Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék felmondani, azóta...

Szeretnék felmondani, azóta hallgatom otthonról, hogy semmire nem vagyok jó? Mit tegyek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Nyáron voltam egy ügyvédi irodánál szakmai gyakorlaton, utána felajánlották, hogy esetleg tanév közben is dolgozhatnék ott, mint gyakornok (egyetem mellett).

Ennek örültem nagyon, mert így legalább már tudok mit írni az önéletrajzomba is, a kollégákkal is nagyon jóban lettem. Viszont a főnököm, akié az iroda, nyáron nagyon keveset volt bent, összvissz kétszer, ha láttam. Most viszont gyakran bent van és vagy beszól nekem, vagy bunkó, vagy olyan feladatokat ad, amiket amúgy a titkárnők is megcsinálhatnának. Ezzel nem őket nézem le, de pl. tegnap azzal telt a napom, hogy kétszer elküldött a postára, egyszer a földhivatalba, utána még vegyek ebédet is, meg délután mondta, hogyha ráérek, 5-kor elvihetném a kutyáját a kozmetikába, mert hozzá még akkor megy ügyfél...

Vagy pl. pénteken mi, gyakornokok nem dolgozunk és lesz egy tárgyalás, ami érdekelne nagyon (pénteki nap). Kérdeztem az ügyvédtől, aki megy, hogy esetleg csatlakozhatnék-e, mondta, hogy persze, elvisz szívesen. Ezt hallotta a főnököm is, és elkezdte mondani, hogyha ennyire ráérek, akkor nyugodtan dolgozni is bemehetek pénteken. Vagy múltkor kérdeztem tőle valamit, pont beszéltem, erre se szó, se beszéd, felvette a telefonját, én meg ott álltam percekig, hogy most mi van. Utána meg leszúrt, hogy nem tudom, hogy mások privát beszélgetéseit kihallgatni illetlenség? Majdnem visszakérdeztem, hogy mert az nem az, hogy a mondatom közepén ő elkezd telefonálni?


Tényleg úgy érzem magam minden reggel, mintha aznap lenne a legnehezebb vizsgám. Gyomorideggel kelek, megyek be és ha látom, hogy nincs bent, akkor minden oké. De ha ott van a kocsija a parkolóban, akkor már tudom, hogy én leszek porondon, pedig tényleg semmi szakmai dolog nincsen rám bízva. A másik két gyakornok pedig tényleg konkrét ügyekkel foglalkozik, besegítenek az ügyvédek munkájába. Én meg vihetem a kutyát kozmetikába, ha szerencsém van...

Szóval ennek így sok értelmét nem látom, szeretnék eljönni. Ezt mondtam otthon is, anyukám is azt mondja, hogy akár keressek más helyet, de itt ne maradjak. A nevelőapám viszont piszkál, hogy így semmi nem lesz belőlem, ha már az első kudarcnál feladom, meg hogy ugyanolyan leszek, mint a semmirekellő nagybátyám (48 éves, munkanélküli). Most a hétvégén otthon voltam és csak ezt hallgattam... Miközben a munkatársaim is látják, hogy a főnököm nem kedvel, ők is mondták, hogy nem értik, miért, mikor mindenkivel közvetlen, jó fej és sosincs annyira fagyos hangulat az irodában, mint mikor mind a ketten bent vagyunk.



2022. okt. 6. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Ne törődj a nevelőapáddal, még nem látta át a helyzetet.

Lépj tovább.

2022. okt. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
A helyedben én is fölmondanék, de előtte egyenesen megkérdezném mivel érdemeltem ki ezt a bánásmódot.
2022. okt. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Elöször is nem kellene külön bejelenteni, ha felmondasz, elvégre nem kisgyerek vagy.

Másodszor a nevelöpádnak túl sok beleszólása eleve nem lehet.

