Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A féltestvérem egyre inkább...

A féltestvérem egyre inkább keresi a társaságomat, ami számomra terhes. Érdemes lenne elmondani ezt neki, vagy próbáljam lerázni mindig, hátha veszi a lapot?

Figyelt kérdés

Ő 18 éves, én 24. Apai oldalról féltestvér, konkrétan az anyja miatt ment tönkre a szüleim házassága anno és az anyja ezután velem viselkedett minősíthetetlenül. Sok kapcsolatom nem volt se velük, se az apámmal utána.

Most költözött Budapestre augusztus végén, azóta van ez. Korábban nagyon maximum évente kétszer beszéltünk és jobb esetben találkoztunk egyszer, karácsonykor, az apai nagyszüleinknél. Mióta itt lakik, naponta/kétnaponta ír, hogy találkozzunk, csináljunk valamit, segítsek neki. Ma is hívott, hogy ebédeljünk együtt, írtam, hogy már rendeltem ebédet. Most pedig írt, hogy este beülünk-e valahová kicsit? Mondtam, hogy nem jó, mert megyek vacsizni barátnőkkel. Erre, hogy akkor majd holnap?

Egyszerűen nem veszi a lapot


2022. szept. 12. 15:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
És most pontosan mi a gondod vele?
2022. szept. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az, hogy nem szeretném az életemben tudni. Egyke vagyok, úgy is nőttem fel.
2022. szept. 12. 16:01
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Felnőtt létedre lehetne benned annyi kurázsi, hogy leírod neki, mi a bajod vele, és, hogy nem akarod a kapcsolatot tartani.
2022. szept. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%

Én is egyke vagyok, és nekem is van egy féltestvérem, ahogy a féltestvéremnek is van másik 3 féltestvére (apánk közös, náluk - akiknek ő a féltestvére, ott pedig az anyjuk közös, az apjuk pedig már meg is halt.)


Mi nagyon ritkán beszélünk, de ha ezt így frankón megmondaná nekem szemtől szembe B. (ez a keresztneve első betűje, de maradjunk is ennyiben), akkor bizony még ennyit se keresném.

2022. szept. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
Ha ennyire töketlen vagy hogy nem bírod megírni, akkor ne nyisd meg az üzeneteit
2022. szept. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Inkább csak konfliktuskerülő. :)
2022. szept. 12. 16:06
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
#6 Pedig így is konfliktus lesz belőle előbb-utóbb, csak addig is idegesíteni fog téged azzal, hogy folyton keres. Nem kell bunkónak lenned vele, csak normális stílusban írd meg, miért gondolod, hogy jobb lenne nem tartanotok a kapcsolatot. Lehet az ilyesmit is intelligensen kezelni.
2022. szept. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%
"Anyádat utálom, tönkretette a szüleim házasságát, elszedte a családunktól apámat. Utána pedig ocsmányul viselkedett velem. A ti családotokkal emiatt semmilyen formában nem akarok pajtáskodni. Biztosan megérted, neked se lenne kellemes olyannal lenni, aki gyűlöli az anyádat. Na csá."
2022. szept. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
13%
Jol tippelem, hogy te L ö pedig F?
2022. szept. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%
Szegeny kislany 18 eves, van egy idosebb feltestvere, akivel szeretne talalkozni. A lany mit tett ellened, hogy te ennyire gyulolod. O biztos nem igy erez irantad mert kulomben nem keresne a kapcsolatod, vagy ez vendetta, a szulok miatt tobb generacio is pusztuljon? Mi lenne ha egyszer talalkoznal vele es a sajat tulajdonsagai, termeszete miatt itelned meg. A gyuloet benned van, nem a hugodban.
2022. szept. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!