Lenéz bárkit és bármit, ami nem ő maga és ennek hangot is ad.

Felhívja páromat, hogy érte kéne menni kocsival. Mondja neki, hogy jó úgyis autóban ülünk, arra kanyarodunk. Kérdés: de kinek a kocsijával vagyunk, mert az én kocsim egy sz_r és ő abba nem fog beleülni.

Vagy vettünk édesapánknak karácsonyra egy komolyabb grillsütőt, a párom apukája segített választani. Megbeszéltük, hogyha jó idő lesz, a szüleim elhívják őket egy kis kerti bulira, ismerkedni. A csaj válogat, mint a fene, anyukám kérdezte is, hogy miket vásároljanak, mi legyen a menü, hogy mindenki jól lakjon. Barátnőm mondta, hogy csirkemell és paradicsomsaláta az, amit a húga bármikor megeszik, az neki jó lesz. Ő külön jött, alapból 1 órát vártunk rá, mert hogy ő előtte este buliban volt és nem bírt felkelni... Odaért, elkezdte mondani, hogy milyen kicsi a szüleim háza, nem csoda, hogy rögtön odacuccoltam a páromhoz onnan. Végignézte a kajákat, aztán közölte, hogy másnapos és pizzát kíván, rendel magának azt inkább, de mi együnk nyugodtan.


Hatalmas arca van a semmire. Nem dolgozik, egy alibi egyetemi szakot csinál egy magánegyetemen.

A családban ő a kislány, akit mindenki szeret és mindenki úgy ugrál, ahogy ő mondja. És ez a gond, hogy a barátnőm nagyon szereti... Folyton idehívja, vagy mentünk múltkor Tihanyba kirándulni, azonnal hívta őt is.

Tudom, hogy én is hibás vagyok, mert már ahogy megérkezik vagy találkozunk, idegesít és kb "ugrok" arra, amikor valamit csinál.


2022. máj. 12. 21:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Megoldás? Erre nincs.

A jellem az sosem változik!

Elfogadni el lehet . Beszélni az ilyennel kb mintha a falnak mondanád. A barátnőddel megoszthatod de nm biztos hogy díjazni fogja.

Próbáld elengedni azokat amiket mond. Nem tudom hány éves vagy de előbb utóbb költözni fogtok külön. Akkor már nem lesz ott veletek gyakran. De én ez esetben kicsit messzebb mennék mint ahol ő lakik. Vagy ő is veletek lakik az anyosnál?

2022. máj. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Neked kéne kommunikálnod a pároddal, hogy te nem szereted a húgát. Őt igen, de a húgát nem, és akár ezt a kérdést is megmutathatnád neki. Már bocsánat, de ha ezt összegezve olvasva nem gondolkodik el, hogy a kishúga nem egy szent, akkor...


Ha lenne húgom, nem tudom, hogy én vagy apám zavarta volna haza vagy baszta le volna fejét a családi összejöveteles esetnél.


Ha felismeri a párod, hogy ez így nem jó, ettől ő ugyanúgy szeretheti a húgát, de ha őt nem is zavarja, arra tekintettel lehet(ne), hogy te baromira nem szereted, intézze úgy a dolgokat, hogy minél kevesebbszer lásd, és a szüleid is. Szégyen és gyalázat, hogy anyukád külön neki megcsinál valamit, aztán bocsi, mégsem, rendel pizzát. Nekem sülne le az arcomról a bőr.

2022. máj. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem lakunk együtt.

Külön élünk mind, vagyis én a párommal ketten, ő egyedül.


Mondtam ezt párszor finoman a barátnőmnek, ő legyint, hogy "hát de amúgy annyira cuki lány", meg hogy ilyen volt világéletében, egy dráma királynő, mit csináljanak vele...

2022. máj. 12. 21:32
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Egy büdös nagy pofont kéne neki lekúrni, de tényleg olyan rendeset amikor a fal adná a másikat. Na de mindegy:)


Megoldás lehet, hogy ignorálod, nem szólsz hozzá, nem nézel rá, nem is veszed észre. Sajnos többet nem lehet tenni, a barátnőd és a családja láthatóan már nem akar semmit se csinálni vele, elfogadták már így a hosszú évek során. Meg ne is pofozd fel:D

2022. máj. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Saját eszközeivel gyalázni? Hogy nézel ki, ilyen gyász cuccokba ne gyere legközelebb, mert leég a képemről a bőr, ha meglátnak a lépcsőházba a piacos szettjeidbe. Utána: nem ilyen hajfestékkel kéne kenned a hajad, messziről látni hogy igénytelen, drogériás a fejed. Azt hiszik a lakók csövesnek adunk ki szobát! Utána: a sminked olyan vacak cuccokkal van, kicsit útszéli, elkenődött, próbálj egy picivel többet rákölteni vagy valami, mert én nem magyarázkodok itt a házban, hogy minden jöttmentet felengedünk a lakásba! Ez jól szituált lakóközösség.

Válogatott proli aljasságok.

A kocsidra beszól kérdezd meg, Klárikám, te milyet vásároltál a munkával megkeresett pénzedből, mutasd már meg, most menjünk is, irtó kivi vagyok az X6-ra, az olyan csajos bömös. De nagyon irigy leszek ám, én ugyanis csak vágyakozok egy olyan után, míg te megvásároltad. Neem? Hogyhogy? :-o

Meg ilyenek, ami eszedbe jut. Nekem is a gigasaller ugrott be elsőre mint a négyesnek, de a verbális marás nagyobbat szól.

2022. máj. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Ne hagyd, hogy a barátnőd odahívja hozzátok vagy közös programokra. Szakítás lesz ám ebből, ha a barátnődnek fontosabb a húga, mint te.
2022. máj. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Kössetek kompromisszumot, hogy a veled való közös programokra csak néha hívja el, ő pedig csináljon vele kettesben közös programokat időnként, ha akar, nem tudom mennyire fejtetted ki hogy irritál.
2022. máj. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
Na olyan nő se kellene, aki szerint ez "cuki". Ilyen tesóm lenne nem tartanék vele kapcsolatot.
2022. máj. 13. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

Ez szörnyű. A helyedben én felhúznám a nadrágot és megmondanám nyíltan a barátnőmnek, hogy ne haragudjon, de ez nagyon nem oké, és hogy ha nem akar téged elveszíteni, akkor csak akkor legyen közös program, ha feltétlenül muszáj. Menjen nélküled, ha akar.


Plusz én is érzékeltetném a csajjal, amikor pl nálatok van, hogy nem látom szívesen. Óvatosan beszólogatnék cinikusan, minősíteném az IQ-ját, utalnék rá, hogy nincs mire így fennhordani az orrát stb.


Ha a barátnőd ezen kiakad, akkor meg menjen és költözzön össze vele... (Te úgy lehet jobban is járnál..)


Megvédett a barátnőd, amikor a húga a házatokat becsmérelte? Elbeszélgetett vele vmikor is, hogy nem így kellene veled viselkednie? Vagy csak a húga fontos neki, te meg nem annyira?

2022. máj. 13. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
23%

Ha egy ilyen lutri dolgot nem tudsz kezelni az baj.

Kérem szépen pontozzatok le....

2022. máj. 13. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!