Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan várja el a család,...

Jogosan várja el a család, hogy támogassam az öcsémet anyagilag?

Figyelt kérdés
Az öcsém most kezdte az egyetemet. Mivel a tanulmányi eredményei annyira nem voltak jók, ezért csak költségtérítéses képzésre vették fel. A szüleim az első félévre való tandíjat ki tudták fizetni, de a továbbiakban ezzel gondjuk lesz, mert egy félév közel 600 ezer Ft. Én 5 éve elköltöztem otthonról, vállalkozást indítottam, amiből tavaly már tudtam egy saját lakást venni. Nem vagyok gazdag, de tudok a bevételemből félrerakni. Pont emiatt nem is élek nagylábon, mert tisztában vagyok vele, hogy egy vállalkozásban vannak kevésbé jó időszakok is és nem szeretnék bajban lenni egy esetleges rosszabb hónapban. A szüleim kitalálták, hogy mivel nekem jól megy, ezért az öcskös tandíjának a felét fizessem majd én, hivatkozva arra, hogy egy család vagyunk, meg mert állítólag nekem úgy sem okoz problémát. Én erre csak annyit tudtam mondani, hogy vegyék fel a diákhitelt, amit csak a tanulmányok finanszírozására lrhrt felhasználni. Innentől kezdve én vagyok a szemét, pénzéhes, kapzsi, aki nem hajlandó támogatni a családját, ha bajban vannak. Most tényleg be kéne szállnom az öcsém tanulmányainak finanszírozásába?
2022. szept. 23. 13:58
1 2 3 4 5 6
 1/54 Darius- ***** válasza:
97%
Nem is olvasom végig. Ez soha nem jogos, testvért senki nem köteles támogatni anyagilag
2022. szept. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kell beleszállni. Öcsi nyugodtan vehet fel diákhitelt és dolgozhat is
2022. szept. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
7%
Én a helyedben segítenék a tesómnak. Azért tanul, hogy értelmes jövője lehessen neki is.
2022. szept. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem lenne más megoldás, adnék neki. De van a diákhitel. Miért is nem felel az meg?
2022. szept. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
98%
Öcsike tanuljon és átkerül államira
2022. szept. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
5%
Aki hitelbe kergetné, gondoljon már bele normálisan... azzal is jobban jár, ha a tesója adja kölcsön és neki kell vissza fizetni...
2022. szept. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
99%

Elsősorban tanuljon minél jobban, hogy legyen lehetősége átkerülni államira. Másrészt ha nem kerül át, vegye fel a diákhitelt.

Neked segítettek ilyen mértékben a tanulmányaidban vagy a vállalkozásod indításában?

2022. szept. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
98%

6!

A, Nem kölcsön kértek és B, Nem hinném a leirtak alapján, higy a kerdezonek lenne 600ezre még pár félévre

2022. szept. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
95%
Ennek semmi értelme: a diákhitel miért nem jó nekik? Ha gondja akadna a visszafizetéssel, még mindig ki tudjátok segíteni.
2022. szept. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
93%

Mindent leírtak előttem.

VEgyen fel diákhitelt, és/vagy dolgozzon mellette.

És szedje össze magát, hogy esetleg átkerüljön állami támogatottba.

2022. szept. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!