Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Állandóan ideges vagyok, mit...

Állandóan ideges vagyok, mit tudnék tenni ellene?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy nagy problémám, ami szinte minden pillanatom megkeseríti. Iszonyúan félek, hogy elveszítem a testvérem és az anyukám. Amikor nem vagyunk együtt, állandóan az jár az eszemben, hogy milyen szörnyűségek történhetnek velük, és mi lesz, ha meghalnak. Akkor nekem végem. Egyszerűen nem bírok másra koncentrálni, csakis erre. Mégis mi ennek az oka? Lehet tenni ellene valamit?

2022. jún. 21. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress szakembert. Pszichológus tud neked segíteni
2022. jún. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Savlekotő ***** válasza:
100%
Igen, fel keresni egy pszichiátert.
2022. jún. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kérdező.

Én teljesen megértelek, de nem szabad egész nap erre gondolni, mert felemészt és a napi teendőid sem fogod tudni elvégezni, mert annyira ezen jár az agyad.

Nem akarim, hogy rossz kedved legyen, de én 8 éves voltam, amikor anya meghalt és még most is szinte naponta gondolok rá.

Nem tudom, hogy hány éves vagy, tanulsz - e, vagy dolgozol, de ha dolgozol, akkor azért a munkahelyen le tudod magad kötni.

Ha most nyári szünet van, próbáld hasznosan tölteni.

Olvass, kirándulj, sétálj, főzz, nézz meg egy jó filmet, keress valami új hobbit, ha vannak barátaid /barátnőid, menjetek el valahova sétálni (attól függ hol laktok, falu, vagy város).

Ha már vagy 15,dolgozhatsz is azt hiszem a nyáron szülői beleegyezéssel a nyáron.

Próbáljátok akár családi programokat is szervezni.

És kitartás, ne gondolj erre kérlek.

2022. jún. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Illetve lemaradt, ha amiket írtam se segítenek, akkor tényleg keress fel egy szakembert.
2022. jún. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

De valós a félelmed, vagy csak "üresen" rettegsz?


Betegek ....? Vagy baleset érte őket?

2022. jún. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! 3-as, nagyon sajnálom, ami veled történt.:( Fogok menni diákmunkára a nyar folyamán. 5-ös, hát, anyukám asztmás és magas a vérnyomása, viszont ezek nem annyira súlyosak nála szerintem (remélem). A testvéremnek hál' Isten semmi betegsége nincs, remélem ez így is marad. Csak az ember annyi rosszat hall manapság, megnyitom a Facebook-ot, és az első dolgok, amik szembejönnek velem, azok, hogy minden napra jut egy gyerek, aki vagy megfullad, vagy elüti egy autó stb.
2022. jún. 21. 12:50
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Kényszeres gondolataid vannak, ez kényszerbetegség, magától nem fog abbamaradni, csak súlyosbodik. Pszichiáter kell, ne keverd a pszichológussal, ez két különféle szakember. A pszichológus csak beszélget, de erre a te bajodra gyógyszer kell, ezt a nem orvos pszichológus nem tud felírni. Pszichiátert keress.
2022. jún. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

6: Köszi, akkor értem...


Ez már-már generalizált szorongás, ahogy a 7-es is írja, ez egy kényszerbetegség.


Kérj időpontot a pszichiátriai szakrendelésen, beutaló nélkül mehetsz.

Fogsz kapni rá gyógyszert.

2022. jún. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Keress fel dokit.
2022. jún. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ateusz válasza:
A gyógyszer nem megoldás, csak függővé tesz, de a problémád nem oldja meg, csak ha megérted, hogy ezek a félelmek egyedül benned vannak. Vedd át gondolataid és érzéseid felett az irányítást...
2022. júl. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!