Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám idegenként kezeli a...

Anyám idegenként kezeli a párom. Ez normális?

Figyelt kérdés

23 éves nő vagyok, már majdhogynem 4 éve vagyunk együtt a nálam 4 évvel idősebb párommal.

Anyám, amikor veszekedünk (mármint anya és én), mindig a fejemhez vágja, hogy a párom egy idegen csak, lehet pár év múlva elhagy, és akkor majd hozzá (anyámhoz) fogok fordulni segítségért...


Úgy gondolom, anyámnak már rég el kellett volna fogadnia a páromat, mint családtagot, hiszen nem csak 3 hónapja vagyunk együtt, hanem lassan már 4 éve! Úgy gondolom, hogy előbb-utóbb eljegyzés is lesz ebből... Akkor is így fog hozzáállni anyám? Hogy ő csak egy idegen?


Nektek erről mi a véleményetek? A ti családotokban ez a dolog hogy néz ki?

Köszönöm a válaszokat!



2022. aug. 10. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Lehet hogy éppen az a gondja: négy év után még mindig nem volt eljegyzés, nem hiszi hogy komolyan vesz a pasi.
2022. aug. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem anyád attól fél, hogy már nem lesz rá szükséged.


Valószínűleg nem feltétlenül a pároddal van személyes problémája, hanem nehéz neki elfogadni, hogy felnőttél, kirepültél, saját családot tervezel. Úgy érezheti, nincs már szükséged rá. Ami nyilván nem így van, ezt kellene valahogy megértetned vele.

2022. aug. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

1-es, valószínűleg a kérdező még tanul vagy nemrég fejezte be a tanulmányait, ezért eljegyzés vagy házasság egyszerűen nem volt időszerű. A fölvetésed jogos lenne, ha már a kapcsolat kezdetén is mindketten dolgoztak volna.

Kérdező, anyukád és apukád együtt élnek?

Ha apukád valaha elhagyta anyukádat, akkor máris megvan a magyarázat: a saját sorsa jut eszébe, és apukádból általánosít minden férfira.

2022. aug. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Éppen ellenkezőleg... Anyukám nagyon ellenzi, hogy még ilyen korán házasodjak... ha rajta múlna, még 30 évesen is vele együtt kellene laknom, szingliként...

viszont unokákat szeretne majd!

Nagyon ellentmondásos dolgokat mond nekem...


Jelenleg anyámmal lakom, illetve a párjával (akivel már nem olyan jó a parkapcsolata). Én már arra is gondoltam, hogy irigyli anyám azt, hogy nekem harmonikus a párkapcsolatom.


Az apám egyébként még 4 éves koromban elhagyta anyámat, azóta nem tartjuk vele a kapcsolatot.


Az utolsó kommentelő jól tippelt, éppen befejeztem az egyetemet, most fogok munkába állni.

2022. aug. 10. 12:02
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező én is vagyok néha hasonló szituációban. Az én szüleim is elváltak.

Én is azt érzem a háttérben, hogy "ha nekem nem jött össze, neki sem jöhet össze, senki sem lehet jobb nálam, főleg ő nem" párkapcsolat terén. Én is hozzád hasonló cipőben vagyok.

Én sokszor úgy érzem, hogy anyám irigyli a fiatalságomat, hogy láthatóan már hosszú évek óta lankadatlan szerelemmel viseltetünk egymás iránt a párommal, amikor neki amióta az apám elhagyta nem volt igazán komoly/boldog kapcsoalta senkivel sem (bár apámmal is rengeteget veszekedtek, sose jöttek ki igazán, szóval túlzásnak érzem akár arra is rásütni, hogy boldog lett volna).

2022. aug. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Féltékenység egyik fajtája.
2022. aug. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tartja megfelelőnek hozzád.
2022. aug. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Senior Séf ***** válasza:
100%
Anyám 18 évig utálta a feleségemet. A mostanit 23 éve imádja. Ez van.
2022. aug. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az anyukád szerintem a saját tapasztalatát vetíti ki rád.

Megromlott a férfiakban a bizalma, erre a te párodban se tud megbízni.


Idegen... már bemutattad neki, vagy ez az ő szóhasználata?

A pároddal beszéltetek már a céljaitokról, egyezik, vagy csak a te fantáziádban van az, hogy előbb-utóbb megkéri a kezed?


Amit anyukád mond, lehet, hogy van realitása, de az is, hogy nincs. Ebbe belenyomni a fejedet, baromira nem normális dolog.


Szerintem nézzetek meg együtt néhány videót Bihari Viktóriától a Facebookon találsz, van ott bőven a mérgező szülőkről, bántalmazó párkapcsolatokról stb. talán veszi a lapot.

2022. aug. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es válaszoló!

Anyukám majdhogynem a kapcsolat eleje óta ismeri a párom, mivel mèg a szüleimmel élek és a párom többször is nálunk van!

Anyu szokta a fejemhez vágni (leginkább, ha veszekszünk), hogy a barátom "csak egy idegen"...


A párommal megvannak a közös célok. Többször tett utalást arra, hogy velem képzeli el a jövőjét, mármint házassággal, gyerekekkel.


Bihari Viktóriáról még nem hallottam, de rá fogok keresni, köszönöm!

2022. aug. 18. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!