Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 25 év körüliek, ti mennyire...

25 év körüliek, ti mennyire gyakran szoktatok a szülőkkel programokat csinálni?

Figyelt kérdés
Ennyi idősen már jobb teljesen levállni a szülőktől? Ciki ha én pl velük megyek strandra?
2022. júl. 18. 05:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Karácsony óta nem láttam anyukámat 😔
2022. júl. 18. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Semennyire.

Örültem, hogy végre nem kell mennem velük sehová, és elviselni a szándékos gúnyos beszólogatást az evésemre, az alakomra, bármire! amit csináltam.


22 évesen leléptem, és köszönöm, nem igazán kérek belőlük, mert lelkileg (és testileg is) tönkretettek.


2 éven keresztül jártam pszichológushoz, aki legalább kicsit helyretette az önbecsülésemet, és végre nem éreztem magam szr embernek, de az étkezési zavarommal jó sokáig elvoltam, mire végre meggyógyultam.

2022. júl. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Én jó kapcsolatban vagyok velük.

2 hetente 1 délutánt töltünk együtt.

Igazából az alakult ki hogy, ők jönnek köv alkalmon én megyek, köv alkalom kirándulni valahol.

2022. júl. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Ha neked a környezet kell hogy megmondja mit tegyél ("juhuhú nehogy ciki legyen, nehogy cikinek tartsák") az szomorú.
2022. júl. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Én 25 évesen is elmentem volna a szüleimmel strandra. Akkor már úgy beszéltünk egymással, mint a felnőttek, szóval szívesen lógtam volna velük.

Nem az a ciki, ha olykor együtt csináltok valamit. Az a ciki, ha szinte mindent velük csinálsz, szinte mindenben benne vannak, jó hogy a randijaidra nem mennek. Meg az a ciki, ha még "ügyürübügyürü kisfiam/kislányom" módon beszélnek veled és gyerekként kezelnek, legyen szó akár babusgatásról, akár kioktatásról és mindent-jobban-tudásról.

2022. júl. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Szoktunk rendszeresen. Kb. 2 havonta, színház, étterem, kirándulás. Plusz családi ünnepek. Mi jóban vagyunk. Nem szűntek meg számomra azért, mert felnőttem és elköltöztem.
2022. júl. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Én a másik oldalt képviselem (szülő) - velünk néha még nyaralni is eljöttek.... Nem kényszerből, hanem nosztalgiából... Hogy milyen jó volt gyerekkorukban is a tengerparton...
2022. júl. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Pár havonta anyámmal megyek tescoba...
2022. júl. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szinte soha. Én szívesen mennék velük ide-oda, szerveznék közös programokat stb., de velük nem lehet. Soha nincs kedvük semmihez, soha nem érdekli őket semmi, soha nem tetszik nekik semmi stb., ez pedig így volt mindig is. Szóval nálunk soha nem volt közös sütögetés, közös vasárnapi ebéd, családi nyaralás vagy annyi, hogy együtt leülünk a tv elé megnézni egy filmet vagy csak beszélgetni… velük nem lehetett soha. Még volt, hogy tőlük kaptam meg mikor hívtam őket valahova, hogy “miért, talán a barátaid is a szüleikkel mennek?”… amire az volt a válaszom, hogy igen… de ők ezt nyilván nem is értik, hogy mi az, hogy egy család együtt szokott lenni. Elég szar, mert a barátaimnak tényleg tök jó a kapcsolatuk a családjukkal, nagyon sok időt töltenek együtt és emiatt rám sokkal kevesebb idejük jut, én így sokat vagyok egyedül, ők nem is értik az én helyzetemet.
2022. júl. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

25 éves lány vagyok.

18 éves korom óta élek külön a szüleimtől. Viszonylag nagy a távolság, szóval csak havonta egyszer tudok hazamenni, 2 napra. Mivel a családom többi tagja (nagyszülők, unokatesók) is azon a környéken élnek, így ezeket a hazalátogatásokat mindig úgy szervezem hogy valamilyen ünnepségre essen pl szülinapok, karácsony, anyák napja stb... így mindig van valami "kötött program" (értsd szülinapot tartunk ahol összegyűlik a család), ezért ebben a maradék kis időben nem szokott másra idő jutni.

Egyébként én ezt eléggé sajnálom. Szívesen járnék többször haza, mondjuk heti 1 nap, de hát a távolság miatt nem lehet. Azt nem mondom hogy eljárnánk kirándulni meg strandra, mert nem ilyen család vagyunk, de mondjuk jó lenne ha pl szombat délután csak úgy "át tudnék szaladni" hozzájuk, vagy pl anyámmal kettesben elmenni vásárolni.

2022. júl. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!