2022. okt. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Először én is megkérdezném a főnöktől, hogy mi a baja, vesztenivalód úgysincs ha már felakarsz mondani. Így legalább talán kapsz egy választ vagy egy megoldást, ha pedig csak simán ilyen gyökér a főnök akkor eljössz és kész.
2022. okt. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Mond meg az idióta nevelőapádnak hogy törödjön a saját gyerekeivel,te hozzád semmi közze mond meg anyukádnak hogy álitsa le,
2022. okt. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8%

Nem azért de szerintem nehéz gyakornoki munkát találni. Én Miskolc közelében lakok, és még fizetnem is kellett hogy meglegyen a kötelező ügyvéd melletti gyakorlatom.

Ha neked ilyen jól megy, hogy tudsz menni utána máshova akkor hajrá. Szerintem a havi pár bunkózást el lehet viselni. Mindenhol bunkók vannak, máshol se lesz jobb. Majd idővel megkeményedsz.

2022. okt. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk én olyan munkát, hogy vigyem el a kutyáját kutyakozmetikushoz, kerek-perec megtagadtam volna. Meg az ebédhozatást is. A földhivatali meg postai szaladgálásnak legalább van köze munkához (még ha nem is szakmai feladat), de az ebédnek meg a kutyának az égvilágon semmi.

Mint ahogy nevelőapádnak sem a te gyakornoki munkádhoz. Anyukád mit szólt erre, amikor ilyeneket mondott neked? Pláne, hogy neki egészen más a véleménye.

Anyukáddal beszélj, hogy állítsa le a párját. Aztán keress másik helyet, ha megvan, akkor mondj fel itt. Mondjuk ilyen hülyének én nem is mondanám szóban, hanem feladnék egy tértivevényes levelet az iroda címére, majd abból megtudja.


Egy másik kérdés, hogy miért utál téged a főnök?

Ehhez ezer körülményt kéne ismerni, pl. azt is, hogy milyen nemű vagy te és milyen a főnök. Ha pl. mindketten nők vagytok, akkor kapásból mondom: túl csinos vagy és irigy rád.

2022. okt. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

"elvihetném a kutyáját a kozmetikába"

nekem is volt egy főnököm, aki olyan "munkát" bízott rám többek között, hogy vigyem el a nadrágját felhajtatni, vagy váltsam ki a gyereke nem tudom már milyen igazolványát. Ezenkívül bunkó volt, ordítozott, lekezelően viselkedett. Pár hónap után felmondtam és el is határoztam, hogy ilyen viselkedést többé nem tolerálok. Te se toleráld, ez tök megalázó, nem a cselédje vagy. Ne maradj ilyen helyen, pláne ha lenne más lehetőséged. Nevelőapáddal ne törődj, esetleg beszélj anyukáddal, hogy tegye helyre.

2022. okt. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem magyarázod el neki hogy ideje hogy a rá tartozó dolgokkal foglalkozzon.
2022. okt. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy az egyetemen, ahol tanulok, ott is elég magas pozícióban van. Emiatt nem akarok nagy "ugrálni", mert bajt sem akarok magamnak.

Én nő/lány vagyok (21 leszek novemberben), ő 45 éves férfi. Senki mással nem ilyen, pedig dolgoznak nála nők is, más gyakornokok is az egyetemről. Tényleg mindenkivel közvetlen, érdeklődő, engem meg rendszerint levegőnek néz. Pedig tényleg semmit nem csináltam, egy rossz szavam nem volt semmire, amiket rám bíznak, azokat is lelkiismeretesen megcsinálom, legyen az akármennyire csipcsup feladat.

Ő nem ordítozik, szimplán benne van ez a passzív agresszív viselkedés, meg lenézés (?).


Az a baj, hogy itt nem havi szinten van 1-2 rossz pillantás, beszólás, hanem most a héten pl. minden napra jutott valami, mert kicsit megsokasodott a munka az irodában és ő is bent van naponta, van, hogy reggeltől délutánig.

Nyíltan konfrontálódni meg nem akarok, mert félek, hogy akkor az egyetemen "bosszulja meg".

2022. okt. 6. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!