Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek furcsa hogy 29...

Szerintetek furcsa hogy 29 évesen a szüleimmel lakok mert a családi válalkozásban dolgozok?

Figyelt kérdés
Családi válalkozásban dolgozok pár éve de már lassan 30 éves leszek és még nincsen saját lakásom vagy házam. Sokat gondolkozom azon, hogy ha még így lesz pár évig inkabb elköltözök és othagyom a valalkozást. Van hasonló cipőben valaki?
2022. jún. 1. 17:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Attol meg, hogy csaladi vallalkozasban dolgozol, tudtommal egyaltalan nem kotelezo egyutt lakni.

De ugy csinaljatok, ahogy nektek jol esik, nincs erre szabaly. Pontosabban az az egy fontos, hogy az egyutteles a szuleidnek es neked is jo legyen. Ha mar valakinek terhes, akkor koltozni kene.

2022. jún. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Addig amig senkit sem zavar a dolog, miert lenne furcsa?
2022. jún. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

- Ahogy az első is mondja, nem kötelező ott lakni csak azért, mert ott dolgozol. Nézz körül pár utcával arrébb.

- Ha jól elvagytok, akkor nem gáz, de nálunk mindkét ágon az a tapasztalat, hogy nem jó sokáig a szülőkkel lakni (és nem a 29 évre gondolok, hanem arra hogy ha neked is lesz feleséged+gyereked, akkor már tényleg zavaró lesz - de ez is lehet hogy nektek pl bejön).

- 29 évesen nem sokan tudnak ám önerőből elköltözni otthonról. Aki tud úgy örökölni, hogy el tud menni, mert csak kevés hitelt kell felvennie, vagy a kapott pénzből kijön egy lakás, az könnyen henceg azzal hogy saját ingatlanja van, de nézzünk magunkba, a mai világban 40-50-60 millió hitellel belemenni a 30-as éveinkbe azért meggondolandó. Bármi inkább, mint ez szerintem.

2022. jún. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
(ja és az utolsót azért írtam (3-as vagyok), mert a lakhatásnál szerintem nem divatról beszélünk, meg arról hogy mit illik, hanem logikusan kell gondolkodni)
2022. jún. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Miért lenne furcsa? Apám 43 éves koráig otthon lakott, és a 70 éves anyját gondozta anyámmal együtt.


A nagymama 94 évig élt, de nekem 12 évesen még nem volt saját szobám. Aztán vettek fel egy 8 milliós otp hitelt és vettek egy felújítandó házat, ami már az ő nevére került.


Az öregasszony 87 éves korában volt csak hajlandó egyezkedni a testvérekkel a részüket illetően...


Mindaddig szerintem még a pénzt is hazaadták neki a szüleim...

2022. jún. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem.
2022. jún. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért lenne gond?
2022. jún. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig jól érzed magad (és te sem zavarod a szüleidet), addig nem muszáj elköltöznöd.
2022. jún. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
De ugye kapsz fizetést és bejelentve dolgozol?
2022. jún. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 L.. István ***** válasza:
100%
Amíg nincs annyira komoly párkapcsolatod, hogy együtt akartok élni és jól kijöttök addig semmi gond.
2022. jún. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!