Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem igazságtalan a családom?

Nem igazságtalan a családom?

Figyelt kérdés

A tesóm 23 éves, és 5 évvel ezelőtt kapott a szüleinktől 1milliót jogsira és autóra. Azzal a feltétellel kapta, hogy mostanra nekem visszafizet 500ezret, hogy én is megcsinálhassam a jogsit, de mára nincs pénze. A szülőknek sajnos nincs pénze,hogy kifizessék nekem, és a tesóm autója kb pont 500ezret ér. Mondom, hogy akkor összeszedem én a pénzt a jogsira, de az autóját adja nekem, de nem hajlandó rá és apuék sem parancsolják meg neki.

Ő így kapott jogist és autót is, én pedig semmit.



2022. jún. 5. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
De az. Csak nem tudsz mit tenni. Ha a szuleid nem allnak ki melletted, nem sokat tehetsz.
2022. jún. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
De.
2022. jún. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ezt a szüleid jól eltolták

fogadd el, szard le

2022. jún. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Most megjegyzed, hogy így adhatsz a családod ígéreteire. És többé semmit sem hiszel el nekik.
2022. jún. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit tenni sajnos. A szüleim pl a lakásukat iratták át a testvérem nevére, azzal, hogy majd kifizet engem, ha ők már meghaltak. Azóta sajnos egyik szülőm sem él már, de sejtheted, mennyire fizetett ki a testvérem.
2022. jún. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanolyan iskolát végeztem, mint a nővérem, aki 11.évvel idősebb. Ő kapott arany nyakláncot szép nagy medállal, és kék köves vastag, nehéz arany gyűrűt, arany karika fűlbevalót. Akkor azt mondták, majd én is megkapom ugyanezeket ha levizsgázom, mert így igazságos. Ezt ők mondták, a szüleim. Nos, már réges rég levizsgáztam, de semmit nem kaptam. Hogy miért? Mert már drága dolgok ezek, meg majd vegyen nekem a férjem.. Most már lassan 50.éves leszek, és a mai napig rosszul esik picit.
2022. jún. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt a szulok a hibasok, de ok nagyon. Mi az, hogy adnak a tesodnak x osszeget, de neki majd vissza kell fizetnie neked a felet? Mi ez faszsag?

Akkor adtak volna neki csak 500 ezret.

Eszem megall.

2022. jún. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#5, ha az ajándékozás utáni 10 éven belül meghalnak az ajándékozók, akkor téged kötelesrész illet meg, ami a törvényes örökséged 1/3-a (vagyis a ház 1/6-a), illetve az akkori érték, amennyiben a hagyaték átadása után nem telt el 5 év.

Ha a feltételek megfelelnek, keress egy ügyvédet, és követeld testvéreden a kötelesrészt.

2022. jún. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6%
Hétvégi tini hiszti kb.
2022. jún. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Inike válasza:
100%

Igazságtalan valóban! De sajnos az élet baromira az! Rosszul esik, de ezzel nem sokat tehetsz. Legfőképp a szüleid "hibája", hogy most neked nem tudják megadni, amit a testvérednek, máskülönben butaság volt a testvérednek "kölcsönadniuk a részed" ..

Azonban 500 ezer forint is nagyon sok pénz, nekik is nehéz lehet szembesülni azzal, hogy neked nem adhatják meg, amit a testvérednek, továbbá tőle sem várható el, hogy eladja az autóját..

Próbálj beszélni mindannyiukkal, hátha ki tudtok közösen találni valami megoldást.

2022. jún. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!