Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is illetlenség...

Szerintetek is illetlenség volt sógornőmék részéről?

Figyelt kérdés
Ma voltak nálunk. 3 gyermekünk van. A két kisebbnek (7,4 évesek) nemrég volt a születésnapjuk, hoztak nekik ajándékot, meg nekünk is egy kis apróságot ,a nagylánynak (10 éves) meg semmit. Olyan rosszul esett neki, úgy sajnáltam szegényt. Mi a véleményetek a szituációról?
2022. okt. 9. 18:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%
Az a velemenyem, hogy ne turkalj mas penztarcajaban, es hadd dontsek el ok, kinek vasarolnak ajandekot.
2022. okt. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem meg a szülő dolga megtanítani a gyereknek, hogy nem jár neki azért semmi, mert másnak igen.
2022. okt. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Csak nektek "illet" vinni valamit, ha már...

A 2 gyereknek is plusz jófejség volt, ne legyetek telhetetlenek! A gyerekeknek meg meg kell tanulni, hogy vannak alkalmak, amikor nem ők vannak a középpontban. Egy születésnap pont ilyen. Egyszer az egyiknek van, máskor a másiknak. Ez nem gyereknap vagy karácsony.

2022. okt. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Minden tisztelettel... Szerintem bizonyos korban meg kell tanulnia a pici gyereknek is, hogy ha másnak szülinapja van, attól még neki nincs. Viszont ha a sógornődék mindenki másnak vittek valamit, csak neki nem, az tényleg hagy némi kívánnivalót maga után. Ha visznek ajándékot, akkor vagy az összes gyereknek, vagy csak a szülinaposnak.
2022. okt. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Hát előszőr igazságtalannak tűnik,de valahogy meg kell értetni vele, hogy a kicsik a születésnapjuk miatt kapták,amit kaptak,ti pedig azért,mert vendéglátók vagytok. Nehéz ügy,az biztos. Nem tudom milyen viszonyban vagytok a sógornődékkel,de ha tudjátok pótolni,akkor hívjátok el őket a nagylány születésnapjára és akkor korrigáljátok,ha lehet. Ezt csak az érti meg,akinek 3 gyereke van.
2022. okt. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem még illet volna vinni,ha mást nem egy tábla csokit! De ez az én véleményem!
2022. okt. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is, igen. Ahol gyerek van, oda viszek egy csokit, kinder tojást vagy valamit. Sokkal jobban örül neki, mint apuka a szokásos üveg bornak, ami megy a kamrába a többi közé.
2022. okt. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Úgy gondolom egy csokit turó rudit vagy esetleg egy táblacsokit vihetnek volna neki
2022. okt. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%

Nem illik üres kézzel menni sehova, tehát az az ajándék, amit nektek, felnőtteknek hoztak, tulajdonképpen akkor is illendő lett volna, ha épp egyik gyereknek sincs születésnapja. Abból az ajándékból, amit nektek hozott, abból kéne részesülnie neki is, meg mindenkinek, aki ott lakik. Hiszen az a közös ajándék, ami minden ott lakónak jár.

Azt pedig sajnos meg kell értenie a gyereknek, hogy neki most épp nem volt születésnapja.

2022. okt. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem illett volna, mi is mindig viszünk, tökmindegy, hogy kinek mije van. Ha az egyik kisgyereknek szülinapja van, akkor ő kap szép ajándékot, de a többieknek is viszünk valami apróságot.
2022. okt. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!