Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok, akik többször házasodtak...

Azok, akik többször házasodtak, haláluk után a legutóbbi házastársuk mellé temettetik magukat?

Figyelt kérdés

Özvegy nő/férfi újraházasodik. X év elteltével meghal, a második házastárs megözvegyül.

Az elhaltat a meghalt mellé temetik. X év elteltével meghal a megözvegyült, a második házastárs is. Eltemetik az elhunyt férje mellé, aki az elhunyt első feleség mellett van.

Szerintem ez így elég furcsa.


A hármas "felállás" azaz "nyugvás" egy sírhelyen eléggé visszatetsző.


Van ilyen az ismeretségemben.


Nektek mi a véleményetek?


2022. szept. 4. 18:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
hogy sose találkoztam olyannak akit az előző házastárs mellé temették volna mikor újranősült.
2022. szept. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így van, de ezen még így sosem gondolkoztam. Ugyanabban a sírban van a fiatalon meghalt dédapám, és a dédmamám a későbbi férjével. Mondjuk nálunk nem csak hárman vannak ott, előtte is, azóta is mindenkit oda temettek a családból.
2022. szept. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul dédmamámnak a férje halt meg először, szóval ő került a dédpapa mellé. Szerintem egyszerűen csak volt már a családnak egy sírhelye, és nem vettek másikat.
2022. szept. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk hamvasztás, és szórás, tehát nincs ilyen gondunk. Mindenkinek ez a kívánsága.
2022. szept. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
32%

Nálunk mindenki temetve van , és a végén szerintem mindenki egy "helyen" fog nyugodni, köztük én is. Nagypapám meg az ő anyja már bent van a sírban. Viszont azt nem gondolom hogy a párom mellé leszek temetve, szerintem a családtagok együtt nyugodnak de ennyi.


26/n

Szilvi

2022. szept. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez attól is függ, melyik házasságból volt közös gyerek.

Nagynéném viszonylag fiatalon lett özvegy, aztánférjhez ment újra, de már 40 felett. A gyerekei a volt férj mellé temettették, így eg helyen vannak a szüleik.

De a keresztapám özvegy, a második felesége is az, ők is az első házastárs mellé kerülnek majd.

2022. szept. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
Ismerek olyat, hogy egy férfi és mindhárom felesége egy közös sírban nyugszik.
2022. szept. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahány család annyi szokás ilyen tekintetben is.
2022. szept. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk újratemetés van tervben, mivel anyu második férje új kapcsolatban van, és mivel a sírban, melyben anyu nyugszik, a férj rokonai vannak, és a férj is oda menne, mi úgy döntöttünk, hogy anyunak új helyet váltunk, hogy ne legyen a haszonleső, minket kisemmiző férje mellett. Anyunak állítólag az volt a kívánsága, hogy ott nyugodjon, ahol most van (erről sajnos csak a férj elmondása alapján szereztünk tudomást, így nem tudjuk az igazságot).

Viszont úgy, hogy meggyalázta anyu emlékét, visszaélt mindennel, amit csak el lehet képzelni, úgy gondoljuk, anyunak nincs helye egy ilyen ember mellett.

2022. szept. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%

Remélem, hogy apámnak lesz annyi esze, hogy nem az új nőjével egy sírban akar lenni.


Komolyan mondom. A nő szerint én vagyok a világ hibája, egy szerencsétlen idióta, utál, amióta csak ismer (nem tudom, miért, mert sohasem mondta), pedig normálisan, nyitottan fogadtam őt, próbáltam barátkozni vele, de csak merev elutasítást kaptam tőle.


A kapcsolatunk - hát... miután kidobott otthonról, mert 21 évesen szerinte élősködtem (a fia 30 és még otthon lakik :D) enyhén szólva sem idilli.

Beszélünk, amikor meglátogatom apát, de látom a fején az undort.


Na, ezek után NEM szeretném, ha apa mellé temetkezne majd, mert én nem akarok a nőhöz is kijárni.

2022. szept. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!